MVD: Do všeho se vrhá po hlavě

Rubrika: Jsem máma, Rostou jako z vody

Jmenuji se Michalka a spousta z vás mě již zná. Budou mi tři roky, ale každému říkám, že jsem už veliká holka 🙂 Všechno chci dělat sama a jak se mi to líbí, vztekám se, když mi máma pomáhá nebo dokonce radí 🙂

Mohu jen potvrdit, je to samostatná jednotka 🙂 Jako maličká byla velice aktivní, neskutečně živé dítě, vyžadovala nonstop naši pozornost, u ničeho příliš nevydržela a málo toho naspala. V současné době již vydrží i u statických činností a dokáže se sama zabavit. Její oblíbenou zábavou jsou stavebnice, puzzle a různé dřevěné skládačky 🙂

Také si ráda doma prohlíží knížky a nás pak zahrnuje nekonečnými dotazy: Co to je? A proč? V knížkách se jí líbí obrázky zvířátek, ale raději má ta živá, ať už kočičky u jedné babičky, tak i minifarmu u druhé babičky. Kdykoli je příležitost, jezdí na koníkovi a jednou si dokonce vyžádala i velblouda (asistovali jsme) 🙂

Vztah s bráchou se vyvíjí k naší spokojenosti. Asi tak jako všude, občas se vyskytnou žabo-myší války, ale výhodu vidím v tom, že díky tomu se naučila být ostřílenější a nenechá si moc líbit. Rozhodně je však pro ni brácha velký vzorem. Snaží se mu vyrovnat naprosto ve všem, spoustu věcí od něj odkouká. On organizuje hry, ona se přizpůsobuje 🙂 Hrají si spolu na obchod, s dílnou, s vláčky, autíčky i panenkami. A rádi vymýšlejí divadlo.

Je-li příhodné počasí, řádí s bráchou na trampolíně. Protože bydlíme na vesnici, spousta času trávíme na čerstvém vzduchu – Míša jezdí moc ráda na odrážedle a veliké čtyřkolce. A brácha ji vozí na šlapacím traktoru. Čas od času navštěvujeme dětská hřiště – zamilovali si hlavně skluzavky, vyřádí se na prolézačkách i houpačkách. Aby vybila energii v mimoletní období, chodí každou středu na cvičení rodičů s dětmi a do budoucna se chystá s Milánkem do Sokola. Pohyb ji neskutečně baví, o to víc, když se něco zadaří. Do všeho se „vrhá po hlavě“, strach je pro ni neznámý pojem.

jana231Je velice upovídaná, pusinku defakto nezavře. Když nemluví, tak zpívá, umí spoustu písniček, stačí si něco prozpěvovat a za chvilku to slyšíte od Míši 🙂 Pokud zapomene text, dotvoří si podle svého.

Dokáže dávat najevo své city. Neznáme, že by něco dusila v sobě. Velice často se usmívá, dokáže ji rozesmát každá maličkost. Na druhou stranu, pokud jí něco nejde nebo není po jejím, okamžitě to dává hlasitě najevo 🙂

Zatím ji moc neoslovují výtvarné a kreativní činnosti, kromě kříd a raději čmárá po zdi než na papír 🙂 ten raději rozstříhá. Trošku mě na ní také mrzí, že je v jídle tak vybíravá a ještě víc ta její tvrdohlavost. Ale i přes drobné nedostatky, nám celkově dělá nám neskutečnou radost 🙂

Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek ledna 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).
Je součástí projektu Mateřská s VD (proto zkratka MVD v názvu).

Napsal/a: jana231

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • danasi

  Jani, vůbec neřeš speciální fixi. Prostě, co máte, koupíte, či dostanete. Fixi, voskovky, křídy naprosto obyčejné. Potom na smazání třeba houbička na nádobí a nějaký tekutý prášek. Případně hadřík namočený v saponátu.

  Horší bylo v dnešní době sehnat hladké bílé kachličky, dneska jsou většinou ozdobné vroubkované. Máme to již od roku 2011, možná, že by se již dala sehnat jinčí alternativa. Nějaké bloky jako velké tabule, fantazii se meze nekladou. (i když ty kachličky asi vyjdou laciněji)
  Eliška dostala na vánoce Nerf malou pistolku a hned byl nápad ne světě. Namalovala si na kachličky terče různých tvarů a střílele šipkami. Nikoho neporaní a skvěle se vyřádí.

 • jana231

  Danasi, tak to mě mile překvapilo, že už od dvou let. Jsou na to nějaké speciální fixy?
  Megg, ale je:)

 • meggi41

  Jani,neni zac,clovek ma napsat hezky, kdyz se mu neco libi,lidi se nejak mene pochvalej navzajem,se mi zda 😀

 • danasi

  Jano, kachličky jsme dávali ve dvou letech dítěte. Jsou bílé a samozřejmě hladké, sice se do pokoje moc nehodí, ale pořád lepší než mít celý byt pomalovaný. Navíc se tam mohou lepit různé lepky, nálepky z jogurtů, či ty co vyhraješ na plese. Samozrejmě jak děti vyrostou půjdou dolů.
  U starších jsme měli jen omyvatelné stěny, ale to není ono. To bylo jen, když to dítě počmáralo, aby si to uklidilo, ale takhle malovat se nedalo. Kdysi jsem neměla odvahu jít do kachliček, ale je to super. Nezlobíš se, a děti se vyřádí a nikdo je nehubuje. Sami pochopí, že tady mohou malovat a ještě jsou pochváleni jak je ten obrázek pěkný.
  Později plánuji nátěr pod malbu, který funguje jako tabule. Je magnetický, pak ho normálně přemaluješ, jak potřebuješ a hned je skrytá tabule. A každý se divý, jaktože na stěně drží magnety a obrázky.

 • jana231

  Danasi, výborný nápad:)dííky. Jen se zeptám, od jakého věku dětí kachličky máte?
  Meggi, to se moc hezky čte, dííky!

 • meggi41

  Jani,mas nadherne deti! 😉
  Michalka je jako nase beruska,vesela a ziva…ve skole je rikaji „slunicko“..u nas i ty vytvarne cinnosti vedou,balet,tanec a cteni….
  At jste zdravi 🙂
  M.

 • danasi

  Jano a Michalko vítejte do projektu MVD.
  Na čmárání po zdi mám vychytávku na kousku zdi máme v pokoji kachličky, které jsou určené pro malování čímkoliv na zeď. Holky to moc baví, a když už to mají moc pomalované, baví je to hodně umývat.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist