Spící andělé

Rubrika: Jsem máma

523244_alexandros_2Na spící děti je prý nejkrásnější pohled.
Chci se s vámi podělit o jednu bežnou noc v rodině s dětmi…

Na spící děti je prý nejkrásnější pohled.

Chci se s vámi podělit o jednu bežnou noc v rodině s dětmi.

Zpravidla jednou týdně odváží večer můj muž starší dítě k prarodičům a druhý den po práci ho přiveze zpět. Mám sice pokaždé výčitky svědomí – jako bych se klučíka zbavovala – ale jakmile za nimi zaklapnou dveře, začnu se neskutečně těšit. Poloviční práce totiž slibuje dvojnásobnou zábavu.
V poslední době ale pozoruji zvláštní jev. Jakmile manžel odjede (ať už sám nebo s klukem) a já zůstanu na všechno sama, děťátka v noci špatně spí. Buď se jim něco ošklivého zdá a budí se s pláčem, nebo se počůrají do postýlek, případně obojí.
Vyjímkou nebyla ani dnešní noc. Sotva jsem sladce usnula a moje mozkové buňky začaly odpočívat, z postýlky se ozvalo hůůůůů. Malou jsem otočila, přikryla a hupsla zpět do vyhřáté postele. Za chvíli se ozvalo íííííííííí. Na béééééé jsem nečekala a vzala ji k sobě s tím, že ucítí mámino teplo a okamžitě usne. Neusla. Chvíli tiše ležela, paleček v pusince, roztomilost sama. Pak se postavila. Já ji položila, přikryla. Chvíli ležela, vstala. Opět jsem ji zastlala do peřin, chvíli ležela, vstala. A tak pořád dál a dál, v tichosti, bez křiku. Nevím kolik hodin tohle utrpení trvalo, ale odhaduji jednu až dvě. Nakonec jsem vstala a šla připravit lahvičku s mlékem – že by měla třeba žízeň? Ta malá tyranka mléko vypila až do dna a spokojeně usnula. Podotýkám, že naše milá Alička nevypije do dna nikdy nic, celých 16 měsíců s ní bojujeme o každou kapku.

Kdo by si myslel, že po takové noci spokojeně chrupkáme až do oběda, je na omylu. Po osmé ranní se Alča vztyčila na posteli a v zápětí se zakousla do krásné dřevěné pelesti naší manželské postele. Tím mě definitivně probudila a zřejmě za to, že jsem jí nedovolila okusovat náš majetek, mi na hlavě přistála nejtěžší kniha, jakou mohla v ložnici najít.

Cítím se dnes poněkud nevyspalá.

Budu moc ráda, když připojíte vaše veselé historky. Nic totiž nepotěší ztrhanou matku víc, než cizí nemožné děti. :-))

Napsal/a: Vandula

Toto taky stojí za přečtení!

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (16 vyjádření)

 • Pomněnka

  Enží, neděs mě, že to potrvá tak dlouho 😉

 • Pomněnko naše děti také vždy „vyčuchaj“ ze svého tvrdého spánku, kdy my s manželem na ty intimní chviky smýšlíme…Kolikrát jsem si říkala, lepší nesmýšlet, ale rychle „do akce“ :o) a párkrát to i zabralo..Jinak s tím buzením, to náš malej jako prtě 1-2leté, také dělával…bylo to únavné pro mě…on z toho měl srandu, že si kolem 2-3h ranní hrajem :o) teda spíš on, já jen tupě odolávala :o)

 • Pomněnka

  Ahoj holky. SIce je tenhle článek poněkud starší, ale myslím, že stále u mnohých z nás aktuální.
  Náš Tomášek (5,5 měsíců) se nám posledních pár nocí budí kolem jedné a chce nám asi povídat, co se mu zdálo 🙂 Vysvětlování, že má spinkt, nějak nezabírá, takže ho vezmu k nám do postele, obejmua usneme spolu (teda, já asi o něco dřív, protože se po chvilce probudím a koukám, že prcek spokojeně chrupká 🙂
  Taky nám začal rušit rádo by intimní chvilky, zaručeně se probere, jen na ně s manžou pomyslíme, a tak půl hodinky brouká z polospánku. Mezitím manžel většinou vytuhne….

 • Anonymní

  Měl jsem 1/2 ročního syna na starost asi 4 měsíce(matka mimo ČR) spát chodil okolo 21.Spal až do 5 hod.měl hlad, a potom spal až do 8 nebo i déle.Pokud jsme někam dopoledne jeli stával většinou až o půl 10.Jen škoda ,že je nyní i on mimo ČR.

 • Musím vás, milí rodičové, informovat o pokračování našich nočních show.Včera můj drahý manžel ochořel zákeřnou chřipkou a tak byl na noc vystěhován do obývacího pokoje. Alča spala celou noc jako zabitá, Štěpánek se, sotva jsem ulehla ke spánku, počůral do postele. (Čerstvě povlečené). Začnu si vést statistiku a vyvodím vědecké závěry….

 • Jitko, tak zkus dát spát o něco dýl, v 18 hodin je docela brzo. Možná má už menší potřebu spánku, proto se budí dřív. Nebo třeba spí o něco dýl ve dne a pak v noci tolik nepotřebuje jako dřív.

 • Claire

  Jitko – myslím, že máš nebo jsi teda měla úžasného spáče, nevím, kolik tvojí malé je,ale mojí malé je devět měsíců a vždycky jsem říkala, že je zlatá, protože jde spát kolem osmé večer a spí s jednou přestávkou kolem třetí ráno tak do šesti,půl sedmé. někdy se nám zadaří a spí celou noc, ale ta přestávka stále přetrvává. A s postupem času, jak je starší, tak má ty přestávku čím dál delší, někdy provykládá i hodinu, nebo se různě kroutí v postýlce a hraje si s chůvičkou( myslela jsem, že jsem ji dobře schovala) a dělá s ní pěkný randál. A to podotýkám, že od třetího měsíce spí sama ve svém pokojíku, ale samozřejmě s otevřenými dveřmi k nám do ložnice, takže ji slyšíme.Takže si myslím, že pokud je zhruba ve stejném věku, tak je to asi normální, podle mě to záleží na tom, kolik zážitků během dne má, protože se jí to asi potom v noci v hlavičce promítá. Naše slečka někdy i jakoby „mluví“ ze spaní. Takže ti přeju brzké krásně prospané noci ( i sobě ), na které se stašně těším a doufám, že už dlouho nebudu a nastanou. Claire

 • Ahojky maminky,ráda bych vám také něco napsala o mém dítku.Malá chodí spinkat už v 18hod a spí tak do 7 hod.To jsem všude vždy vykládala až donedávna kdy se naše breberka probouzela už o 4.30 a nebo v postýlce propovýdala snad celou noc.Nevím co si mám myslet,jestli je to naprosto normální nebo je někde chyba?Předem děkuji za vaše názory

 • Martyčko, třetí dítě je někde zasunutý v hlavě, ale ráda bych si ho trošku vychutnala. Takže do tohohle boje se teď pouštět nebudu, vzhledem ke svému věku bych to nemusela přežít :-))

 • Catharine

  Nezbývá než s vámi souhlasit, moje děti trpí také touhle úchylkou, nemůžu se v posteli ani pohnout , aby se neprobudili, natož je jít zkontrolovat. Naštěstí v noci celkem v pohodě spí a ráno vydrží tak do osmi spinkat. I když , už jsem načapala tříletého syna, jak si v půl třetí ráno čistí zuby , pod bedlivým dohledem tatínka (ten ,podle mne, ani nevěděl, že je s ním v koupelně). Nebo dcerku , jak s babičkou loupou v noci jablíčka, protože malá má na ně zrovna chut. JInak jsme taky celkem standartní.

 • Martyčka

  Tak ty dvě už máš relativně velký, takže další boj vidím na třetí dítě:-)

 • To jako abych na dalším dítěti zjistila, že ty moje dvě první byly úplně zlatý??? Nebo jak to vlastně myslíš?

 • Martyčka

  A co tak další dítě Vando?

 • Dámy, děkuju za komentáře. Jak vidím, jsou moje děti zcela standardní a to mi dodává sil k dalšímu boji. :-))

 • Martyčka

  Můj syn má tyhle schopnosti taky a navíc ještě silně vyvinutou ranní telepatii. Jakmile totiž výjimečně procitnu dřív než on a pomyslím si: „Výborně, můžu ještě spát.“ nebo nedejbože: „Honem vstanu a nachystám jídlo, věci na plavání atp.“, okamžitě to v postýlce zašustí a ačkoli dál předstírám spánek, není mi to nic platný. Spánek totiž umí předstírat i Libásek. Ležím, svírám víčka a když dlouho nic neslyším, pomalu otvírám a: koukají na mě vítězně dvě široce otevřené oči…

 • Nevím, čím to je..ale jakmile dám syna po Večerníčku spát, tak se po 1-2h vzbudí se strašným řevem a není k utišení. Když jde spát dýl, je to v pohodě.
  Nejlepší je,když ze spaní začne povídat-občas se i pobavím! No a že je ranní ptáče, to teda je. Když my byl necelý rok, vstávali jsme už kolem 5h ranní. A ještě před 1,5rokem se v ncoi pravidelně budil mezi 2-3h a chtěl si hrát, takže po několika marných pokusech přemlouvání a vysvětlování, že by měl spinkat jsem to vzdala a asi hodinu js,e si hráli a pak šli pokračovat. Já v domnění, že po své noční aktivitě bude spát také dýl…jenže bylo 6h a už zavelel, že se jde vstávat. Ale zajímavá je jedna věc (a nepřišla jsem na to, v čem to je) a to, když jsem byla v porodnici a on byl doma s taťkou, vychrupovali oba tak do 9h. Se mnou je vzhůru brzo! Spíš by to mělo být naopak, aby si to taťka stihl užít, ne?
  Již nějakou dobu mě říká,když má jít spat jak po obědě tak večer, že ho spaní otravuje a nebaví ho spát…Šťastný toť člověk

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist