Mimkys – Naše Karolínka

Rubrika: Jsem máma

Tak nám to pomalu, teda rychle, utíká… pamatuji si, jak jsem psala, že už rodím své poslední mimi (snad) a už uběhlo 8 měsíců. Malá je lumpík, trošku i rozmazlená, no jo, má okolo samé chůvy, které s ní blbnou a dovádějí.

Malá je nás miláček, závislačka ale na mamině, hlavně na jídle… Začíná se domáhat prsu přes tričko a i když ho chce přes den max. 3x, za to v noci si to vynahrazuje (2x – 3x za noc). Prodělala jsem 2x zánět prsu, 2x antíky. A to jsem si myslela, že už mám zkušeností dost, že půjde kojení v pohodě, ale přes počáteční problémy kojíme dál. Jinak papá hotová jídla, přesnídávky, jogurtíky, kaši brrr tu ne.

 

100_1743    100_1213

Jinak Kája je trošku pomalejší, plašila jsem, ale dr. mě upozornil, že každé dítko je jiné a snad se jí to podaří. Neotáčí se na bříško, skoro sedí… tak uvidíme… Zuby žádné a ani to nevypadá.

Prodělala 6. nemoc, byla už i rýma a nyní chrčí. Holky už „v jejím věku“ měly už antíky, tak to kojení něco má. Chodíme se koupat, to je něco super, nikdy jsem to nezažila. Malou už ponořujeme pod vodu a největší radost mám z toho samozřejmě já… hi hi. Malá už sama plave na vodě a je to super.

100_1680

Tatínek – tak to je kapitola sama o sobě… Je to jeho první dítko, holčička a je z ní úplně vyprdlej. Brečí a hned k ní, nosí ji, to je samé ťu ťu ňu ňu… No jo, uvidíme v pubertě.

Holky byly hotové, pořád by se s ní mazlinkaly, starší ji přebaluje a vím, že se o ni umí postarat. Mladší ji zase umí pěkně rozesmát, ale žárlivost tu taky byla, ale už je pryč. No nevím, co dál psát, malou každý zbožňuje a ona nás…

 

Napsal/a: Mimkys

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist