To mě neodradí

Rubrika: Jsem máma

963471_nikaVenku tma, ale v postýlce už se to vrtí, šustí a hrabe z pod peřiny. První slůvka ráno: …mama, mama… Už se zas ten můj malý špunt ubezpečuje, že sem mu třebas neutekla. Vůbec se mi nechce ven. Manžel taky ještě chrupe. Jen tak ze zvědavosti juknu na budík a myslela jsem, že mě obleje. Půl páté ráno. No fuj, to to zas krásně začíná.

Asi všem se honí hlavou, co by tak zabralo, aby to poupátko taky zabralo. Čajík. Nic. To už křičíme. Tak nic, postel malá, ale zmáčknem se, snad ještě usne. Přece si s ním nebudu tak brzo stavět kostky nebo skládat puclíky. Na to fakt nemám. Ovšem nic nezabírá. „A nebude mít hlad?“ Ozve se od vedle. No totak, snídat už tak brzo.
To malé, spacifikované spacím pytlem, se tu hemží jako pytel blech. A když už mi sedne i na hlavu … Vstáváme. Brr, jak závidím manželovi zachumlanému v peřině.
A to bychom mu rádi pořídili sourozence. V tu ránu po ránu mi úplně stačí jeden, ale když to tak sleduji s odstupem času. Bráška nebo sestřička bude. Můžeš zkoušet ty svoje fíglíky. Ječet celý den či noc. Vytahat mi všechno ze skříní i stěhovat si moje kuchyňské věci do svého doupátka.
Ty malý mrňousi, mě nedostaneš 🙂

Napsal/a: Peta

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • Anonymní

  Ja mam 14mesicniho certika….ale na spani je to zlaticko a vlastne vzdycky byl. Spi tak do 8, 9. Dostava sunar pred spanim (chodi spat mezi pul osmou a osmou) a rano kdyz se probudi (nekdy 4,5 nebo az 6, 7) dostane sunar a jeste spokojene usnu a chrupka az treba do deviti. Ale bez sunaru by uz neusnul. Pa

 • Já mám tři zlatíčka, ale ten nejmladší, 6měs., spí opravdu špatně, někdy se budí i po hodině. Když mě nechá spát 3 hodiny, cítím se vyspalá:-)). Ale včera mě dostal ten prostřední, 5letý. Vzbudil se ve 4 ráno a chtěl, abych si k němu lehla a vyprávěla mu příběhy. Tak jsem mu řekla, že si k němu lehnu, ale vyprávět si budeme až ráno. A on na to.: Tak mi vyprávěj aspoň ukázky.:-)))).

 • :-)) Terezka usíná v 10, večer, vstává v 7 (spí ve školce, tak jí to stačí), Honzíček usíná v 8 večer a vstává v 6. Já potřebuju spát alepoň 7 hoď, jinak mě další den pálí u srdce… Tak hádejte, kolik času pro sebe mám…..

 • Nefertini

  taky znám.
  14.měsíční dcerka to na mě zkouší každé ráno :-))
  snažím se dělat,že spím …….. ale nazabírá to.

  A když už spí déle – tak se jako na potvoru probudí ta 4.letá.
  Ale,jsou to moje berušky.

 • Peto,
  jakoby jsem to psala sama, ale já mám už lumpíky dva. Ten starší v klidu spinká i do devíti hodin už od malinka. Ale Péťa 9m, to je rarášek, i když je tma tak už chce vstávat. Je jedno jestli v půl páté nebo dřív. Tak vám přeju krásná jitra. ;o))

 • Peta

  Tomu špuntovi je 14m. A taky si myslím, že při jednom je to lepší. Ale musí se to povést 🙂

 • Dáša P.
  Dáša P.

  Pto,
  supr. Když budeš mít dva, zvádneš to najednou. Vždyť je to jedno, vstávat kvůli jednoho nebo kvůli dvěma. Stejně vstaneš. :o) Tak přeji i nadála tento optimismus a krásné zdravé i druhé dítko! :o)

 • Hmmm-a to mě zase dostává spolehlivě:-))) Nechci jedináčka,ale i tak nevím jak při druhém budu reagovat a nechci starší dítko ochudit o dětství tím že budu podrážděná. Tak počkám radši déle:-)) Teď si užívám 20měs raráška s jeho vztekáním i mazlením.

 • moooc pěkné a jak starý špunt je?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist