Pyšná jako páv

Rubrika: Jsem máma, Od srdce i od plic

Na své dítě jsem pyšná neustále, asi jako každý rodič. Poprvé jsem se dmula hrdostí na našem prvním ultrazvukovém vyšetření. Nebyla to jen radost s dlouho očekávaného vytouženého potomka, byl to zázrak, na který jsem byla opravdu pyšná.

S každým dalším ultrazvukem moje pýcha stoupala. Vždyť je přece neuvěřitelné, co tenhle malý tvoreček za každý jeden krátký měsíc dokáže. Když se rozhodl nám odhalit to, že je chlapeček, málem mi narostla i paví oka.

Vidím, jak mu tluče srdíčko, jak při vyšetření zívá, drbe se na hlavičce, mává na pozdrav, zaklání se a předvádí jiná taneční čísla. Poprvé otevírá oči a dívá se na mě. Pokaždé, když mě kopne,  já vím… že tam je a snaží se ze všech sil být jako my, aby už mohl k nám, do své postýlky, k mámě a tátovi…, že pyšná na něj nepřestanu být až do smrti.

Potom se rozhodne, že už toho bylo dost, že je připravený prozkoumat další zajímavé oblasti. Pana doktora přivítá křikem, ale na mě už se usmívá a natahuje svoje drobounké ručičky. Po pár dnech zavelí: “Mámo, jde se domů!“ a tak jdeme.  Co za pokroky hodné rodičovské pýchy mě čekajíá doma, bych nevěřila.

Tak nastává další koloběh úspěchů mého děťátka. První přetočení na bříško, zvednutí hlavičky, první lezení, první slůvka, kterým rozumím jen já, první krůček s následným „bác“.

Můj malý brouček se ale nevzdává a bojuje dál, musí toho ještě hodně stihnout. A já? Já to všechno nestačím sledovat a jsem pyšná jako páv.


Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pyšný jako páv nebo pávice. Stačí jen do 25. 11. 2011 včetně poslat svůj příběh do redakce a tím se zařadíte do soutěže o tři pohádkové DVD.

Napsal/a: Misatko

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Babi go go
    Babi go go

    Pěkné počteníčko,potěšeníčko ,to jediné neznám,ani jedno dítko jsem neměla možnost takto vidět.Musí to být zážitek,pamatuji jak dcera za mnou „přiletěla“ s prvním,i dalším ultrazvukem.Mohu doporučit znakovou řeč,je to také něco úžasného.

  • Marinada

    Hezký článek. A jak teprve musí být pyšný Tvůj synek, když se mu podaří např. první krůček 🙂

  • Misatko, děkuji ti za tvoje milé povídání o synkovi. Přeji vám hodně krásných chvilek a tobě rychlejší sledování, protože čas opravdu strašně rychle letí!!! 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist