Od aerobiku ke spinningu … a dále…

Rubrika: Jen tak

901908_-_exercise_at_home_-Byla jsem od mala docela živé dítě a holdovala sportu. Nevlastní otec mě uvrtal do juda, vyzkoušela jsem závodní plavání, moderní gymnastiku, aerobik. Ale nic mě nenadchlo tak jako spinning. Tedy až po „pár“ hodinách:-)

Na aerobik jsem chodila dobré čtyři roky. Uspokojovalo mě to, postavu to tvarovalo, ale tak nějak mi pořád chyběl ten „adrenalin“ a pořádné pročištění hlavy. Je to čtyři roky, co jsem se dozvěděla od známé, že se jezdí u nás ve městě spinning. V té chvíli jsem vůbec netušila, co to obnáší, ale že jsem od mala „odvážné“ děvče, řekla jsem si, proč to nezkusit.
Zjistila jsem si, co se na takovou hodinu spinningu nosí, a vyrazila jsem. Po menší přednášce od instruktora, seštelování kola, jsme „vyrazili“. Už po prvních dvou písničkách jsem si nadávala, kam jsem to zase vlezla. Vůbec jsem se nechytala a jezdit ve stoje?? :-O …to byl nadlidský výkon. Po hodině, kdy jsem nebyla schopná ani vstát z podložky a otřít si kolo, jsem si byla stoprocentně jistá, že tohle už ne. Druhý den mě bolelo celé tělo a dva dny jsem nemohla skoro chodit.
Asi po týdnu jsem potkala jednu paní, co též byla a jak jsem poznala při oné osudové hodině, byla už i dost vyježděná a jako „profík“. Tak jsme prohodily pár vět a po jejích pár přemlouvavých větách a radách jsem se nechala přemluvit, abych to ještě zkusila. Tentokrát jsem si správně seštelovala kolo (bolesti druhý den vyplývaly z onoho špatně seštelovaného kola), psychicky nabrala dost sil a opět „vyrazila“. Byl jiný instruktor, jiné písničky a mě se najednou jelo tak nějak lehčeji. Dokonce mě to začalo i bavit. Byla jsem sice vyčerpaná přibližně stejně jako po první hodině, ale už to bylo trošku jiné vyčerpání, takové uspokojivé, spokojené. Tak jsem začala chodit pravidelně. Nejdříve jen tak jednou týdně, potom dvakrát týdně a časem se přidaly i pravidelné dvouhodinovky jednou za čtvrt roku. No a jak je to teď po čtyřech letech??
Můžete hádat…………od července letošního roku předjíždím jako instruktorka a mám spinning strašně ráda, je to takový můj životní styl a nedám na něj dopustit.
Navíc jsem se díky spinningu dostala i do „amatérského“ klubu cyklistů (mimochodem nikdo ze členů na spinning nechodí) a začala jezdit bikecrossové závody – závody na horských kolech. Ale o mých začátcích v tomto odvětví bude článek až někdy příště……

A co to vlastně spinning je? Spinning je naprosto úžasná věc, ale popíšu to tedy trošku odborněji:

 • spinning je aerobní vytrvalostní skupinové cvičení na stacionárních kolech, které spojuje hudbu, motivaci a představivost do jednoho celku s přesně dávkovaným tréninkem.
 • jde o nejůčinnější kardiovaskulární cvičení aerobního charakteru posledního desetiletí
 • spojení hudby s přesně dávkovaným tréninkem
 • posiluje oběhový systém, nezatěžuje klouby
 • tvaruje nohy, hýždě, břicho
 • aktivita, během které vydáte až 12–krát více energie než při aerobikuPro koho je určen?
 • sportovcům, kteří zlepšují svoji vytrvalost a aerobní kapacitu
 • osobám s nadváhou, ideální prostředek ke spalování přebytečných kil
 • všem bez rozdílu pohlaví, věku a fyzické kondiceTakže kdo to ještě nevyzkoušel, nebo se nechal odradit po první hodině, zkuste to. Jak se říká – za zkoušku nic nedáte a věřím, že hodně z Vás tomu propadne jako já 🙂
 • Napsal/a: crossca

  Toto taky stojí za přečtení!

  Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

  Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

  Čtu dál →

  10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

  Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

  Čtu dál →

  Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

  Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

  Čtu dál →

  Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

  • Babofko, díky moc. A sportu zdar 🙂

  • crossco, zatím je to nové, takže se to postupně rozjíždí. ALe na stránkách h.e.a.t. programu je seznam center, kde už h.e.a.t. funguje a docela mě překvapilo, jak je rozšířený. Tak mrkni, třeba poblíž nějaké centrum máš, ani o něm nevíš 😉

  • Babofko tak o tom jsem četla, jen jsem si to nedala do souvislosti s tím názvem a taky mě to zaujalo. Jen u nás na malém městě není možnost. Ono to asi ještě není moc „zažíté“ viď? Ale jen co se to někde poblíž nás objeví, určitě to zkusím. Musí to být taky zajímavé 🙂

  • crossco, zadej do vyhledávače „h.e.a.t. program“ vyjede ti spousta odkazů i s ukázkami.
   Ve stručnosti je to trenažér na chůzi, který není poháněn jako např. běhací pás, ale udáváš ho do chodu jen vlastním tělem, chůzí. Zpomalíš, zpomalí s tebou, přestaneš jít, zastaví se. Nezatěžuje klouby a prý se při něm spaluje víc než na běhacím trenažéru. Chodí tam s námi i paní, které 60 let, takže věkové omezení neexistuje 🙂 Sice s námi nechodí kopce a jde si svým tempem, ale ujde to. Mě při první hodině stačil jeden kopec a pak už jsem jen šla a těšila se na konec hodiny 🙂 Podruhé to bylo lepší, potřetí jsem už šla tu hodinu podle instruktorky. A ona ta skoro hodinka při hudbě (navíc když mi zrovna sedne) docela uteče a je to moc fajn.
   Tak veškerému pohybu zdar!!! 😉

  • Crossco,jsem na tom stejně:-)spinu jsem ,,propadla“ asi před čtyřmi lety,pak jsem si dala pauzičku a letos v lednu se vrátila.Mám ho ráda i z toho důvodu,že si jedu sama za sebe,a nemusím se dívat jak ostatní jsou ,,šikovnější“ než já jako třeba u aerobiku a celkově se na hodiny chodím odreagovat momentálně od dětí a domácnosti:-)
   Na cvičitelku to ale zdaleka není:-)

  • JJ, procházky do přírody to je taky moje. S přítelem a všemi našimi dětmi vyrážíme dost často. I kolo v přírodě má něco do sebe, o tom bude můj další článek 🙂 Ale zase se to nedá celý rok, tudíž od podzimu do jara (podle počasí) je spinink skvělá náhražka.
   Tak hodně úspěchů sportovcům i nesportovcům, každý se nadchneme pro všechno a hlavně že nás to baví 🙂

   Babofko, prosímtě ,co je to h.e.a.t.u ?? Ještě jsem o tom neslyšela :-O

  • Na spinning se chystám, kamarádka dostala 2 lístky na hodinu zdarma. Akorát už třetí týden čekám, kdy bude mít manža ranní, abych mohla vyrazit, pač nemám hlídání.

  • Já bych ráda, ale kde vzít tolik času?? Já se ted udržují v kondici procházkama s dětmi a se psem.
   Jinak jsem byla sportovně založená, míčové hry a atletika má vášen, i když ted už na tohle nemám sílu a ani řádnou kondici.
   Jak děti odrostou, tak plánují aerobic a možná posilovnu, tak doufám, že mi moje idea vydrží:))))

  • keenspeed
   keenspeed

   Též jsem sp. okusila,ale nezaujal mě. Mám radši pohyb typu fitbox, fitko podle svýho tempa apod. Aerobic a jiné „cvičme v rytme“ není pro mě antirytmařku to pravé ořechové :-). V současnosti vedou procházky s kočárkem. Ale už uvažuji o lehkém cvičeníčku – mám dost odrovnaná zápěstí a asi přibudou záda, čím bude prcek těžší. A taky bych chtěla zkusit pilates nebo jogu – na zklidnění.Iv
   A hlavně je dobře, že si každý může vybrat co mu sedí nejlíp 🙂

  • Ahojky, minulý týden jsem spinning taky poprvé vyzkoušela a můj šálek kávy to není. Ale rozumím tvému „propadnutí“, já takhle momentálně „propadla“ h.e.a.t.u . Poprvé jsem měla úplně stejné pocity jako ty, ale už je to lepší, už se na konci hodiny dostavuje i to uspokojení a endorfiny se rozlévají po celém těle 🙂 Takže na instruktorování se zatím ještě nechystám, ale zato na permanentku jo 🙂

   Přeju ti moc spokojených a zapálených cvičenců a ať tě instruktorování stále baví!!! 😉

  • Lien

   Tak já jsem odmalička sportovní nefanda, takže mě to stačí si přečíst. Jediné, co jsem vydržela je břišní tanec, ale teď taky skončím, protože na něj už nestačí finance, tak se snad přinutím alespoň občas doma, i když sama to není ono. Jinak sport není mým přítelem, leda tak procházky.

  • Za sebe říkám že je to supr.Akorát ted mám pauzu kvuli těhotenství.jinak jsem jezdila dvakrát za týden.

  • Taky jsem to zkusila,mužský to dokonce koupil domů.
   Moc mě to nenadchlo,lepší je sednout na kolo a hurá do přírody.

  Co na to říkáte?

  Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

  Sdílet
  Sdílet
  TOPlist