Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

MVD: Jak si užíváme zimu

DSCN7141

Letos si s námi zima docela zahrává. Chvíli je teplo, že by člověk řekl, že už tu je jaro, a pak zase naopak zima, až praští, jak se říká. I když teda převládá spíš to „jarní“ počasí. A jak si tu „zimu“ užívají maminky s dětmi z projektu Mateřská s VD?

Mamina 85: „Moje dvě zlatíčka zrovna marodí, Kubík má zánět v uchu, nemůže tudíž ani do školky a Adélka má teploty a kašel, lezou jí špičáky, takže si užíváme. 20160106_155405Jinak malá začíná chodit na nočník, tak snad už bude v létě bez plínky. Sněhu si moc neužíváme, protože není, a když byl, jezdili jsme do školky na bobech.“

Ustarana: “ Co je u nás nového? Řekla bych, že nic. Už od začátku prosince jsou děti na střídačku nemocné a samozřejmě se o bacila musí podělit se mnou. Zima taky za moc nestojí. Letos jsme byli 3 x bobovat a jinak chodíme sbírat sedmikrásky a loužovat. Nechápu, co na tom děti vidí, cachtat se ve špinavé vodě, ale když je to baví, proč ne. Kolem Vánoc jsme navštívili 2 výstavy Betlému. Před 14 dny jsme byli na výstavě Patchworku, co uchvátilo hlavně mně, ale i děti chodili kolem exponátů s otevřenou pusou. Bylo to opravdu nádherné a opravdu obdivuji všechny, co tohle zvládnou, mně tečou nervy i při přišívání knoflíku.

Minulý týden jsem holčičce, budou jí 3 roky, koupila koloběžku, abychom i se starším synem mohli jezdit na výlety po okolí. Takový byl plán. Ovšem, když jsem viděla jak to Elince „jde“, tak myslím, že na výlet na koloběžkách nevyrazíme ani za několik let.
Za chvíli mi bude končit rodičovská a tak hledám zaměstnání a upřimně, nečekala jsem, že to bude takový problém. Nikdy jsem nechápala, jak někdo mohl tvrdit, že si nemůže najít práci. Už to chápu. Práce je spousta, ale najít takovou, kde mi bude vyhovovat pracovní doba je asi nadlidský výkon.

DSCN7163Kyller: „Zimu si užíváme tak nějak na střídačku. Když byl sníh, stavěli jsme sněhuláky, koulovali se a zkoušeli jsme Páťu naučit bobovat. Moc se jí to ale nelíbilo. Když je teplo, chodíme zase na procházky nebo na zahradu, jezdíme na výlety. No a za sněhem jsme si vyjeli na hory, starší děti se chtěli naučit lyžovat. A my s Páťou a tatínkem jsme zajišťovali „servis“ a procházeli se sněhem, když kluci byli ve školičce a lyžovali. “

Pavluschka – Tina v zimě

Nějak jsme si právě před několika dny říkali, že Tinka ještě nezažila pořádnou zimu. Takovou tu s velkými závějemi a stavěním sněhuláků, kteří by vydrželi několik dní… Ale alespoň jsme si několikrát zašli zaplavat. Tedy jestli se to tak dá nazvat. Tinka se držela jako klíště, přilepená na jednom z nás a plavání si užíval jen Filip. Vždy skoro hodinu trvalo, než se Tinuška trochu uvolnila. Končili jsme vždy s tím, že ležela na rukou dospělého a kopala nožkama a jednou rukou. Tou druhou si jistila svou největší oporu – nás.
Co jiného v zimě děláme? Máme čas na knížky, modelování, hraní pexesa, lepení, kreslení. Určitě ještě stihneme vyzkoušet další činnosti. Zrovna dnes jsme stříhali nehtíky, tak jsem si říkala, že je možná už čas vyzkoušet si stříhnout do papíru. Tak to je plán na některé zimní dopoledne. Utíká to rychle… Za pár měsíců jdeme k zápisu do mateřské školy. Ale to předbíhám.

A jak si tu letošní „zimu nezimu“ užíváte vy?

Článek je součástí projektu Mateřská s VD, jehož partnery jsou Gaga’s pleny a Tinky shops.
Gaga's pleny   Tinky shops
Líbí? Neváhej a klikni →Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+
jednadvětřičtyřipět (zatím nehodnoceno)
Loading ... Loading ...
Napište svůj názor
Nechcete pokaždé vypisovat email? Přihlašte se, nebo zaregistrujte.
E-mail:

Podobné články

100_3634MVD: Jak se má Vašíček?

dort3MVD: Tak končí jedno období...

1HankaManka a Toníček

100_3507MVD: Jak je možné, že to tak uteklo?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMVD: Fili má rok aneb Mám nádherné dítě!?Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist