Senohrabské pohádkování

Rubrika: Jen tak

Bylo jednou jedno království, které žilo v Senohrabech a které jednou do roka pořádalo pro všechny děti z podhradí prohlídku svých královských lesů a luk. I dorazili jsme tam i my…

– Natálka s maminkou a tatínkem a Tadeášek s maminkou. Na začátku jsme se museli zapsat, aby měli sluhové přehled, kdo se jim tam potuluje. Teta Jana složila měšec dukátů jako vklad a mohli jsme vyrazit. Chodilo se po skupinkách asi 10 dětí + neomezený počet dospělých. Nejdříve nás jedna služebná dovedla na kraj lesa, kde už na nás čekal čert s andělem a s nimi 1. úkol.

Čert nás vůbec nechtěl pustit dál do království, protože prý že děti jsou hloupé a ještě by se tam ztratily. Hodný anděl ho ale přesvědčoval, že to tak není a že tohle jsou ty nejchytřejší děti, co poznal. Nakonec – po vyčerpávajícím dohadování – spolu vymysleli, že děti budou hádat písničky, které anděl zahraje na píšťalku. Vsadili se, že když to děti dokáží, tak je pustí dál do království, a když ne, tak si je odnese do pekla. Děti samozřejmě vše uhádly a čert měl smůlu a musel nás pustit dál.

Pokračovali jsme tedy k 2. zastávce, která byla u bludiček. Bludičky nás rády viděly a hned daly dětem první úkol. Prolézt překážkovou dráhu. Samozřejmě pro Tedíčka a Natálku to nebyl žádný problém a tak zdolaly štafle, tunel i přejití položeného žebříku. Za odměnu dostalo každé z dětí malý červený kamínek, za který si potom na královském jarmarce mohly koupit něco za odměnu.

A šlo se dál… A koho jsme to nepotkali. Smutnou Červenou Karkulku, rozsypal se jí totiž košíček a ona zapomněla, co v něm všechno bylo, a děti jí musely pomoct vybrat věci, které do košíčku patří. To byl samozřejmě úkol velice jednoduchý a tak jsme potom všichni společně došli za Karkulčinou babičkou. Ta všechny pochválila a každý od ní dostal další červený kamínek.

A pak se šlo přes hory a doly, potoky a jezera…

až se došlo… – k princi, který hledal Šípkovou Růženku. Děti ji samozřejmě pomohly najít a tak opět dostaly za odměnu červený kamínek. Natálka i Tedík si je schovali k maminkám do kapes, aby je náhodou neztratili.

Po krátké chvíli jsme došli na palouček, kde byly – no tomu byste neuvěřili – byly tam víly. Opravdové víly, které ale nemohly tancovat, protože poztrácely šátky, které k tanci nutně potřebují. Poprosily proto děti, aby jim pomohly je sesbírat a za odměnu jim věnovaly další kamínek.

Natálce se víly moc líbily a hned by prý u nich zůstala. Nakonec ale vzala zavděk maminkou a tatínkem a šla s nimi dál.

No a dál… tam bylo hrozivé překvapení… Přepadli nás totiž loupežníci. Naštěstí ale byli hodní a oni sami od nás potřebovali pomoct. Museli jsme jim najít jejich pistole. Děti se opět tohoto úkolu zhostily s vervou a elánem a všechny je po chvilce našly. Dokonce i Natálka našla jednu a vlastnoručně ji loupežníkovi předala.

Po odměně – v podobě dalšího kamínku jsme pokračovali dál a že nevíte, koho jsme potkali v lese. No představte si to – Rumcajse s Mankou. A víte co se jim stalo? Boty, které Rumcajs opravoval se jim rozutekly po celém dvorečku. Naštěstí tam ale byly děti, které botky našly, předaly Rumcajsovi a opět obdržely kamínek.

No a nebyl by to pohádkový les, kdybychom nepotkali i Vodníkovic rodinu. Těm se zase rozutekly všechny dušičky a děti je musely najít a pochytat. Aby se trošku posilnily před další cestou, tak dostaly bonbón a samozřejmě – červený kamínek.

Tak a teď to přijde – to nejstrašnější, co jsme v lese zažily – ještě teď se z toho celá třesu a potím. Byly jsme se totiž podívat v samotném pekle. Musím říct, že obdivuji všechny děti, které tam šly, protože to bylo opravdu strašidelné. Musely projít dlouhým tunelem, kde byla tma a svítily tam jen svíčky a na konci – hrůzo hrůzoucí – byly dva strašně oškliví čerti, kteří dělali rámus. Brrrrr – to bylo strašné!!!!!

Ale Natálka i Tedík to zvládly perfektně ještě i zalovily v truhle a vytáhly si penízek. Jedno z větších dětí vzalo i knihu, která byla to nejdůležitější a kterou jsme pak museli odevzdat panu králi a paní královně, abychom tak zachránili celé království.

Pak už byl zbytek cesty hračka. Dostali jsme se do Podhradí…
… kde jsme potkali ještě smutnou Popelku, kterou šikanovaly dvě její sestry. Chudák Popelka, musela přebírat hrách a fazole. Ještě že jsme šli okolo a děti jí mohly pomoci. A protože to byla poslední zastávka před královstvím, tak dostaly i poslední kamínek – celkem osmý.

No a teď už nás čekal pan Král s Královnou, kteří předali dětem medaile za statečnost. Bylo to veselé zakončení celé výpravy, protože jsme zjistili, že jde o království „Popletené“, když Král s Královnou nemohli najít ty správné medaile. Naštěstí vše dobře dopadlo a všechny děti dostaly, co jim patřilo.

A na jarmarce si nakonec Natálka za kamínky koupila své oblíbené nafukovací balónky a maminka jí ještě vybrala nažehlovací obrázky :o)

Pokud byste chtěli vidět více fotek, tak můžete juknout na naše osobní stránky, kde je stejný článek doplněn i fotkami jednotlivých postaviček.

Napsal/a: Arabart

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Anonymní

  Přesto,že jsme prošli více podobných pohádkových akcí pro děti,musím říci,že s tak skvělou organizací celé akce jako v Senohrabech jsme se dosud nikde nesetkali.Akce díky skupinkovému systému probíhala ke spokojenosti dětí i rodičů bez dlouhých front,na všech stanovištích byla vidět propracovanost a ze všech pohádkových postaviček s úspěchem sršela snaha o důvěryhodnost a údiv dětí.Díky návaznosti jste dokázali udržet děti v napětí až do konce trasy kde na všechny čekala bohatá odměna.V roce 2007 mne velmi mile překvapilo peklo v tunelu které díky mnoha efektům otřáslo nejen dětmi ale určitě i některými z dospělých.Tímto bych chtěla za sebe a určitě i za ostatní kteří měli možnost vámi připravovaný pohádkový les absolvovat poděkovat všem,kteří se na programu podíleli a budeme se těšit na letošní shledání.

 • Anonymní

  Přesto,že jsme prošli více podobných pohádkových akcí pro děti,musím říci,že s tak skvělou organizací celé akce jako v Senohrabech jsme se dosud nikde nesetkali.Akce díky skupinkovému systému probíhala ke spokojenosti dětí i rodičů bez dlouhých front,na všech stanovištích byla vidět propracovanost a ze všech pohádkových postaviček s úspěchem sršela snaha o důvěryhodnost a údiv dětí.Díky návaznosti jste dokázali udržet děti v napětí až do konce trasy kde na všechny čekala bohatá odměna.V roce 2007 mne velmi mile překvapilo peklo v tunelu které díky mnoha efektům otřáslo nejen dětmi ale určitě i některými z dospělých.Tímto bych chtěla za sebe a určitě i za ostatní kteří měli možnost vámi připravovaný pohádkový les absolvovat poděkovat všem,kteří se na programu podíleli a budeme se těšit na letošní shledání.

 • Je, já bych spala

 • Peťka

  Báro, koukám, že jste si akci moc pěkně užili! A Vaše www. stránky také obdivuji! Jsi šikulka!

 • Sarak díky za bodíky :o)

  Quendolino taky díky za pochvalu stránek. No čas na to teď moc nemám – spíš tak po nocích, ale mě to dost baví, takže si s tím vyhraju. Až mi skončí vedlejšák, tak se chystám na velké úpravy :o)

  Jinak ta akce byla fakt báječná. Super na tom bylo, že nebylo nijak komerční. Nebyly tam žádný amplíóny, který by vyřvávaly hudbu – hrál tam kazeťák s dětskýma písničkama – Natálka na ně super tancovala :o) Nebyly tam žádné davy lidí, kteří by se tlačili a byli nepříjemní. Bylo to prostě takový pohodový. Všichni příjemní s dobrou náladou.

  Jediné negativum bylo asi v tom, že jsme odtamtud všichni přivezli nějaké bacily. Švagrová je chabrus, synovec má angínu, Natálka má od včera taky angínu se zánětem spojivek, manžel dneska taky říkal, že se necítí a mě od včera bolí v krku. Chytlo nás to všechny, co jsme tam byli. Švagr, který tam nebyl je v pohodě. Tak bůhví, čím nás to „pohádkové království“ nakazilo :o) – jestli tam nečarovala někajá zlá čarodějnice…

 • quendolina
  quendolina

  Arabart, hned bych tam šla taky. Mám takovéto akce moc ráda. Je to taky dobrá inspirace jak zabavit děti třeba na nějaké oslavě, vymyslet jim nějakou podobnou soutěž.

  A mimochodem, Arabart – máte moc krásné webové stránky. Nechápu, kde na to bereš čas. Jsi šikulka !

 • A posílám 5 bodíků.

 • To jste měli opravdu krásný den.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist