Naše dvojitá nadílka

Rubrika: Jsem máma

První slova, která mě po porodu napadla, když začala řvát nejdřív jedna a pak druhá, byla „super, zvládly jsme to!!!!“ Brečela jsem jak malá holka, štěstím, úlevou, radostí… Sestřičky mi říkaly, máte dvě krásné zdravé holčičky, byly z nich všechny unešené. Manžel čekal před sálem a vše točil na kameru a prý taky brečel. Ještě teď když si na to vzpomenu, tak mám slzy v očích a jsem tak strašně vděčná, že máme dvě zdravé dcery!!!

Byly tak strašně malinkaté oproti synovi. Ale prakticky donošené, nebyly ani v inkubátoru, jen ze začátku na vyhřívané podložce. Poprvé když mi je sestřička přivezla na JIP, tak na mě koukaly velká kukadla, nejdřív od jedné a pak od druhé. Už tam jsem poznala, že nejsou úplně stejné, akorát jsem ještě pořádně nevěděla jména. Nad tím jsem v těhotenství asi nejvíc přemýšlela, jak je od sebe poznám, protože to měla být jednovaječná dvojčata.

Hned druhý den jsem už byla na pokoji a nosili mi je jen na kojení, protože jsem se potřebovala po císařském řezu zotavit. V porodnici jsem byla jediná s dvojčaty, takže nás všichni okukovali, manžel od paní, co se mnou ležela na pokoji, pronesl, ty jo, tak to bych fakt nechtěl. Opravdu upřímnost nade vše!

Domů jsme šli asi sedmý den, po dvou společně strávených dnech a nocích, tu první jsem vůbec nespala, v porodnici holky pily co hodinu, abych to sama nějak zvládla, přes den, když zrovna spaly, tak tam pořád někdo chodil, takže ani trochu prospat jsem se nemohla. Proto jsem se těšila domů, hlavně na to, že na ně nebudu prakticky sama.

Marek sestřičky viděl až doma, protože tak malé děti tam do porodnice nepouštěli. Byl u mých rodičů a bylo mi po něm hrozně smutno. Tak jsme si aspoň volali. Vůbec nebyl překvapený, že má doma dvě miminka!!! Hned je chtěl chovat a vcelku je přijal opravdu dobře. Samozřejmě trochu žárlil, ale naštěstí jsem ze začátku nebyla sama, tak se mu pořád někdo mohl věnovat. Začátek byl opravdu krušný. Přišlo mi, že jsem jen kojila a přebalovala. A přebalovala a kojila. Ale jakmile jsme najeli na pravidelný režim, tak to bylo lepší. Později jsem si i uměla představit, že na ně všechny budu jednou sama.

Dneska mají holky 7 a půl měsíce, Julinka leze a už skoro sedí a nedávno se začala stavět, Elli se plazí a začíná tak polosedět. Hrozně to uteklo.

Sice jsem pořád v jednom kole, ale jsem šťastná a spokojená a neměnila bych. Jsem ráda, že mám holčičí dvojčátka, je to úplně jiné než jen s jedním dítětem. Pamatuju si, jak se na sebe poprvé usmály, jak se poprvé osahaly, jak po sobě pořád pokukují, teď jak se pohybují, tak nejsou pořád spolu, ale stejně se tak nějak vyhledávají. Začínají si brát hračky, dudlíky, prostě to co má ta druhá, je nejlepší.

Závěrem bych chtěla poděkovat své rodině za obrovskou pomoc a podporu.
Marysek

Příspěvek byl zařazen do soutěže s Fisher-Price na téma Moje první dny s miminkem, do které se můžete zapojit i vy.  Stačí do 30. 11. 2012 poslat svůj článek na PetraH@vasedeti.cz a tím se zařadíte do soutěže o zajímavé ceny. Více informací najdete v článku Fisher-Price rozdává dárky, u nás si o ně můžete napsat.

Napsal/a: Marysek

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (14 vyjádření)

 • bamiska

  článek byl kdysi součástí také pisatelské soutěže…je tam spoustu přezdívek co neznám i znám, bylo by fajn si připomenout jak dětičky povyrostly a jak to maminky zvládly…o někom přehled mám 😀

  k dvojčatům se musím sklonit fakt smekám…vždy

 • Parádní článek a úžasná miminka i maminka!!!
  Přeju samé zdraví a radost 🙂 :*

 • Marysek

  Holky moc a moc díky!!!!!!!!!!

  Sluníčko ze začátku to byl nezvyk, pak jsem si říkala, že to ani nemá cenu komentovat a kývala jsem hlavou a později jsem to už vůbec neřešila…. a jak stará máš dvojčátka? a kluky nebo holky nebo páreček?

 • slunicko321

  Pěkný článek, držte se. Je to dvojnásobek štěstí, tak si to užívejte 🙂 Mám taky dvojčata a neměnila bych. A z řečí od jiných si nic nedělejte, to slyší asi každá maminka dvojčat.

 • Matilda

  Marysku, chce se mi říct – No konečně !!! Konečně je vidím, ta tvoje bobátka, jak byla ještě malinkatá… Ty jo, jsou si neskutečně podobné, jsou prostě překrásné, jak se říká, jsou jako broskvičky… 🙂 Díky za krásné psaní a za to, že jsi se konečně nechala „ukecat“ a své krásné holky ukázala. Přeji, ať se nadále tak dobře daří, a hlavně, ať máš všechny tři děti zdravé a užíváte si rodinné pohody.
  Papa, moc tě zdravím, Martina 🙂

 • bamiska

  marýsku ráda koukám na fotečky…jsou to krásná miminka….moc hezké čtení

 • Peťka

  Mně se ty uzlíčci tak moc líbí! 🙂

 • Anonymní

  kRASNE HOLCICKY, ROSTOU JAKO Z VODY!! 🙂

 • Lien

  Marýsku, moc krásné holčičky, asi je vidím poprvé a opravdu pěkně napsaný článek.

 • Marysek

  Holky díky!!!!

  Lussy oproti Marka jsou čilé až moc, ale já jsem jedině ráda, pořád mám v živé paměti vojtovku…

  Beruli no pomocníka opravdu mám!!! a nejlepší je, že si řekne, to chci dělat…už by si s holkama hrál, ale musí ještě počkat…

 • marysku téda to uteklo..nedávno si holky čekala a už ti pomalu doma běhají :-)..jsou to krásný holčičky a konečně jsou vidět i na fotkách..to víš,je to dvojnásobná radost,stejně tak starost a všechno bude 2x,protože holky budou pořád spolu 🙂
  Máš ale doma malýho pomocníka,tak to zvládneš hravě :-))
  Všem přejeme hodně zdravíčka,pohody a lásky 🙂

 • zikminka

  krásný vyznání….. určitě ta únava a to všechno za to stojí! přeju pořád smích v srdci a pohodu a hlavně zdraví všem!

 • Lussy

  Marýsku,
  moc krásně napsané!
  Holčičky jsou pěkně čilé, to je moc dobře.

 • Marinada

  Krásný článek a úchvatné fotky. Marýsku, z Tvého psaní na mě vždycky dýchne taková pohoda a klid, že to obdivuju. Tak přeju i nadále hodně radosti ze všech tří dětiček.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist