Tady je Barákovo

Rubrika: Jen tak

1271941_ideal_holiday_houseTak se tak hrabu v archivu a narazím na článek od Ajíka – Venkovská idylka. Jak to, že jsem si toho nevšimla dřív? Mluvíš mi z duše, drahá přítelkyně.

Psala jsem tu kdysi, jak jsem se seznámila s Brebtou, mým manžou, mou druhou polovičkou, mým druhým já…

Já jsem „holka z baráku“. Sice z okálu, ale i to se počítá. Lacin je vlastně taky „z baráku“. Oba, později, vinou souladu skutečností, jsme byli panelákoví. Taaakže, když jsme si padli do oka a bylo jasné, že to bude víc než kamarádšoft, shodli jsme se na tom, že zase jen do „baráku“.

Můj milý kdysi, o občanské nauce, na otázku, jak si představuje svoji budoucnost, prohodil, že by chtěl tak dva-tři baráky. Učitel se nechal slyšet, že si ten můj hrdina dost věří. Venkoncem vzato, ani moc ne, jmenuje se BARÁK..

Pracovali jsme oba u malé firmičky, skvělý a chápající zaměstnavatel, vlastně rodinné prostředí. Náš šefik znal náš sen o vlastnění nějaké nemovitosti a „honil“ nás, ať rychle něco koupíme, neb, přijdeme do EU a všechno půjde „nahoru“. Tak jsme se dívali, dívali, a nakonec „honem“ něco koupili.

Nevím, jestli mi porozumíte, ale když jsme vozili kohokoli, kdo byl ochoten se s námi na tu ruinu (jak nám později soused taktně sdělil, koupil by ji tak za „sto“) podívat a když se rozjela celá ta úvěrová mašinérie, jediné, co mne v té době napadalo, bylo, jaká neskutečná drzost to ode mne je. Od člověka, který vzal kramle z VŠ, protože ho „přestala bavit“. Od člověka, který neudrží korunu a to, že má šanci získat úvěr, je jedině zásluhou trvalého platebního příkazu k úhradě (že tedy na peníze, které odešly, se špatně sahá). Pak jsme TO koupili.

Nejprve to měla být víkendová chata a jednou možná… Jenže pak jsme začali zjišťovat, že se nám odsud v neděli nechce. A tak jsme začali odjíždět až v pondělí ráno… Jednoho dne jsme si řekli, že ta zborcená zeď je už vlastně opravená a tak proč nebydlet na stálo. Žádný bojler, ústřední topení, teplá voda – jedině z prádelního hrnce na kamnech. Z pěti místností jenom kuchyň obyvatelná a tudíž obývaná.

Po roce života v novém domově jsme zjistili, že jsme byli drzejší, než zdrávo. Byla jsem „v tom“. Jeden známý nám říkal, jak má přijít dítě, práce jde rychleji, než by se zdálo. Měl vážně pravdu. Šlo to až neskutečně rychle.

Byl 19. leden 2007, půl jedné ráno, já na počátku pátého měsíce těhu. Večer jsme strávili u sousedů, přetáhli jsme to a spát jsme šli až v jedenáct s vědomím, že rána budou těžká. Kolem půl noci mé ucho, zvyklé na panelákové ruchy a nezvyklé na vesnické ticho, zaznamenalo kovové „cinknutí“. Nechala jsem to „koňovi“ a v duchu nadávala našemu boxerovi, že určo našel ten tác s bábovkou, má ho zrovna v práci na podlaze a teď se tam v klidu láduje.
Byla jsem tak unavená, že jsem to nechala být. V pěti minutách ovšem zvonil manželovi mobil. (V místě, kde je takový nedostatek signálu, že si ani záchranku nezavoláte…) „Láďo, vstávej, spadla vám střecha.“ (Hle, odtud to kovové „cinknutí“.) Má rozespalá polovička odpověděla: „Jo, a kam?“ „Na vaše auto…“

Nu, co dodat. Já těhu, a orkán Kyrill o sobě dal takto vědět. Následující tři měsíce jsem chodila na záchod s děštníkem. Byla teplá zima, takže co v noci napadlo, přes den roztálo a než se udělala nová střecha, bylo vše „durch“. Střídavě jsme plakali, střídavě se utišovali a vzájemně se uklidňovali, že na Diazepam to ještě není (nejsme práškoví). Pojišťovna se „pochlapila“, nějaký ten úvěrek jsme ještě dovymáčkli a hlavně rodina zabodovala.

Takže v květnu jsem přivedla domů čerstvou holčičku a měla jsem pro ni „I“ teplou vodu rovnou z bojleru.((-:

Je třeba dodat, že naše drzost nezná mezí, takže jsme si letos v říjnu „donesli“ další holčičku. Na časté zamrzání vody a ucpávání odpadu jsme tak nějak už zvyklí ((-: a topení ve dvojích „krbovkách“ už mi nikterak zatěžko nepřijde. Přeci jen „bydlíme ve svém“ a HLAVNĚ,
TADY JE BARÁKOVO.((-:

Napsal/a: Bramborka

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Bramborko 🙂 ANi nemluv, vloni nám takhle „padla“ terasa – konečně jsem měla penízky na dřevo a všechno kolem… v červnu lehly všechny děti, spousta léků, nejstarší musel do nemocnice…. no a bylo po terase 🙂 Tak mám naději, že snad letos 🙂
  Program 3D jsem si stáhla z nějakého článku na PC – aspoň si tak sestavíme ty plánované dětské pokojíčky, no a když budu fakt ve velké depce, udělám si tak celý dům ;))

 • Bramborka

  Ájíku, tohle plánování taky dobře znám, vždy když něco zbyde, tak si děláme plány a pak přijde „dřevo“, nebo septik a jiné podobné lahůdky….Jistě to velice dobře znáš. Mám na tvé bolení alespoň malou náplast ((-:. Existuje program Floorplan a v tom si „postavíš“ svůj dům a dáš si tam vše jak chceš, je to v 3D, a můžeš se tam „procházet“ až do „zblbnutí“. Občas je mi toho velice ku potřebě((-:.

 • Bramborko:-) řekla bych že jste opravdu stateční:-) Já bych si na ,,ruinu“ netroufla..i když moc toužím po domečku. Takže na jednu stranu straaaašně moc závidím,že je to Vaše a nikoho jiného/krom banky:-)/ a na druhou zírám a přemýšlím,jestli bych si nad zamrzlým odpadem nehodila mašli.
  Moc Vám držím palečky a k dvěma princeznám přeju-samo až po rekonstrukci:-) ještě toho malého ,,Baráčka“:-))))))) K

 • Bramborkoooo :)))))) Děkuji moc za kompliment i srovnání… ale myslím, že ve srovnání s vámi jsem „naříkala“ ve svém článku úplně zbytečně.
  Drzost – no, jak se to vezme, asi budeme trochu ze stejného těsta a když si něco umaneme… :))
  Ale z tvého krásného článečku je cítit optimismus a to je to nejdůležitější… taky občas ještě „pláčeme“, protože např. naše zbořená garáž je ve stejném stavu, jako tehdy, akorát manža s chlapskou částí rodiny sundali střechu, aby někoho nezranila. Máme krásné plány, jaká tam jednou bude výstavní garáž a krásné posezení i s venkovním grilem nebo uzáčkem… zatím je to otřesná ruina, která asi hned tak nezmizí 🙂
  Tak vám přeji hodně sil, ať zvládáte a máte pro své princezny brzy krůček po krůčku krásný „Baráček“ :)) – ta shoda je náááádherná :))

 • danasi

  Článek ze života, přesně to vidím, jako bych to prožila já. Napsáno v barvách a přečetla jsem článek jedním dechem.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist