MVD: Endlisek a Sofinka – Co je u nás nového?

Rubrika: Jsem máma, Rostou jako z vody

Ahoj holky, čas doma s malou hrozně letí a za pár dnů oslaví již půl roku. Stihly jsme od minule vítání občánků, kde Sofinka byla nejmladší a jako jediná z miminek se tam trochu rozplakala, naštěstí se však rychle utišila a dokonce i usnula, takže máme na památku vtipné fotky, kde v kolébce spinká.

Také jsem oslavila narozeniny, na které jsem pozvala všechny blízké kamarády, takže princeznu konečně viděli. Oslava se podařila, akorát Sofi není zvyklá na tolik lidí pohromadě, takže z toho byla v šoku a uplakaná. Návštěvy v menším počtu ale zvládá skvěle a užívá si, že putuje z náručí do náručí a je středem pozornosti, nakonec z ní asi bude společenská holka.

DSC06807

Sofinka je hodně vnímavá, vše ji zajímá, vše si chce osahat a prozkoumat. Přetáčí se už tak rychle, že je během chvilky o několik metrů daleko, tudíž jsem pořád u ní a když si musím někam do jiné místnosti odskočit, stavím okolo ní zeď, která by mohla konkurovat té čínské. Začala se už plazit a snaží se lézt, takže už jí bude brzo postel malá a přemístíme se na zem, kde už pomalu připravuji bezpečný terén na závody.

DSC07164 DSC07012

Sofinka je i nadále výlučně kojena a ráda bych v tom pokračovala, ale vidím, že už by ráda okusila i něco jiného. Vždy, když jíme, nám už chňapá po jídle a závistivě pozoruje, takže brzy dostane první příkrm. Jedlík je opravdu velký a přibírá závratnou rychlostí, hodně ji nosím v náručí a už se opravdu pronese.

V kočárku se jí stále nelíbí, tak jsem jí i sobě udělala radost a pořídila nám krásné nosítko, které je na krátké výlety ideální. Ještě pořád radši zvu kamarádky k sobě, protože jsem nervozní z cestování, ale párkrát už jsme přece jen vyrazily a nakonec to bylo fajn. Sice o nás věděl celý vlak, bus i šalina, no prostě celý dopravní prostředek, kterým jsme se přemisťovaly, ale stejně jsem byla ráda, že jsme trochu změnily prostředí a zažily něco nevšedního.

DSC06741 DSC06728

Poslední dobou nejvíce žiji těhotenstvím kamarádky, které mě hrozně těší a prožívám ho asi ještě více než ona sama. Termín má na Sofinčiny první narozeniny, tak to zrovna krásně vyšlo. Hrozně mě baví si o tomto tématu povídat a shánět informace a nejspíše s ní půjdu i na předporodní kurz místo tatínka, a už teď se moc těším. Její přítel nechce být u porodu, tak mi navrhla, že bych mohla jít jako opora místo něho, kdyby si to nerozmyslel. Takže si na jednu stranu přeji, aby šel on, protože vím, jak je to v takové chvíli důležité a jak to pro mě moc znamenalo, že byl přítel se mnou a na druhou stranu bych moc ráda šla já, tak uvidíme. Už teď jsem ale nadšená, že bude mít Sofi parťáka nebo parťačku na hry.

Mějte se krásně a užívejte s vašimi dětmi.

Článek je součástí projektu Mateřská s VD, jehož partnery jsou Gaga’s pleny a Tinky shops.
Gaga's pleny   Tinky shops

Napsal/a: Endlisek

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • endlisek

  Děkuji Danasi 🙂 A to Eliška nic jiného jíst nechtěla až do 16 m? Sofi se už právě dožaduje našeho jídla asi od pátého měsíce, bere nám jídlo z talíře a snaží se ho strčit do pusinky, no proste hroznej žravec, takže ač nerada asi budu muset přikrmovat.

 • Marci55

  Krásně napsané

 • danasi

  Pardon, píší z telefonu a neustále ,i když opravuji ,tak mi to přepisuje slova.

 • danasi

  Ahoj kočky. Sofie krásně roste a ty velké pěkné kukadla. Jste šikulky.
  Elišku jsem plně bez přikrmu kojila, až do 16M. Bylo to na doporučení lékaře, kvůli mé alergii, aby se vyhlášení malá co nejdéle alergenům. Ale pak jsem měla problém, protože pak odmítala touhou stavu. Denisce jsem proto, když se začala točit po jídle začala dávat, Alespoň jeden přikrm za den. Když nechtěla nenutila jsem ji. Prostě jsem se ridila tím, co chtěla.
  Přeji hodně slunečních a pohodovych dní.

 • Kyller

  Pokud se nepletu, Sofinka má půl roku zrovna dnes, tak přeji krásné „půlroční narozeniny“. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist