Tři roky trápení

Rubrika: Jen tak

1185109_sweet_sonMám dceru, které bude nyní 6 let, atopický ekzém se u ní vyskytl ve třech letech, když začala navštěvovat MŠ. Po všech vyšetřeních jsme zjistili, že má potravinové a pylové alergie, deficit immunity…

I já jsem se bránila používat masti kortikoidní. Ale ve stavu, ve kterém se necházela má dcera, nic jiného nepomáhalo. Pokud se držíte rad lékařů a užíváte masti, tak jak máte, pomůžete nejen dítěti, ale i sobě. Nikdy jsem se nesetkala s nikým, kdo by měl ekzém v takovém stadiu jako moje dcera, ani nikdo z mých známých. Dokonce naše paní doktorka řekla, že jsme její nejhorší případ.

Vyzkoušeli jsme všechny možné alternaticní metody – homeopatii, kineziologii apod. Navštěvovali jsem nemocnici v Motole. Nic však nepomohlo. Až jednoho dne po dlouhodobém pobytu v nemocnici nám naše paní doktorka z alergologie navrhla lázeňskou péči v Karviné v Darkově. Jelikož jsem byla psychicky a fyzicky unavená – probdělé noci, dny plné škrabání, souhlasila jsem. Když jsem do lázní přijela poprvé, čekala jsem děti podobně postižené, ale i zde byla má dcera „raritou“. V těchto lázních jsou spodní prameny, hodnota této vody odpovídá hodnotám vody v Mrtvém moři. Již po 4 týdnech se začal stav lepšit.

Před několika dny jsem se vrátila z Darkova potřetí. Má dcera je krásná a hlavně „čistá“ holčička. Informujte se této možnosti u svého pediatra. Kortikoidní masti dnes nemusíme používat ani vyjímnečně.

Největší zlom nastal opravdu lázeňskou péčí v Darkově.

Napsal/a: Milena

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Druhé housle

Hráli jste někdy kin – ball? Chcete se o něm něco dozvědět? Hledáte skvělou knihu pro své děti? Tak

Čtu dál →

[Fotonávod] Jednoduchá klíčenka

Pokud čas od času provětráváte svůj šicí stroj, určitě přemýšlíte, jak využít spousty malých kousků látky, co po šití

Čtu dál →

[Soutěž] Aby léto nebolelo

Dětská pokožka je velmi jemná a náchylná k podráždění. Je 5x slabší než pokožka dospělých. Obsahuje sice více vody než

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

  • Náš Martínek má také ekzém, ale teď ho má po 2 roky docela v klidu, díky termálním pramenům Podhájská (Slovensko). Letos manžel rozhodl, že se tam opět vydíme, že snad i naší malý 7měs. slečně atopický ekzém zmizí.
    Ten Dárkov vypadá také zajímavě! Dík za tip!

  • V dětství jsem byla častým ekzémovým pacientem na kožním odd. Nejvíc ale pomohl letní pobyt u babičky na jižní Moravě, změna vzduchu a trochu té venkovské
    „špíny“. Starší syn měl úporné plísně na nohou, na doporučení dětské lékařky jsme jeli na dovolenou (14dní stanování)k Baltu k rostocké pánvi, prý je tam nejvysší koncentrace jódu. Už během pobytu bylo zřetelné zlepšení, bez mastiček a vodiček. Syn byl příjemně vyléčen.

  • Mileno, mockrát dík za bezva tip. Podle toho, co jsem slyšela, tak si myslím, že je účinné i moře. Letos se chystáme s malým k moři, tak uvidíme. Ještě jsem se chtěla zeptat, hradí to nebo přispívá na pobyt v lázních pojištovna a u které jste? Ještě jednou díky moc.

  • Tak hlavně, že něco zabralo! Já sama mám ekzém jen na pravé ruce a taky se stále nemůžu zbavit. Zhoršilo se mi to v těhotenství (logicky – nemohla jsem brát kortikoidy) a teď už je zas nechci brát a zkouším alternativu. Kineziologii, pár mých známých se tak ekzému zbavilo, tak uvidím. Zatím se mi ekzém zničehonic pořádně zhoršil, na což mě na kineziologii upozornili. Tak si myslím, že to funguje. Doufám, že to bude fungovat i opačně, pak budu referovat.

  • Tak hodně štěstí ať se Vám daří a malá je OK.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist