Naši malý marodi

Rubrika: Jen tak

452511_crybabyVždy, když onemocní někdo mě blízký, jsem z toho smutná. Když onemocní děti, my dospělí to neseme tíž, než když onemocníme sami…Teď onemocněly naše děti. Mají sice „pouze“ angínu, ale když je vidím, jak se jejich malá křehká tělíčka třesou pod tlakem ošklivého kašle, je mi jich líto. Z nosu jim teče, oči zakalený a lesknoucí se od teplot. Copak ten starší, Martínek, ten se s tím už nějak trochu líp vyrovnává, než naše malá. Ta na mě vždy kulí svoje očka, jako by se mě ptala, co se to s ní děje, když se rozkašle a začne se skoro dávit.
Snažím se jim pomoct, jak to jde, aby byli brzy zdravý nebo alespoň „z nejhoršího“ brzy venku. Sahám v těchto případech pak doma nasušených bylinkách-sedmikrásky, jitrocel, šípek, černý bez a lipový květ. Tentokrát synkovi zachutnala i mateřídouška. Vše sladím medem.

Lékárna nabízí mnoho různých léků. Každý organismus na ně reaguje jinak, někomu pomůže lék ten a někomu zase onen…

Martínkovi na kašek dobře zabíral sirup Hedelix a nosní kapky Olynth. Ještě používáme Dětskou prsní mast.
Šárce docela dobře zabírá olejíček (Baby nosní olej) kosmetiky Hádek. Na kašel poprvé měla Tussin, tentokrát nezabral a tak jí pan doktor předepsal Bromhexin a po pár dávkách je výrazné zlepšení
Proti teplotě si nemohu vynachválit sirup Nurofen, navíc má v balení praktický dávkovač.

Zajímalo by mě, jaké léky máte u svých dětí osvědčené? Ke kterým lékům se rádi vracíte??

Napsal/a: Andrea

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Strašidelná knihovna – Duch za oponou

Nakladatelství Fragment nám přináší již třetí dobrodružství ze Strašidelné knihovny autorky Dori Hillestad Butlerové s názvem Duch za oponou.

Čtu dál →

Recenze: Poznej s námi Česko

Originálně tematický pracovní sešit, Poznej s námi Česko od Ivy Novákové a nakladatelství Portál, je zaměřený na celou naši vlast.

Čtu dál →

První stoj – jak nahoru a jak dolů

Ve čtvrté části cyklu Pět nejčastějších mýtů ohledně pohybového vývoje dětí se budeme zabývat prvním stojem a bezpečností dětí

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

  • Na průjem nám funguje SMECTA, je to přírodní jíl a možno použít i pro děti do 1 roku. Dobře to přijímají třeba v mlíku nebo ovocné výživě.

  • Martina

    OK. Já jsem to nemyslela zle. Co se nemocí týče, je jasné, že asi každá máma se svým dítětem velmi intenzivně prožívá každou jeho bolístku a nemoc. My jsme zatím žádnou těžkou nemoc neměli, takže nemám co dodat. V lehčích případech bych zkusila bylinky a pokud by dítě onemocnělo, nechám rozhodnutí na lékařce.

  • Tak se omlouvám za hrubku (-y).
    Jen jsem chtěla vědět, jaké léky používáte vy u marodných dětí…jaké vám zabírají, protože třeba je něco, co neznám a zabralo b yto rychleji.

  • Martina

    článek mi teda nic moc nového nepřinesl. Ale nedá mi nereagovat, protože ta hrubka v nadpise je do očí bijící. Prosím, jestli to jde opravit. To už to s tou češtinou je tak špatné?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist