Víkend pro sebe? Co to je?

Rubrika: Jsem máma

992775_russia_girl_1Vzhledem k tomu, že naše rodinka je pětičlenná, k tomu dva pejsci, potkan a to všechno ve dva plus jedna, tak zákonitě musí přijít chvilka, kdy to v člověku začne řvát – chci být samááááááá…

Bohužel to nejde. Vlastně ano. Kdysi dávno (je to asi dva roky) jsem jeden takový nádherný víkend prožila. Muž mi zakoupil k narozeninám dárek. Víkend s orientálním tancem.
Naprosto mne to zaskočilo. Z předchozího manželství jsem byla naučená, že ženská patří jen k plotně a tady najednou takové překvapení. Navíc tanec – pro mě, která v životě netančila. Ale bylo to skvělé. Jediné co mne trochu rozptylovalo, bylo to, že jsem neustále musela myslet na to, co se děje doma. Telefon byl žhavý od psaní sms. Dodnes si pamatuji na jednu manželovu odpověď. Přišla na smsku, kterou jsem mu posílala v osm hodin ráno, krásně vyspalá a odpočatá a přála jsem mu krásné ránko. Odpověď zněla: Zabiju děti a psy – chci spát.

Od té doby nic podobného nebylo. Manžel se nezměnil po oné zkušenosti, rád by mi dopřál další takovou pidi dovču, ale prostě nenastala příležitost. Těhotenství, další dítko, nemoci…

Ale abych pravdu řekla, tak ani po tom nijak netoužím. Pro mne je mnohem větší lákadlo víkend ve dvou. Já a manžel. Sami bez těch řvoucích příšerek. (dvounohých i čtyřnohých)

A protože jsem žena činu, tak na tom pracuju. Už jsem si našla krásný hotýlek, kde jsou i docela pěkné víkendové slevy – co si budeme nalhávat, rodinný rozpočet není na takové výlety zrovna stavěný. Sedím u netu a přemýšlím, jaký pokoj vyberu – s vířivkou či bez, budeme tam jezdit na koni či si dáme bowling? Už se na to moc těším.
Konečně si pořádně užijeme i těch manželských slastí, nejen starostí. U erotických hrátek nám nebude dělat rozhodčího dítko s přitisknutým obličejíčkem k příčkám postýlky a kynklajícíma nožičkama vystrčenýma ven z postýlky. Ráno nás nebude budit řev: „Míkóóó!!!

Už se těším na procházky ve dvou, držení za ruku.
Jako za mlada….

Není to sobeckost, není to nezájem o rodinu. Je to naprosto přirozená péče o vztah a dá se říci i o duševní zdraví :o)

…nebo… je to možná i trochu sobeckosti – ta ruka bude tentokrát volná a jenom pro mne…..:o))

Napsal/a: Ramira

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • My si plánujeme se švagrovou, že za rok si uděláme víkend jen my dvě. Chlapi pojedou s dětma na chalupu a my půjdeme do kina, na pizzošku, půjčíme si horu filmů na DVD, koupíme si horu papání, shlídneme naše svatební videa, videa dětí. Jo taky si chceme jít ulítle zkusit svatební šaty – no prostě prdlošky. Už se na to ale moc a moc těšíme. Jo a budeme se celý den válet v pyžamu v posteli :o)))

 • Ahoj, taky se přidávám, ať ti to vyjde. U nás je to ještě horší, kromě mě, manžela a Nelinky jsou tu ještě moji rodiče, jedna pubertální sestra a ještě další sestra s přítelem. Takže my vítáme i tu příležitost, když všichni někam odjedou aspoň přes noc, což se bohužel moc často nestává. A když už se to náhodou stane a my bysme si mohli užít tu klidnou noc o samotě, tak samozřejmě zapůsobí zákon schválnosti a něco nám to pokazí. Takže se celý rok těšíme až naši odjedou na dovolenou (puberťačku vezmou s sebou) a druhá ségra pojede taky někam pryč…..a letos nám oznámili, že nejspíš zůstanou celé prázdniny doma…smůla…:-(
  K tomu rozhodčímu při erotických hrátkách – naše Nelís se jednou vzbudila akorát v nejnevhodnější chvíli , a zničehonic zařvala „HOP“, doteďka nevím, jestli to byla její reakce na nás, nebo snad měla nějaký tvůrčí sen…:-)
  Takže bylo okamžitě po … a my se váleli smíchy.

 • Holčiny díky, díky, díky. Zatím to na ten víkend nevypadá, ale to nevadí. Máme totiž naplánovanou dovolenou na kolech a s vozíky. Takže až uvidíte tři kola a dva vozíky croozery, tak to jsme my :o)

 • mamcalenca

  Milá Ramiro,plně tě chápu a mooooc ti to přeju!!Já jsem byla s dětma po rozvodě 7let sama,24hodin denně,žádná babička,hlídání,pomoc,byt sebemenší..ne,nelituju se,své děti nadevše miluji,život se s náma nemazlil,dělat jim tatku i mámu zároven bylo velmi těžké,ale i krásné..
  Chápu tvá slova,že to není sobeckost…máš pravdu a já to cítím stejně.Ted mám báááječného člověka vedle sebe,který i miluje moje děti a dokázal mi,že mu mám věřit natolik,že s ním mám ještě miminko,ikdyž cesta k němu také nebyla růžová..
  Zatím pořád kojím,tu naší krásnou roční závislačku,ikdyž ty dvě děti už jsou velké..zatím mě manžel často zve na „rande“,nebo prostě sami jdeme aspon na procházku,nebo na nákup..zatím..ikdyž je okolo nás pořád plno dětí,akce a vzruchu,starostí,radostí ,ikdyž mi často jde hlava kolem z toho všeho,tak bych tu svoji pětičlenou rodinku nevyměnila ani za všechny poklady světa!!!
  A také se těším,až nějaký víkend bude jen náš!!-ikdyž už ted víme,že stejně budeme více na telefonu a žvatlat s naší malou a ptát se těch naších pubertáku,jestli jim chybíme:-))
  Těšíme se na srpen,když pojedem na společnou dovču na vysočinu,od cestovky na chaluopu-a nejvíc jsem ráda,že si tuhle dovolenou přáli i naše děti-že prý jsou s námi rádi!!
  Ještě jednou ti z celého srdíčka přeju krásný víkend a hooodně lásky i po celý život!!!!!

 • nějaký obětní beránek je při vidině tohohle jen sentimentální detail..nebo ne:-)))???..my měli s naším otcem jedinou dovolenou „opravdu ve dvou“ – na Maledivách (jinak jsme byli buďto s jeho dětmi, nebo u mojí kamarádky v Itálii..prostě vždycky „my dva + ještě někdo“)…ovšem na těch Maledivách jsem už byla na konci 3. měsíce těhotenství (takže jsme tam vlastně nebyli tak úplně ve dvou) a jeli jsme tam „proto, že na takovou dovolenou už asi dlouho nepojedeme..“…a vypadá to skutečně tak…Prokopa nám hlídala zatím jednu noc kamarádka, byli jsme v kině na nějaké šílené kravině, anžto nic lepšího aktuálně nedávali, já jsem pořád kontrolovala mobil a posílala sms, pořád jsme debatovali, jak to prcek zvládne, když není absolutně zvyklý na nikoho jiného…a po kině místo nějaké divoké pařby jsme šli dohnat spánkový deficit:-)…takže ti přeji, ať si to tentokráte OPRAVDU UŽIJETE se vším všudy:-)))…

 • Chromle, to je právě to, že jsem obětního beránka ještě nenašla :o)

  A všem děkuji za přání.

 • Ramiro, jen mě zajímá, kdo je ten odvážný a troufne si hlídat tu vaši „smečku“:-)Na druhou stranu, má tchýně se dokázala také několik týdnů starat o šest dětí plus novorozené miminko, ale prý jak se vrátila domů, tak odmítla s okolím komunikovat a několik dní se udělala jen sama pro sebe:-)))
  Přeju, ať si to užijete a ať máš z čeho čerpat na několik dalších měsíců:-)))

 • Jé Ramiro, to ti moc přeju, aby to vyšlo. My jsme měli s manželem poslední společnou dovolenou loni v létě, když už jsem byla těhotná. Řádně jsme si to užili, protože je to na nějaký ten čásek naposledy. Zatím mi to nechybí, těším se teď na náš společný týden v létě, kdy budeme celá naše malá rodina (já, manžel a malá). Bude to naše první rodinná dovolená 🙂

 • Tak já se na tohle těšila dva roky, až přestanu kojit. Letos jsem si to užila na velikonoce a nyní se už těším na 30. června, kdy naložím obě děti babičce do auta a týden je neuvidím, ó to bude slast. Horší to bude, až bude tuhle babičkovskou službu chtít využívat moje dcera. Jak to tak vypadá, tak by mi tahle povinnost mohla začít tak do dvou let. Jinak je to krásný, být chvíli jen tak ve dvou.

 • To ti teda závidím a zároveň moc, moc přeji. my máme jen dvě dvounohý příšerky, a hlídání u nás funguje tak 2x do roka a já už nikde nebyla tak 2 roky (sama, nebo s manžou). takže veškeré akce s dětmi, nebo bez dětí a bez mámy.už se těším, až budeme moci vyrazit sami a děti nechat doma, ale to bude asitak za 10 let.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist