Nejšťastnější těhulka

Rubrika: Jsem máma

911192_pregnant_belly_2Těhotenství……. to je pojem! Pohráváním si s myšlenkou na miminko to všechno začíná, strachem z porodu to pokračuje a držením toho pokladu v náručí to končí…. nebo také začíná? 🙂 …

Když jdete k doktorovi a vidíte první ultrazvuk Vašeho miminka, je to jen taková skvrnka, která Vám toho moc neřekne, ale s každým dalším ultrazvukem se ve Vás děje ten největší zázrak, jaký příroda dokázala vyčarovat. Začínáte vidět človíčka, který má najednou ruce a nohy, začínáte vnímat obličej a pohyby…..
Samozřejmě také máte čím dál tím větší strach o toho tvorečka, ale to období, kdy je ve Vás, je vlastně to nejbezpečnější v jeho životě! Když se mi viditelně zakulatilo bříško, tak jsem začala rozkvétat, opravdu bych nevěřila, jak to funguje. Já snad ani nevím, jak Vám mám ten úžasný pocit popsat. Bylo ve mě miminko, každý den větší a větší, já se strojila tak, abych to bříško mohla ukazovat… teda nééé nahé, na to jsem odvahu neměla a hlavně mi hodně popraskalo ač jsem mazala i 2x denně, ale to nevadí, vlastně mi v té době nevadilo vůbec nic, myslím, že mi to bříško opravdu slušelo, já milovala každé kilo navíc 🙂 naštěstí jsem přibrala jen 13 kilo a ty jsou pryč. 🙂
Ale asi by mi bylo jedno i kdybych přibrala 30 kilo, to všechno se pak dá shodit, hlavní je, že mimčo je dobře živené, ale nic se nemusí přehánět! Věřím, že když se bříškem kocháte, mluvíte na miminko a hladíte ho, že to všechno vnímá a je tím hodně ovlivněné. Stres v těhotenství je opravdu špatný a navíc každou těhulku pak čeká období šestinedělí a to je potřeba být opravdu v pohodě a trošku vyrovnaná, ale i já s tím mám problém, to bych lhala, kdybych tvrdila, že jsem pořád jen v pohodě.
Ale Terezka je hrozně hodná, jenže my maminky máme dost rozhozené hormony a tak, když zapláče, tak hned řeším, co dělám špatně a rve mi to srdíčko, tak si popláču s ní a je to dobré. 🙂 Jen chci říct, že bych nikdy nevěřila, že je to opravdu těžké zvládat své nálady a pocity!
Ale zpátky k bříšku! Těhulky, nebojte se oblékat tak, aby celý svět tu nádheru viděl, nemusíte se halit do volných věcí, každá těhulka může být přitažlivá a krásná, ale hlavně to musí jít z Vás, proto se usmívejte, hlaďte pupík a nezapomeňte tomu drobečkovi říct, že se na něj těšíte, fakt to zabírá.
Ještě dneska, skoro měsíc po porodu, si po tom bříšku postesknu, ale za dva roky se budu těšit, že snad ve mě bude vznikat zase nový život. Přeji Vám všem štěstí, pohodu a krásné, nenáročné těhotenství….

Napsal/a: Valeska

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Anonymní

  ahojík,tak se to povedlo a já jsem opět těhulka,jen se divím co se to děje.Mám za sebou tři a půl pohodových těhotenství,ale tohle je něco.Máme tři slečny a před 10 měsíci jsem potratila dvojčátka,takže mám vysoce rizikové těhotenství,které s těmi předešlími nemůžu srovnávat.Je mi permanentně zle,ale přesto se snažím si to plně užívat.

 • alice

  ahoj, já sice strávila celé těhotenství v nemocnici, v neustálém stresu jak to vůbec dopadne, ale i tak to pro mě bylo velmi krásné období. ten bezva pocit, když jsem dětičky viděla na ultrazvuku, kdy jsem je cítila, jak si v bříšku plavou a kopou, to se nedá popsat!!!! hrozně jsem se těšila, až mi budou natáčet ozvy a já uslyším jejich stdíčka.bohužel toho jsem se nedočkala. narodili se o tři měsíce dřív.Taky se bohužel nekonalo takové to se chlubení bříškem známým, ale i jen tak na procházce po ulici.Ale co, hlavně že dětičky jsou zdravé! tak třba někdy příště. Manžel totiž pořád básní o třetímmimču. Bohužel bytové ani finanční podmínky tomu moc nepřejí.taky mám moc strach, že zase skončím na celé těhotenství v nemocnici. no uvidíme, není všem dnům konec……. 🙂

 • Anonymní

  šťastné to ženy…..já problila těhotenství od začátku až do konce, ještě 9 měsíců po porodu, když mi někdo nabídne určité druhy potravin, tak se mi zvedne žaludek. Takže u mě o spokojenosti a nějaké pohodě nemohla být řeč,spíš bych to přirovnala k 9 měsíčnému traumatu. Ještě teď si vzpomínám, jak jsem neměla sílu nakupovat nějaké těhotenské oblečení, a jak mě dohánělo k šílenství, že se už zase do něčeho nevejdu – a oblíkat jsem se musela, když jsem chodila do práce celou dobu. Tak Vám tiše závidím ….tu pohodu.

 • Anonymní

  Joj,já taky!!!Bylo to krásný a prý mi to moc seklo!:o)I já se tak cítila!!
  Souhlasím-maminka by bříško neměla schovávat!Zvlášt,když jsou ted v obchodech tak krásné věci,to ty hrůzy xxl před 14l:o)
  Manžel pořád žadoní,že ještě mimi..Jenže už 3děti splněny:) A příroda mě už zradila..Ale i tak jsem ráda byla těhulka!!

 • Jó, taky ráda vzpomínám na bříško. To mi nevadilo, že mám kila navíc. Špeky nebyly vidět, protože bříško bylo vypnuté. Nosila jsem hodně přiléhavé oblečení, které si teď nemůžu dovolit. Ach jo. Taky bych chtěla být znovu těhotná :o) – asi ještě jednou budu, ale to musím předtím zhubnout, abych pak měla zase co nabírat :o))

 • Jovanka

  Taky si to myslím. Těhotenství je taaak nádherné, že bych klidně byla těhotná pořád. Jenže už máme tři holčičky, tak to asi moc nehrozí. I když manžel by ještě jedno možná chtěl (a třeba by to byla dvojčata 🙂 )

 • Jojo, taky jsem byla patřičně hrdá na svoje bříško. Dokonce jsem si ho nechala zvěčnit od profesionální fotografky. Kdybychom měli neomezené množství platidla, byla bych těhotná snad pořád, protože obě těhotenství jsem prožívala jako to nejhezčí, co mě mohlo potkat (tedy až na ty nevolnosti a pálení žáhy:-))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist