MVD: Pavluschka a Tina

Rubrika: Jsem máma

Dnes se nám v rámci Mateřské s VD představí další maminka, a to Pavluschka s dcerkou Tinou.

Toto letí! Dvě třetiny mateřské máme společně s horkým létem za sebou. Z miminka se stala hezká slečna, která ráda vybírá, co si obleče a jakou barvu gumiček si dneska dá na své (nejraději) dva culíky. 🙂

Ano. Tinka v létě oslavila 2. narozeniny. Ještě v plínkách. Přiznám se, že už jsem byla pomalu nervózní. Ale pak z ničeho nic vyhrnula sukni, sedla na nočník a poprvé se vyčůrala na nočník. Během týdne byla bez plen. Teď ještě odbourat tu plínu na noc a máme jednu „mateřskou“ etapu za sebou. 🙂

Tinuška velmi miluje svého bratra Filipa a ti dva bez sebe nedají ani ránu. Tinka po něm ráda opakuje cokoli. Někdy se to hodí, protože Filípek to se svojí ségrou opravdu umí. Takže je občas jediný, kdo jí přemluví k nějaké akci. A občas se to nehodí, protože ti dva dělají lotrovinky v nepravý čas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATinka ráda tancuje, uspává maminčin mobil písničkou halí belí a ze všeho nejraději maluje. Asi se už narodila s pastelkou v ruce. Tu drží lépe, než její brácha – ale bráchovi to je úplně jedno.

Malá je rodinný miláček. Ráda se tulí, mazlí, nechá se krmit a obsluhovat. Ale při tom vše umí zvládnout sama. Jen se jí prostě občas nechce. „Já mimi,“ říká. Mluví málo, ale za to těch pár slov, které svede využívá velmi často. Takže někdy nezavře pusu i několik minut v kuse. Už se těším na období „A proč?“ – bude to nekonečné, ale krásné. Tak jako celá mateřská.

Gaga's plenyČlánek je součástí projektu Mateřská s VD, jehož partnerem jsou Gaga’s pleny.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Leona Kysilková: Chci z kluků vychovat samostatně myslící jedince

Leona se přiznala, že byla policajt a že veškeré snahy o výchovu bez křiku, příkazů, zákazů a uplácení u

Čtu dál →

Tip na výlet: Stezka korunami stromů Krkonoše

Bojím se výšek, tak co tam budu dělat? To byla moje první reakce na nápad, zajet se podívat na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • endlisek

  Pěkný článek. Správná sourozenecká dvojka.

 • Pavluschka

  Filípkovi je čerstvých 8 – více v projektu ŠVD…

 • pivatko

  a kolik je bráškovi? šikovná Tinuška

 • danasi

  Tinka je šikulka. Plenky má již téměř za sebou a řeč přijde coby dub, nečekaně a rovnou. Filip je správný velký brácha, tak to má být. Jako kluk musí umět vymyslet votrovinu a jako velký bratr musí umět malou sestru ochránít.

  Naše Denča také používala jen pár nutných slov a vět. V září nasadila rovnou větu rozvitou a papula ji jede o sto šest. Ještě, že v noci musí spát.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist