Pyšná pávice

Rubrika: Jsem máma, Od srdce i od plic

Už je mi hezkých pár let, pomalu 70. Sama mám 4 děti a 6 vnoučat. Jak moc jsem na všechny pyšná, na to by mi nestačilo ani 2 500 slov…

Nejstarší syn Jaromír od malinka chtěl lítat. Sen si splnil… Vysokou školu ukončil s červeným diplomem a stal se vojenským stíhacím pilotem. Letecké neštěstí v roce 1999 ukončilo jeho život. Dál žije  v našich srdcích. Jeho syn, můj vnuk Jiřík, pokračuje v jeho snech – je pilot vrtulníku.

Mladší syn se orientoval na sport, byl juniorským reprezentantem ragby. Kdyby nedošlo ke zranění, určitě by hrál ještě dnes.

Starší dcera Soňa, vyučená kadeřnice, se plně oddala své práci. Otevřela v Praze dva salóny a dávala práci mladým „kadeřničkám“ bez praxe… To k pýše stačí. Nedařilo se jí založit rodinu, až když se přihlásila nemoc, všechno prodala, koupila u Poděbrad malý domeček a podařilo se jí v 39letech přivést na svět Adélku – naše sluníčko, nejmladší z vnoučat. A ta se tedy povedla!!! Nosila jsem tričko s logem Go Go, to jí byl necelý rok a odtud tedy… Babi go go.

Nejmladší dcerka Denisa, ta se mi povedla v mých 43 letech a právem jsem na ní pyšná.

Letos ve čtenářské anketě Mladé fronty ŽENA REGIONU PRAHA se stala absolutní vítězkou… ŽENA REGIONU ČR PRO ROK 2011.

Je to sportovec tělem i duší, jako florbalistka dosáhla slušných úspěchů. Od roku 2002 je reprezentantkou ČR, se svým týmem se stala několikanásobnou mistryní republiky, vítězkou prestižního mezinárodního turnaje Czech Open Praha a v roce 2004 byla vyhlášena Florbalistkou roku.

Dceřin tým teď postoupil ze semifinále Poháru ČR do finále a 4. 12. 2011 odjíždí na mistrovství světa žen ve Florbalu do Švýcarska, kde bude reprezentovat svou zem.

 

***Jsem pyšná jak pávice… myslím,že se mi podařilo vychovat dobré děti.***


Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pyšný jako páv nebo pávice. Stačí jen do 25. 11. 2011 včetně poslat svůj příběh do redakce a tím se zařadíte do soutěže o tři pohádkové DVD.

 

Napsal/a: Babi go go

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (33 vyjádření)

 • Babi go go
  Babi go go

  to nadulka
  děkuji Ti,jsi jediná,která mi zbyla z mé velké rodiny Zbranků,která se ke mně hlásí,tolik bych si přála,aby jsi měla sílu být také šťastnou pávicí a mohla v klidu vychovávat své 2 dětičky a Matýsek měl štěstí,překonal všechna úskalí své nemoci,zvládl již 3.operaci tak malého,nemocného srdíčka.I vy patříte k těm na které jsem pyšná.Vaše pyšná pávice-tetička.

 • ty jsi naše tetička sluníčko

 • Babi go go
  Babi go go

  Každý má svá kriteria pro hodnoty,pro mně je důležité štěstí mých dětí,sama jsem ho moc neměla.A děti..a jejich správný přístup k životu,bez drog a podobných aktivit,mně plně naplňuje.Né každá máma to může s klidem říct.
  A na to pyšná jsem,ať se to někomu líbí,nebo nelíbí.

 • Marinada

  Babi go go,

  gratuluji k velké rodině a ze srdce vám všem přeju hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky. Držím palce, ať všechny nemoce úspěšně zažehnáte.

  Článek se mi ale nelíbí, zřejmě proto, že já spatřuju životní hodnoty úplně někde jinde, než kam to kdo dotáhl. Samozřejmě i tak přeji Vašim dětem a vnoučatům hodně úspěchů i nadále.

 • Anonymní

  Moc hezky napsany…..fandim vam…:-)

 • Babi go go, tvého trápení je mi líto 🙁 Moje dcerka byla v 6 měsících na poměrně závažné operaci hlavičky (předčasné zarůstání bočních švů a velké fontanely). Takže vím, čím si celá rodina procházíte. Držím pěstičky, aby „ta třetí“ byla poslední a velmi úspěšná!!!!

  K anonymním…možná tak holkám ani nevadí, že nejsou „tvoji“ 🙂 diskutující registrovaní… spíš jde o to, že by se třeba mohli pod příspěvek alespoň podepsat „nějakým“ jménem 🙂

  K hvězdičkovému hodnocení…je to „průměrné hlasování“ tvého článku…tzn. tvůj článek ohodnotilo 76 čtenářů a průměrně se hlasuje 4 hvězdičky z 5.
  A já jako redaktorka vidím přesné hlasování tj. 4,87 hvězdiček za tvůj článeček.

  Doufám, že jsem to vysvětlila srozumitelně 🙂

 • Lien

  A o co se tu vůbec soutěží?

 • Babi go go
  Babi go go

  A to vadí,myslím,že se spoustě návštěvníkům stránka líbí a vrátí se.
  Mláďata se nerada registrují,je tu spousta ,která fandí .

 • a pořád anonymně?

 • Babi go go
  Babi go go

  Mně tohle nechává v klidu i když to trvá celý den,já ji vidím také černou,jen 4 jsou zlaté.
  Ale pozitivní je,že se maminkám s dětičkami stránka líbí a myslím,že se zapojí mezi nás „mladé“ .

 • bamiska

  jestli to dobře chápu tak to znamená to že ten poslední bodoval „jen “ čtyřma hvězdičkama

  no a klidně je uklidni babi go go, protože nikdo tu zatím tímhle způsoběm žádnou soutěž nerozjel(aby bodovali i lidé kteří sem vůbec nechodí), takže já tě tipuju na jasnou vítězku 😀 a pokud se chceš uklidnit koukni nebo načti i ostatní příspěvky

 • Babi go go
  Babi go go

  Pěkný večer,přátelé se mně ptají,proč mám pátou hvězdičku černou,co jim mám povědět? ♥

 • Babi go go
  Babi go go

  to bamiska
  děkuji za podporu ♥♥♥

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist