Pověry a těhotenství

Rubrika: Jen tak

548253_maternity_5Slyšely jste o tom, že by se neměla kupovat výbava pro miminko, když je žena ještě těhotná? Prý až k blížícímu se termínu porodu by se měla pořídit část do porodnice a zbytek až po narození miminka. Hlavně prý kočárek, to je špatné znamení… Jak jste na tom byly vy? Kupovaly jste věcičky až po porodu?

Já u prvního dítěte jsem kupovala kočárek a pár hadříků od kamarádky. A to jsem ještě ani těhotná nebyla. Byla to výhodná koupě, bylo to všechno po jednom dítěti a za málo korunek. Kočárek se mi moc líbil, tak jsem zaplatila a nechala všechno u rodičů na baráku. Slyšela jsem pár lidiček, jak mě varují, že bych to takhle dělat neměla, že to přináší smůlu.
Čtyři měsíce stál kočárek u našich a já zjistila, že jsem těhotná. Těhotenství a porod proběhl v pořádku, já i syn jsme zdraví a vše bylo bez problémů.

U druhého syna jsem byla 3 měsíce těhotná a v inzerátech se mi hrozně líbil kočárek. Manžel nejdřív nechtěl kupovat kočárek takhle brzo, ale každý den jsem o kočárku „básnila“. Pak mě manžel překvapil a po příchodu z práce mi řekl, že se půjdem projít a něco mi ukáže. Šel mi ukázat kočárek z inzerátu. Byla jsem nadšená a hned jsme kočárek koupili. Do porodu byl zase u mých rodičů na baráku. Zbytek těhotenství proběhl sice s malinkými potížemi, ale nic vážnýho. Porod byl v pohodě, zase zdravý syn a oba v pořádku.

Zato kamarádka, té přinesl kočárek smůlu. A dost velikou.
Měla devítiletého syna a otěhotněla. Na mimi se těšili. Začínala třetí měsíc těhotenství a líbil se jí kočárek. Ten den ho koupili a nechali u příbuzných. Za 14 dní měla velké bolesti a o miminko přišli. Za rok to zkoušeli znova a povedlo se. Otěhotněla, ale zase ve třetím měsíci o miminko přišla. To už začali věřit, že je to kvůli kočárku a kočárek prodali. Za další rok a půl znova otěhotněla. Přestala chodit do práce a šla hned na rizikové. Měla za sebou úspěšný 3., 4., 5., 6., 7. měsíc těhotenství a zdálo se být všechno v pohodě. Bříško rostlo tak, jak mělo, bylo vše bez bolestí a problémů. Byl čas na vánoční nákupy a tak se 27.11. rozhodli, že pojedou do Polska nakupovat dárky. Cesta byla 35 minut autem. Prošli velkou tržnici, spokojeně nakupovali a viděli i stánek, kde měli kočárky. Rozmýšleli se a nakonec si jeden kočárek vezli domů. Vždyť ještě měsíc a porodí. Kočárek dali zase k příbuzným a věnovali se vánočním přípravám. Jenže po 14ti dnech, když šla Monika domů, uklouzla a spadla. Zlomila si kotník, jela hned do nemocnice. Měli starost o miminko. Prý je v pořádku, jen se otočilo. Nechali si Moniku přes noc na pozorování a ráno jí pustili domů. Za dva dny ztvrdlo Monice břicho a měla bolesti. Ten den porodila holčičku. Ale bohužel holčička umřela. Prý se při pádu odpojila od placenty a neměla dost výživy.

STALO BY SE TO VŠECHNO,KDYBY KOČÁREK NEMĚLI KOUPENÝ??

Napsal/a: zebra

Toto taky stojí za přečtení!

Odvrátí nachlazení, pomohou při alergiích

Občas to vypadá, jako by se proti nám naše prostředí spiklo: pokud nás zrovna netrápí smogová situace z dopravy, přijdou

Čtu dál →

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Leona Kysilková: Chci z kluků vychovat samostatně myslící jedince

Leona se přiznala, že byla policajt a že veškeré snahy o výchovu bez křiku, příkazů, zákazů a uplácení u

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (15 vyjádření)

 • Ahoj, taky jsme kupovali kočárek když jsem byla těhotná. Byl po zbytek těhotenství k tchýně a teď čekáme druhé a máme ho doma na půdě. Takovým pověrám já moc nevěřím.

 • Tvé kamarádky je mi moc líto,ale myslím si, že s kočárkem to nemá nic společného. Mám 3 děti.Když jsem čekala první mimi koupila jsem si také kočárek, protože se mi líbil. Koupila jsem si ho v prosinci a až do porodu (do března jsem ho měla doma), druhé mimi přišlo celkem brzy na to, tak jsem měla ten samý kočárek. Třetí mimi se mělo narodit v prosinci a už v září jsem si koupila kočárek a do porodu mi stál v obýváku, protože jsem ho neměla kam uložit.Nevěřím na pověry . Vše dobře dopadlo.

 • Co to je za otázku? Jasně, že by se to stalo, s kočárkem to nemá žádnou souvislost. Jsem věřící člověk, ale na pověry nevěřim.

 • Pavlinkav

  Já teda pověrčivá nejsu, takže jsme kupovali kočárek měsíc předem, měli ho doma a myslím, že to nic neovlivnilo. Dřív jsme ho nekoupili asi jen proto, že by v bytě překážel. Ovšem pro pověrčivé doporučuju využít nabídky obchodů a vysněný kočárek si zaplatit a nechat ho tam uskladněný až do porodu.

 • Nevím jak s výbavičkou ,ale kočárek by prý neměl být doma kupovali jsme ho v 6.měsíci a nechali u tchýně mám deset dní do term.porodu a zatím dobré tak doufejme ,že to tak i zůstane a vše bude v pořádku jak do konce těhotenství tak i poporodu.

 • anonymní, 29. 12. 2005 19:12:27
  V žádném případě jsem nechtěla těhulky lekat.Jen jsem byla zvědavá na vaše názory.Tak trochu mi k tomu pomohla kamarádka.Zjistila,že je třetí měsíc těhotná a hrozně se jí líbí v obchůdku kočárek-trojkolka a neví,jestli si ho má koupit.
  Nechala jsem jí to tu přečíst a říkala,že asi v pondělí pro něj zajde.

 • Anonymní

  Taky jsme to nevydrželi a koupili si kočárek 3 měsíce předem.Nechtěla jsem ho nechávat u babičky na baráku a tak jsem ho šoupla do pokojíčku.Pověra mi prolítla hlavou,ale kočárek zůstal doma.Ten měsíc do porodu to snad už neovlivní.
  Pa

 • Milá(ý) anonymní – pokud si dobře přečteš článek i komentáře, tak naopak zjistíš, že všechny komentáře tyhle pověry vyvracejí:-)…

 • Anonymní

  To jsou fakt blbosti, co tady píšete. To nemáte nic jiného na práci než lekat a strašit těhulky takovýma příhodama?

 • oje kaarádka má takový názor a já ho sdílím s ní, že pokud se něco takovéh stane, je to tím, že mimi vycítí jestli má opravdu přijít na svět nebo ne. Jestli jsou rodiče opravdu připravení na to být rodiči.
  Já jsem mla rizikové těhotenství a i přes to jsem si ve 3.měsíci koupila kočárek a v 6.měsíci jem jela na celý den do Polska koupit výbavičku a další potřebné věci.
  Porod byl jakza usinku i když byl Michálek podle porodníka měsíc přenášený a hlavičku měl jako borůvka. Dnes je v pořádku a kdybych měla drhé mimi tak kočár koupím také předem

 • povery… achjo, ja si toho v tehotenstvi vyslechla az dost. kocarek jsem taky mela doma dost brzy, vsichni meli reci o poverach a stresovali me az hruza. vse probehlo v poradku a mame zdravou holcicku. souhlasim s Jitou. kdyz se neco ma stat, tak se to stane. ja dokonce upadla v tehotenstvi dvakrat a nastesti bez nasledku. radila bych vsem maminkam at se nenechaji vystrasit. vse si delejte podle sveho. jak me uklidnil jeden kamarad: je to jako ty dopisy, co kdyz neposlete, tak se vam stane nestetsti. ridte se rozumem a tim, co chcete vy.

 • Je asi ošlivé co napíšu, ale myslím si, že co se má stát stane se a nezáleží na tom jestli máš kočárek nebo ne. Já ho měla u prvního dítka asi 3 měsíce před porodem u našich a výbavičku jsme nakupovaly s mamkou od začátku těhotenství. Dokonce tchýně asi tři měsíce před porodem koupila naušničky – a to jsem vůbec nevěděla a bylo to jen podle mého tušení, že to bude holka. A vše proběhlo v pořádku těhotenství i porod, dokonce jsem 5 dní přenášela. U druhého dítka jsem kočárek měla zaplacený v obchodě, taky asi 4 měsíce předem. A vše bylo v pořádku těhotenstí i porod.

 • Té kamarádky je mi strašně líto. Vůbec si nedokážu představit, že bych třikrát přišla o miminko. Ale nemyslím si, že to bylo kočárkem, i když se to v tomhle případě přímo nabízí.
  Při prvním těhotenství jsem si kočárek přivezla od sestřenky asi v šestém měsíci. Těhotenství naprosto bez problémů jen porod CS. Na druhého syna jsem měla tentýž kočárek, těhotenství OK, porod CS. Na třetího synka jsem měla kočárek od kamarádky, ale přivezla ho až když jsem byla v porodnici, tak nevím, nevím….. Těhotenství OK, porod CS.

 • No – to je otázka….já jsem spíše racionální člověk, ale vždycky když slyším něco takového, jako se přihodilo tvé kamarádce, tak si říkám, že jsou věci mezi nebem a zemí….
  já jsem výbavičku nakupovala od počátku – hrozně jsem si to užívala a kupovala jsem na kluka, i když to vůbec nebylo jisté (věděla jsem to instinktivně jenom já:-)) a kočárek jsme vybírali taky dlouho, nakonec jej koupil tatínek v Plzni (v Praze neměli vybranou barevnou kombinaci) asi tak měsíc před termínem porodu…všechno proběhlo hladce, takže taky ťuk ťuk ťuk…( a u případného druhého dítka počítám s tím, že nám poslouží náš nynější kočár, takže to se snad nepočítá:-))

 • O poverach mi povidejte. Ja mela celou predmiminkovskou oslavu necele tri tydny pred terminem. Pokoj naplneny taskami, ale kocarek z krabice (byl koupeny asi od sesteho mesice) jsme slozili (tedy manzel) az kdyz jsem byla v nemocnici. Tuk tuk tuk, zatim je s nami vsechno v poradku…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist