Věkový rozdíl

Rubrika: Jen tak

1236684_lovers_2Věkový rozdíl mezi partnery vůbec nemusí být na škodu. Myslím přiměřený věkový rozdíl. Je fakt, že pro každého může znamenat slovo přiměřený něco jiného. Pro někoho dva roky, čtyři, deset let. Ale co takhle 20, 30 let a více?

Ve vlastní rodině mám příklad jednoho velkého věkového rozdílu, který mě jen utvrzuje v tom, že velký věkový rozdíl, mluvíme o desítkách let, není dobrý. Hlavně pokud jsou z toho vztahu děti.
Můj dědeček se po ovdovění znovu oženil. Vzal si ženu, která byla o třicet let mladší. Měli spolu dítko, pak čekali další – dvojčátka. Těhotenství bylo rizikové, a tak ženu odvezl autem do nemocnice. Při návratu domů dostal infarkt a vyboural se. Děda zemřel, syn skončil v nemocnici se zlomeninou spodiny lebeční a dvojčátka se pak narodila vlastně jako pohrobci. Vím, že tohle se může stát i partnerům, kteří budou mladí a třeba mezi sebou nebudou mít vůbec žádný věkový rozdíl, ale to procento, že dítě bude vyrůstat bez rodiče je mnohem nižší, než v případech podobných tomu mému. Ale to je vlastně už na jiné téma.

Já sama mám partnera o čtyři roky mladšího a jsem moc spokojená. Nejde ani tak o sex :o), ale o to, že se tak nějak vzájemně doplňujeme. Třeba při výchově dětí. Tím, že je mladší, sice o málo let, ale je, má na spoustu věcí jiný náhled, je mnohem víc bezstarostnější, uvolněnější, a to je pro děcka lepší, než máma, která jim říká, že na tohle nemají sahat, tam se ušpiní a je strachem bez sebe, když lezou na strom.

Teď jsem si vlastně vzpomněla ještě na jeden vztah s velkým věkovým rozdílem. Jedna má příbuzná si vzala muže, který už byl ve věku jejích rodičů. Pro oba to bylo již druhé manželství, oba již děti měli a další neplánovali. Užívají si společného života a jsou nesmírně spokojení. A to i přes to, že její rodiče ji zavrhli jako nemorální a zvrácenou osobu.

A jsem tam, kde jsem byla na začátku…. Věkový rozdíl ano, či ne? Já říkám ano, jen je potřeba pořádně si to rozmyslet.

Napsal/a: Ramira

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (42 vyjádření)

  • Danniella

    Můj manžel je o dva roky starší. Je to dost tím, že spolu chodíme od mých šestnácti (s přestávkou), takže v tom věku to asi většinou tak bývá. Dovedu si představit staršího partnera, ale mladšího moc ne. I když 2-3 roky za rozdíl vpodstatě nepokládám, takže v tomto rozmezí je podle mě jedno, kdo je mladší.

  • Nene nenaštvalo;:)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist