Kojení-pro mě velké zklamání

Rubrika: Jsem máma

newborn_drinking_milkKdyž jsem byla poprvé těhotná, moc jsem se těšila na miminko a na kojení. S ničím jiným jsem ani nepočítala.
Když jsem jela s Michálkem z porodnice domů, museli jsme prvně navštívit lékárnu a koupit umělé mléko a vše co je potřeba pro to, aby se naše dítě mohlo najíst.

Ještě celé šestinedělí jsem se trápila s odsávačkou. Co kdyby se mlíko vytvořilo později a já se ještě rozkojila, ale bylo to marný.
IMG_0002Všude jsem slyšela a četla o kojení. Jak je to krásný, potřebný pro miminko a podobně. Skoro každý den jsem kvůli tomu brečela a cítila se být neschopná.
Když jsem čekala Davídka, už jsem počítala s tím, že se může stát to, že opět kojit nebudu, ale stejně jsem toužila po tom, aby se mlíko udělalo. Zkoušela jsem i homeopatika, ale bylo to marný. Cestou z porodnice jsme opět pospíchali do lékárny.
Tentokrát jsem už ale nebyla tolik zklamaná. Věděla jsem, že jsou prostě ženy, který nikdy kojit nebudou.
A kluci vyrostli i bez kojení a dělají nám radost každým dnem.

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pojďte si povídat … v dubnu 2011. Stačí se zapojit do diskuse (Ne)lehké začátky s kojením nebo do 15. 4. 2011 poslat svůj článek do redakce.

Napsal/a: epospa

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • bokul

    Díky za Tvůj příspěvek, máš pravdu, hlavní je spokojená maminka a miminko a když to nejde, naštěstí je možnost použít UM.

    Napadá mne ale, zdali jsi třeba nepřemýšlela o využití MM z banky (záleží jestli máš nějakou v dosahu) a jestli se ti někdo snažit s kojením pomoci nebo celá ta snaha byla jen a jen na Tobě.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist