Víte co je to DNA?

Rubrika: Jen tak

68513_phoetusSledujete rádi kriminálky? Já ano, fascinuje mě jak jim tam všechno jde, jak si se vším umí poradit. Vše vyřeší rychle a hlavně zavřou pravého zločince. Mají bezvadné laboratoře kde zkoumají nalezené důkazy.
Kdyby to tak šlo i ve skutečném životě, tak stát musí stavět nové věznice, protože ty stávající by už byly zaplněné.Nedávno jsem četla zajímavý článek o lidské DNA…

a je neuvěřitelné, co všechno je v jedné jediné naší bunce. A co hůř, jak jednoduše ji jde zneužít a využít proti člověku.

Myslíte, že se Vám nemůže nic stát, když nic špatného neuděláte? Tak to se pletete. Lidská DNA je lehce zneužitelná. U nás může genetické služby nabízet snad každý. Nemusíte mít ani potřebné vzdělání, nemusíte být zapsání v obchodním rejstříku a nemusíte mít ani živnostenský list. Pak něco někam pošlete, když ani nevíte komu to posíláte. Myslíte si, že vše zkoumají lidé s potřebnou kvalifikací a vaše DNA je v dobrých rukou, nic špatného se s ní nemůže stát a výsledky jsou 100%.

Myslíte, že je těžké získat lidskou DNA? Není. DNA trousíme všude, otisky,sliny, vlasy …
Stačí odhodit cigaretu nebo žvýkačku. Chodíte do restaurace nebo jen tak na kafe? Tak to jste chodící vzorkovna DNA. Člověk aby se málem bál cokoli odhodit do koše, jít do restauce nebo přespat v hotelu.
Dokonce testy otcovství jdou změnit, když víte jak na to.

Genetika je úžasná věda, kriminalistům pomáhá najít zločince, můžeme zjistit dědičné onemocnění, vědcům pomáhá identifikoval ostatky lidských koster. Díky tomu mohou být bezejmenní lídé opět pojmenováni.

A cože to DNA je?
DNA je hlavní chemickou látkou těla, klíčem ke všemu živému.Obsahuje návod na tvorbu bílkovin, které jsou potřebné pro růst a vývoj organismu. DNA je základem dědičnosti. Informace umožnující předávání vlastností z genarace na generaci jsou přenášeny geny, které jsou tvořeny DNA.

Napsal/a: nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Stará vojna

    Ano, jde o velmi významný objev, k určení jedinečnosti stačí např. i několik miliónů let starý zbytek po jakémkoli živoucím tvoru. Je ale třeba se obracet jen na doporučená kvalifikovaná pracoviště, oprávněná vydávat znalecké posudky.
    Chci ještě upozornit na nemoc, česky zvanou DNA (viz server Wikipedie, aj.):
    Dna, odborně arthritis urica (v některých pramenech arthritis uratica), též zvaná pakostnice či podagra, je metabolické onemocnění, porucha odbourávání purinů, které se vyznačuje nadměrnou produkcí kyseliny močové. V důsledku vysoké koncetrace kyseliny močové v krvi dochází ke krystalizaci této látky v kloubech i jiných tkáních. Častými místy vzniku takzvaných dnavých tofů jsou klouby palce (zejména nohou), ušní lalůček, méně často například ramenní kloub, případně další klouby. Toto se projevuje hlavně prudkými a bolestivými záchvaty zánětu kloubů (dnavé záchvaty). Může též vést k tvorbě močových kamenů.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist