Můj dům

Rubrika: Jen tak

klikaKdyž jsem byla malá holka, nebo lépe řečeno ve věku kolem patnácti let, toužila jsem po vlastním pokojíčku. Nebo alespoň po vlastním koutku, skříni a stolu. Malý byt, sourozenci a nedostatek soukromí způsobilo, že jsem si od této doby začínala vysnívat svůj vlastní byt, dům, nebo spíše zámek. I když si nyní už svoje představy nevybavím, myslím si, že byly hodně barvité a nereálné.

1209270_modern_interiorNyní je vše jinak, určitě nebydlím ve vysněném domě, máme pořád co předělávat, vylepšovat a přestavovat. Zajímavé je, co se týče bydlení, že nyní už toužím po úplně jiných věcech, než je velký dům a vlastní psací stůl. A jaký je „můj“ dům dnes?

Představte si velký kopec, na kterém roste tráva, sem tam vykukuje kytička a je celý zelený. A to je můj dům. Jelikož žijeme v moderní době, máme i okna, klasická, studená, skleněná okna a velké vchodové dveře. Dům má tvar kopule a bez problémů na něj můžeme vyběhnout. Moje děti si můžou bez zábran hrát na střeše a přesto vím, že nemají kam spadnout. V zimě, když napadne sníh, můžeme se ze střechy i klouzat, sáňkovat a jezdit na igelitovém pytli. A to je panečku hukot.

1254534_chimney_chimenea_1Uvnitř je jeden velký prostor, který je vymalován oranžovo zeleně, pěkné, teplé a tlumené barvy. Místnosti dominuje velká pohovka, kam se hravě vejde celá rodina a kde se krásně za zvuku praskajícího krbu povídá, relaxuje, čte, zkrátka odpočívá. Na obytnou část plynule navazuje kuchyň, která je do vanilkové barvy a obsahuje vše potřebné. Hlavní je velký bar, kde se dá krásně servírovat jídlo, nebo i posedět s tím, že odsud máte celou obytnou zónu jako na dlani a vidíte do každého koutku místnosti.

A pak už se můžeme přesunout do dalších místností, které patří dětem, kde mají svá království uzpůsobené přesně podle jejich představ. Nechybí tam například houpací síť zavěšená od stropu, patrová postel s nebesy a klouzačkou, huňáčkový kulatý koberec položený na dřevěné podlaze, nástěnka na výkresy, police na výtvory, zámecká truhla na hračky, proutěný kočárek na panenky …
Ložnice patří nám dospělákům, ale pokud chci, hravě přejdu přes průchozí koupelnu do dětského pokoje a pak třeba můžu, jako malá holka, po klouzačce zajet do suterénu, kde je herna, nebo třeba i tělocvična, jak kdo chce. Z postele koukám do zahrady, stačí otevřít dveře a můžu jen tak pěkně bosky vkročit na příjemně měkký travnatý koberec a dojít až k altánku, kolem něhož rostou růže a tak nádherně voní. Zde je úplně nejlepší ranní kávička, no, v mém případě spíše ranní čajíček.

Po snídani miluji plavání v bazénu, který je skvěle řešený tak, aby nekazil celkový dojem domu. Je zapuštěný, má vyhřívání, protože nemám ráda studenou vodu a v případě špatného počasí je zastřešený. Dá se tedy využívat i v zimě.

A posledním oblíbeným místem jsou lavičky v zahradě, pod stromem, odkud je nádherný výhled na vrcholky hor.

Zvu vás na návštěvu, kdo si potřebujete odpočinout a nabrat síly, stačí zazvonit. U nás jsou dveře otevřené každému. 🙂

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pojďte si povídat … v červnu 2011. Stačí se zapojit do diskuse Jak bydlíme? nebo do 3. 6. 2011 poslat svůj článek do redakce.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Peťka

  Děvčata, jsem moc ráda, že se i vám, můj sen o bydlení líbí. 🙂

 • bamiska

  petko krásný a fotečky jsou nádherný….prostě dokonalé není tomu co vytknout…jen tiše závidět vkus a nápady

 • Anonymní

  krásné….máš vkus

  Markittka.p

 • Zava

  To není možný!! A sami!!? Moje nervy. Peťko, to jsi neměla psát, hned bych prosila poslat adresu, jedu!:-D A máš to moc hezky napsáno a nafoceno. Podezřívám, že je to foceno profifotografem pro nějaký bydlící časopis. Nechápu, jak si něco takového můžete postavit sami. Je to drahé? To je otázek, viď, to kdybys tušila, že budeš muset zodpovídat… Moc vám to krásné bydlení přeju, užívejte si ho ve zdraví!

 • Také jsem první nevěděla jestli čtu snění nebo realitu:-) podle ní máte krásný domeček…ten krb je naprosto nádherný, bohužel:-) ten jeho zvuk si mohu jen představovat… snad se nám také jednou podaří mít ten svůj vysněný domeček, přeji ať se vám krásně bydlí..

 • Peťka

  Lien, také moc děkuji za komentář. 🙂

 • Lien

  Peťko, tak to musí být moc krásné bydlení a jestli jsou fotky od vás, fakt se mi moc líbí, ještě by to chtělo zvenku, nedokážu si moc představit, jak to myslíš, jako domky hobitů?

 • Peťka

  Děkuji moc za reakce. 🙂
  Padmé, ano, ano, sami a nebudeš tomu věřit, netrvalo to ani moc dlouho. 🙂

  Mariko81, děkuji. Ta houpací síť je myslím docela nenáročná. Stačí skoba na strop a už se houpeš. Ale je pravda, že venkovní, zavěšená pěkně pod stromem, je určitě lepší. 🙂

  Keen, taky se chceš houpat? Tak aspoň vím, co ti dám k narozeninám. :-))

  Arabart, díky za napsání. Ráda tě tady „vidím“. 🙂

  Babofko, jasně, třeba hned. 🙂

 • Peťko, a co na to manžel? 😉
  Krásné… 😉
  Tak můžeme dorazit třeba zítra? 😉

 • Peti úžasně snový článek. Takové bydlení by se mi taky líbilo :o))) Stačí mi k tomu málo – zavřít oči a bydlím také tak.

 • keenspeed

  Pěkné :-))) . Houpací síť bych taky chtěla. A nejen to.. je toho víc, co Peťce v dobrém „závidím“.

 • Pe´tko, krásný článek………..marně přemýšlím, zda je to realita, či to vysněné bydlení, napíšeš nám odpověď ???

  Také neznám nikoho, kdo má dommeček ve tvaru kopule, mé děti by byly určitě nadšené z bobování ze střechy…………..volný velký prostor je nádherný, můj sen, i průchozí koupelna by se mi líbila a ještě k tomu ta houpací síť 🙂

  A to radši nemluvím o lavičkách 🙂

 • Padmé

  Peťko, děkuji Ti za článek a za krásné fotky :-).
  Příííjemné počtení :-).
  Jsem úplně překvapená! Neznám nikoho, kdo bydlí v „zelené kopuli“ :-).
  Nedá mi to a „musím“ se zeptat: „To jste stavěli sami?“

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist