Jsem máma i macecha

Rubrika: Jsem máma

785725_kidsPřed třemi roky jsem zůstala sama s dětma. Mám tři dcery, se kterými výborně vycházím. Sice máme někdy neshody, ale vše si vysvětlíme. Mají ve mně oporu a můžou se svěřit s každým problémem, novou láskou, se vším, co potřebujou…

Dva roky žiju s přítelem, máme spolu ročního chlapečka. Přítel má z prvního manželství sedmnáctiletou dceru, která žila s matkou a k tátovi směla občas, hlavně když máma potřebovala peníze.
Dnes Pavla bydlí s náma, bylo mi jí líto, když se svěřila, jak vychází se svojí maminkou. Vůbec nikam nesměla, když chtěla ven, tak musela vygruntovat celý dům, kapesný nedostala, nesměla na diskotéky, bavit se s ostatníma. Dopadlo to tak, že holka začala chodit za školu, lhát, nechtěla se učit, chtěli jí vyloučit ze školy.
Na léto jsme holkám zařídili práci v jednom kempu u známýho, chtěly si vydělat nějakou korunu a užít si prázdnin. Když odjížděla Pavla, máma jí sebrala průkazku na vlak (měla ho zadarmo), aby tatínek jí to zaplatil.
Vůbec se nedivim, že chtěla k nám. Doma měla sice svůj pokojík, tady jsou na jeden pokoj tři. Když řekla mámě, že chce k tátovi, sbalila jí věci do krabice a připravila ke dveřím. Musela odevzdat telefon, diskmen, naušnice (věci které dostala jako dárek k vánocům, narozeninám).
Od toho dne s ní máma moc nemluví, k narozeninán jí neposlala ani sms. Nedávno jí zavolala, že musí zaplatit repro bedny k počítači, protože je rozbila, když ještě byla doma. Když nezaplatí, o to míň dostane táta na výživném (od léta zatím na holku poslala 1000 Kč).
Vůbec její maminku nechápu, my s holkou nemáme problém. Nám doma taky musí pomoct (s úklidem, vařením, pečením, kolem baráku, na poli s bramborama, doma zahrádka), ale dáváme jim vycházky, všichni mají kapesný, můžou na disco, v noci pro ně jezdíme nebo můžou přespat u svého kluka.
Ve škole se Pavla vytáhla, třídní učitelka jí moc chválí.
Všechny čtyři holky a jednoho kluka beru stejným dílem, neděláme žádný rozdíl. Nejstarší dcera, 19 let, bydlí u svého přítele, ale dostane stejně jako ostatní. Sice letos na vánoce bude s přítelem, bude mi smutno, první vánoce bez ní. Musím si zvykat na to, že dospívají a chtějí se osamostatnit. Pro mě jsou to pořád děti. Ještě že máme prcka, tak ještě dlouho nezůstaneme sami.
Jsem máma i macecha, ale vycházíme všichni perfektně.

Napsal/a: máma

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist