Novoroční

Rubrika: Jen tak

Rtuť teploměru stoupala u většiny populace – nákupní předvánoční horečka vrcholila. V jednom superměstě jsem navštívila hypermarket. Rázem jsem se ocitla mezi řvoucími batolaty, uspěchanými prarodiči, padajícím krabicemi o 50% zlevněných kolekcí a spoustou tropického ovoce…

Sháněla jsem malou krabičku sirek. Se zapalovačem celoživotně nekamarádím. Tedy sirky – nebo zápalky, chcete-li. Není se co divit, vždyť to znáte. Prskavky, adventní svícen, svíčky na hřbitov…

Oslovila jsem tři prodavačky – mladinkou, mladou a starší, zkušenou. Udiveně na mě pohlédly. Nevěděly. Myslela jsem, že se diví samy sobě, protože nevědí, kde sirky v obchodě mají. Mýlila jsem se. Podivovaly se mému přání. Pochopila jsem, že hledat sirky v předvánočním hyperobchodě je jako hledat jehlu v kupce sena. Ujala se mě sympatická prodavačka, slečna eM., která se vydala, v těsném závěsu se mnou, sirky hledat. Když jsme dorazily k regálu, pro sirky určeném, zjistily jsme, že nejsou. Došly.

Mám krátce otěhotnělou kamarádku. Možná porodí kluka jako buka. Co bude, když bude pro svého rošťáčka potřebovat látačky na štupování věčně rozdrbaných fuseklí?
Už teď jí poradím, že do obchoďáku ne.

Vám všem mamkám, tetám a babičkám z VD přeju ochotné prodavačky, jako byla slečna eM. Přeju vám peníze, aby bylo za co nakupovat sirky, látačky, ale taky třeba kvalitní obuv pro děti a vkusné, dřevěné hračky. S penězi se žije líp.

Přeju vám chápavé a spolehlivé partnery, kteří nevyvolávají žabomyší války a malicherné spory.
Přeju vám taky taktní rodiče, kteří poradí jen na vaše požádání. Moudře vědí, že mlčeti zlato.

Všem vám vinšuju pevné zdraví. Pokud si zdraví přece jenom zalenoší, přeju pečlivé lékaře a obětavé sestřičky, jaké jsem zažila v letošním roce já.

Pěkný nový rok!

Napsal/a: hannah58

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Králíček4
  Králíček4

  Já si raději kupuji zapalovač.

 • Lien

  Hanino, krásné, vtipné, výstižné, vkusné. Děkuji a přeji i Tobě krásný celý rok. Jo a látačky doma mám, ale nevyužívám. :o))

 • hannah58

  Corin, to jsi mě dostala. Já taky už nelátám, ale co když bude moje šetrná otěhotnělá kamarádka chtít látat, co pak? Látačky jsou nitě, kde jich je víc v jedné vrstvě, já to líp neumím vysvětlit. Jsou pevné a díra v ponožce se látá tak nějak do čtverečku. Ještě to umím. I u nás doma jsme měli hřib na látání. Už nemáme.
  Dřevěné hračky – vysoutěžila jsem si nějaké vařečky.Poněkud více jich je. Těším se, že z nich budu tvořit postavičky, jakoby maňásky. Ještě, Corin, když by mě – a bylo by to tak správně – napadlo jít koupit zápalky do trafiky, zas by nevzniklo moje novoroční přání.
  A Haní25 – taky díky.

 • HANINA25

  Pěkné…
  A nebudeš věřit,ale u nás v TESKU zápalky máme:)Hned vedle svíček.
  No a naposled jsem ponožky-punčocháče látala tak před 18ti lety:)Kdo ví zda bych to ještě zvládla:))))

  Tak děkuji za přání a tobě i tvým blízkým vše nej….
  a hodně letos piš:)))

 • Hanah, moc pěkné zamyšlení…a co že tě nenapadlo koupit zápalky ve stánku? Tam chodím jako první 🙂 a koupím vždy. Já bych také nevěděla, kde v marketu shánět sirky.
  Tvůj článek mě zaujal, už jen kvůli patáliím se zápalkami a taky s látáním ponožek. Ty já totiž nelátám leta letoucí. Jen zašiji malou dírku. Dají se pořídit tak levně, že pro mě nemá smysl ponožky látat, navíc v takových ponožkách se potom i hůř chodí, nějak v botě zavazí 🙂 Hani a co je to ty látačky? Myslíš nitě? Já jsem jako z jiné planety, ale typla bych si, že jo. Taky jsem kdysi dávno měla hřib na látání, který jsem nikdy nepoužila.

  Taky jsi mě zaujala dřevěnými hračkami, já až letos přišla na jejich kouzlo. Máme přeplastováno.

  I já ti přeji to samé, co ty a navíc hodné děti a spolehlivé kamarády.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist