Nerostou někde pampelišky?

Rubrika: Jen tak

1240013_dandelionTak je 10.2.2006 ráno a já se jdu podívat z okna.
Dostanu takovou ledovou facku, až se oklepu a musím rychle okno zase zavřít. V duchu si říkám, pane bože, už to zase začíná…

Venku sněží a dost fouká. Už se těším, až půjdu odhazovat sníh. Dokonce jsem přemýšlela, jestli pustit děti do školy, ale nakonec autobus jel, tak proč ne?
Odpoledne se zatáhlo a začalo sněžit ještě víc (i když jsem si ráno myslela, že víc už to nejde). Děti přijely domu o půl hodiny později než jindy a už jsem se začala strachovat.
No jo, ale to mě teprve čekalo to házení sněhu přes celou zahradu (okolo 30metrů).
Hurá, mám hotovo, házela jsem dvě hodiny a padám na h..u. Mám dost, tak koukám a hledám, kdeže jsou ty pampelišky?
Nedá mi to, lezu znova ven – musím přece udělat aspoň jednu fotku, aby mi děvčata věřila. Jo a samozřejmě večer už jsme odříznutí od okolního světa a to ze všech stran.
Končím, jdu spát a zítra se těším na nové házení sněhu.

Dnes je 11.2.2006 a svítí sluníčko. Koukám, nevěřím vlastním očím, ale venku je opravdu hezky. Házení mě sice čeká znova, neboť celou noc sněžilo a foukalo, ale to mi nevadí. Je přece krásně!!!!!
Tak běžím ven samozřejmě s fotoaparátem. Jaké je moje překvapení, když zjistím, že jsme stále zavření a teď pro změnu nejezdí ani vlak. Trošku se u nás na nádraží zasek.
Vím, že nejsem spisovatel a asi je to dost divně napsané, ale píšu to, jak umím, tak snad se to bude líbit.

Děvčata a chlapci, prosím, prosím, nerostou už někde pampelišky? Já bych hned jela na návštěvu.

Napsal/a: jaroslavas

Toto taky stojí za přečtení!

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Tenhle článek mi mluví přímo z duše. Taky bydlíme na konci světa, sněhu letos máme už od půlky listopadu nepřetržitě hromady a hromady. Letos házíme do 2 – 3 metrů vysokých bariér. Letošní zima mi připadá zatím nejkrásnější ze všech osmi, co tu bydlíme. Celý leden bylo převážně nádherně slunečno a modrá obloha, krásně mrzlo – někdy až moc, ale všude nádherně bílo a čisto (proti městu – balzám na všechno). Vždycky je mi líto, že musím malého vozit do toho špinavého, smogu plného města do školky. Ale chci vám napsat, co se mi přihodilo ve čtvrtek. Shazovala jsem tuny sněhu ze střechy, aby se nám nepropadla a házela ten sníh rozmachem za sebe. Ale opatrně, abych nežuchla ze žebříku. Mezitím jsem odháněla našeho jezevčíka Šmudlu, který se tam stále motal. Pracovala jsem asi půl druhé hodiny, uklidila nářadí a šla domů vařit. Večer přijel manžel se synkem a bylo nám divné, že je Šmudla nevítá. Nikde doma nebyl. Začala jsem šílet, že jsem ho určitě zasypala tím sněhem. Hledali jsme ho do devíti večer, na zahradě, u sousedů, hrabala jsem rukama ve sněhu kolem domu – nic. Manžel vzal klíče od auta, že pojede do vsi – a Šmudlík spal vzadu v autě. Vlezl si tam, když jsem si pouštěla k odhazování hudbu z autorádia. Byl to pořádný šok, ale byli jsme rádi, že nemusíme čekat do jara, až sníh roztaje…

 • Tenhle článek mi tak mluví z duše. Bydlím v nížině, takže takové hory sněhu jako u vás tady nebyly, zato jsme donedávna byli zavaleni kapitální inverzí a smogem. Sluníčko jsem si mohla leda tak namalovat na okno, abych vůbec nezapomněla jak vypadá a s malou jsem ven také moc nevycházela, abysme se neudusily. Ale snad svítá na lepší časy a tahle zima brzy odejde … už na mně za oknem juká sluníčko, tak se sbalíme a vyrazíme ven než si to zase rozmyslí. Ahojda všichni. Je to tady s vámi super. Mám net teprve krátce, tak se teprve rozkoukávám a tady je to také takové sluníčkové.

 • Anonymní

  Proč je mi ten článek tak povědomý?:-)

 • jaroslavas

  Želvíčku já to nemůžu najít :-))

 • Želvíček
  Želvíček

  Jaroslavo, na kafi je už lední revue a ty nikde :-)))

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Já jsem z Hranic a tady jsou furt hory sněhu, zmrzlého…
  Taky už se jara nemůžu dočkat…

 • jaroslavas

  Želvíčku děkuji za návštěvu už jedu stav na kafe!!

 • Želvíček
  Želvíček

  V Ústí nad Labem je místy sníh, ale jde dolu. Pampelišky ještě nejsou, ale na návštěvu můžeš přijet i tak.

 • U nás není po sněhu ani památka. Manžel odjel s dětmi za sněhem na hory. Ted to venku vypadá, jako že už přijde jaro. Dokonce jsem ráno po cestě do práce slyšela zpívat ptáky.

 • U nás není po sněhu ani památka. Manžel odjel s dětmi za sněhem na hory. Ted to venku vypadá, jako že už přijde jaro. Dokonce jsem ráno po cestě do práce slyšela zpívat ptáky.

 • jaroslavas

  Děvčata u nás taky většinou odhazuje manžel, ale bohužel dělá dost daleko a tak je tři dny doma a pět dní v práci což znamená že je většinou řada na mě. A jak na potvoru většinou sněží když neni doma

 • U nás ještě o proti jiným rokům je ještě sněhu málo. Sníh naštěstí odklízí manžel traktorem, ale letos poprvé musel házet sníh z kravína, zjistili jsme, že praskl trám, tak radči odházet, než dělat novou střechu. Na jaře mi ale kytky normálně koukají ze sněhu, pokud nezapomenu tak vyfotím a pošlu.

 • Tak u nás je to to samý,každý den nové a nové sněžení.Sice odhazuje manžel,ale mě už se z té bílé dělá černo před očima.Pomalu přestávám věřit ,že se dočkáme zelené trávy,tulipánů a narcisků.
  A jestli zítra nedostanu žádnou kytku,tak si ji jdu koupit sama :o)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist