MVD: HankaManka

Rubrika: Jsem máma

Ahoj, jak jsem slíbila, tak plním a píši pokračování článečku – také něco o mně. 🙂

Po porodu jsem se cítila naprosto v pohodě, což mě velmi překvapilo. Po prvním porodu jsem byla dost unavená. Nemohla jsem sedět nejméně měsíc. Teď se cítím unavená až večer, jakmile uložím děti a sednu si. Stačilo byl, kdyby Toníček chodil ještě spinkat po obědě, lehla bych si taky :-).

Dala jsem si po porodu předsevzetí, že do tří let dosáhnu své původní váhy, která byla 65 kg. Jsem nevelkého vzrůstu, mám jen 164 cm. Když jsem při prvním těhotenství nabrala 15 kg, docela se to dalo snést. Bohužel po porodu jsem moc nezhubla a taky jsem za ty tři roky zase něco nabrala. Druhé těhotenství jsem začínala na těžké nadváze 83 kg. Přibrala jsem jen 10 kg, ale moje tělo mělo s těmi 93 kg velký problém. Kyčle nezvládaly, kolena bolela, no drska fakt. Nicméně po porodu šlo dolů hned 13 kg, proto jsem se rozhodla hubnutí pomoct, a to hned. Samozřejmě s ohledem na kojení, které nechci za žádnou cenu ohrozit. Přestože mám odzkoušeno, že nejlíp se hubne cvičením, nemůžu toto praktikovat. naši babróčciPřes den to nejde, tu hodinu jen pro sebe nemám a večer jsem unavená. Velice se mi proto zalíbila metoda, při které si sestavím jídelníček, přesně si dané potraviny zvážím a nic jiného prostě nejím. Zdá se to jednoduché, ale mým největším problémem je právě sestavení toho jídelníčku. Moc mi pomohl program Sebekoučink na webu. Podařilo se mi zhubnout skoro 3 kg za 2 měsíce. Hodně taky dělá kojení a každodenní činnosti. Ale pravidelné, byť někdy trochu hektické stolování taky není k zahození. Hlavně jsem se naučila svačit. Svačiny jsem prostě vynechávala, a to je velká chyba.

Tímto se nechci chlubit, ale pomoct těm, které by rády nějaké to kilo poslaly k šípku. Nezáleží na tom, jestli z estetických nebo zdravotních důvodů. U mě hrály roli ty zdravotní, ale ty estetické s tím souvisejí, protože je spousta pěkných kousků, které jsem kdysi oblékla a teď to nejde. Sranda u mně je, že hubnu okolo, tzn. zadek, boky, nohy, ale břicho se nedaří… tak uvidíme, jak to bude dál. Stále nosím také břišní pás, protože mám velký rozestup svalstva. Do půl roku by se to mělo upravit. Přeji všem krásné a pohodové letní dny 🙂

HankaManka

Napsal/a: HankaManka

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • danasi

    S jedním dítětem máš míň práce než se dvěma. Neboj se půjde to dolů. Hlavně nehladovět. Radši změň jídelníček. Vím, že máš spoustu práce. Hodně mi pomohlo pozobávat během dne ovoce nebo zeleninu. Dostatečně pít, protože hlad je převlečená žízeň.

  • endlisek

    Hlavně vydržet a jíst zdravě a kila půjdou určitě dolů. Přeji pěkné dny s miminkem a hlavně se netrápit kily navíc, je vidět, že máte motivaci a už vidíte pokroky, což je nejdůležitější 🙂 Za chvíli budete určitě na své vytoužené váze.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist