Milka98 : Co je u nás nového?

Rubrika: Jen tak

Ahoj. Ráda bych Vás všechny pozdravila a napsala pár slov, co je u nás nového.


O prázdninách jsme byli na dovolené. Celá rodina, tj. manžel, naše dvě dospělé děti s partnery a tři vnoučátka. Teda nevím, jestli to byla dovolená, jak má být, kde si člověk odpočine a načerpá síly do dalšího pracovního procesu. Byla veselá i ukňouraná /to když se pomalu nedalo v noci přes to vedro spát/ a hlavně aktivní.
IMG_7052Neustále jsme vymýšleli, co s ještě docela mylými caparty podniknout. Hřiště i bazének u hotýlku Žákova hora na Vysočině nechyběly, mají to tu pro děti docela dobře zařízené, ale my jsme se vydali i na tůru k Devíti skalám. Dvouapůlletá dvojčata statečně zvládla 2 km po svých, i když zastávek bylo dost a dost. Ne snad, že by chtěla odpočívat, ale všude bylo plno broučků, kamínků a klacíků. Nakonec dobře zafungovaly pochodové písničky a tak poprvé dosáhla nějakého vrcholu.

Vojta, kterému je rok a půl, se střídavě nesl v nosítku na zádech a střídavě se snažil držet krok se svými bratránky. S vrozenou praktickou hluchotou a následnou operací měl problémy s rovnováhou, a tak se teprve před třemi týdny naučil chodit. Tady bylo vidět, jak na Vojtíka blahodárně působí společenství druhých dětí. Snaží se jim vyrovnat, chce za nimi a více se snaží.
Za ten týden jsme ještě zvládli kromě čvachtání v bazénku i rybníku návštěvu farmy se zvířátky – no ona to vlastně nebyla farma, ale byl to Jezdecký klub v Blatině. Děti se tam vozily na koníkovi, byli tu také králíčci a nutrie, husy, lama, zubři, prasátka, kozičky. Děti se vyřádily v dětském hřišti Polnička, prošly zalesněnou naučnou stezkou kolem Zelené hory ve Žďáru nad Sázavou. Na kole jsme podnikli výlet do Hlinska. IMG_7083Nemohli jsme vynechat Modelové království železnic, které děti úplně nadchlo.
Z dovolené jsme si dvojčata Mirdýska a Nelinku přivezli domů, jejich maminka musela nastoupit do práce a hlídací teta je na dovolené. Takže prožívají první prázdninový týden u babičky a dědy bez rodičů. Také počasí se zásadně změnilo, již třetí den prší a tak zatím navštěvujeme herny a hrací koutky v blízkém okolí.
Tak to píšu jen tak v krátkosti, když nezbedníci konečně usnuli. Zdravím. Milka

Napsal/a: Milka98

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • endlisek

    To musela být pěkná dovolená. máte krásná vnoučátka, roztomilá 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist