O nudě a čekání

Rubrika: Jen tak

1191793_indian_womenVzpomínáte si ještě? Byli jste malí a šíleně:) jste se nudili? Proč to píšu? Protože, já vážně nevím, jak a kdy se mi to stalo:), ale já se vážně nikdy nenudím:) Vlastně:( No řekněte! Není už toto samo o sobě jasný a neklamný důkaz toho, že jsem dospělá?:) Naopak střádám volný čas, abych ho poté investovala do něčeho, co mě baví…ale v podstatě mi vlastně..opravuji vůbec!…mi nevadí ani čekání nebo čas strávený na cestě…
Musím říct, že děti se „umějí“ nudit opravdu vzorově:)… a čekání s nimi někde ve frontě může být vážně zkouškou nervů:( Jenže na druhou stranu… v určitém věku na zlobení a nudění:) prostě mají nárok. Téměř každý den musím vystát frontu u nás na poště…nejlépe nejdřív u jednoho okénka:( a pak ještě jednou u druhého:( Jak už jsem psala – nebýt těch spěchajících a nervózních lidí – mně čekání vážně nevadí.. Ale je mi vážně líto těch znuděných dětí, které na sebe „bafají“ za sloupy v poštovní hale… Je třeba to brát jako fakt: Dospělí lidé mají děti! Na světě je spousta maminek a dětí… a platí (nebo platilo?), že maminky a děti patří k sobě… A tak mi připadá logické, že své dítě beru VŠUDE!! sebou! Vůbec nechápu, že si to někdo neuvědomuje! Chápu, že klienty na úřadě, na poště, v bance… jsou dospělí lidé, ale nevím, jak je to možné – prostě se tak stalo:), ti lidé mají děti!:) Je pravda, že jsem byla docela v šoku, když jsem byla minulý týden na výstavě, kde mě čekala (tak nějak „navíc“?) spousta hraček a nějaká ta skluzka:), protože pořadatele prostě napadlo, že né všechny děti mají rády obrazy:) Jinak totiž platí, že pokud právě nejste v hypermarketě, kde si můžete nechat děti pohlídat (což je samozřejmě zahrnuto v ceně nákupu:), Vaše děti budou ignorovány.

Vybavuji si, že na nějaké radnici viselo upozornění rodičům: „Hlídejte si své děti! Pokud budou zlobit, dostanou od nás koťátko!!“ Jasně, že se v tomto případě jednalo o jasný příklad vyhrožování!:):):)

Jen mě tak napadá, o kolik takových koťátek by se asi museli starat právě moji rodiče:) I moji rodiče si totiž mysleli, že k nim prostě patříme:).. a když „už“ jsme jednou jejich:), tak s nimi i budeme…

PS: Jinak než si toho, že máme děti, všimnou i jiní:), můžu rodičům větších dětí doporučit „Hry se čtverečkovaným papírem a tužkou“ (Portal)! A čtverečkovaný papír berte všude sebou!:)

Napsal/a: jaholka

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Strašidelná knihovna – Duch za oponou

Nakladatelství Fragment nám přináší již třetí dobrodružství ze Strašidelné knihovny autorky Dori Hillestad Butlerové s názvem Duch za oponou.

Čtu dál →

Recenze: Poznej s námi Česko

Originálně tematický pracovní sešit, Poznej s námi Česko od Ivy Novákové a nakladatelství Portál, je zaměřený na celou naši vlast.

Čtu dál →

První stoj – jak nahoru a jak dolů

Ve čtvrté části cyklu Pět nejčastějších mýtů ohledně pohybového vývoje dětí se budeme zabývat prvním stojem a bezpečností dětí

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Ahoj, také mám několik takových nudných okamžíků, kdy se naše malá nudila. Byla jsem v bance pro novou platební kartu a naše malá se docela dost nudila. Sice to bylo jen deset minut, ale jak je známo, nic se nesmí slibovat dopředu. Po třech minutách mi málem praskla hlava, na otázku, proč tam musí sedět a být potichu a že se strašně nudí. Paní u přepážky měla potutelný úsměv a když bylo vše vyřízené, dala malé bombon a malou čokoládku za výdrž. Popřála nám krásný den a dobrou chuť protože jsem malé slíbila, že si dáme ve městě oběd.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist