Mé koníčky

Rubrika: Jen tak

Nikdy jsem neměla pořádné koníčky, nějak na to nebyl čas. No to asi ne, to je spíš výmluva, čas určitě byl, ale prostě nebyl ten správný nápad, co dělat, co by mě bavilo. Vždycky jsem ráda četla, ale to nepovažuju za takového toho pravého koníčka, to mi přijde celkem běžné. Pak najednou přišla mateřská, toho času bylo ještě míň a já začala mít zrovna touhy, co dělat…

Začalo mě bavit vytvářet Natálce fotoalbum – jednak jsem dostala takovou tu knížku „Mých prvních pět let“, pak jsem dostala samolepící album, tak tam jsem se vyřádila a pak začala vytvářet i alba do obyčejných desek na čtvrtky – abych po čase zjistila, že ono už to má i svůj název – scrapbooking. Tak jsem se začala zajímat o toto.

Vždycky mě také bavil počítač, internet… Tak jsem objevila, že bych si mohla vytvořit své vlastní internetové stránky – ouha – tomu říkám správný požírač času – taková Petra by o tom mohla jen a jen vyprávět – ale ona to dělá na „profesionální“ úrovni. Já si vytvářím stránky pro radost a hlavně o tom, jak roste Natálka, dávám si tam její fotky a tak. Pořád se to snažím zlepšovat a vytvářet tam nové a nové věci a přitom jsem začala trošku pronikat do HTML a CSS a začala experimentovat.

Pozn. redakce: Na www.travajzovi.estranky.cz se můžete podívat, jak se Bára neustále zdokonaluje 😉

Teď k Vánocům jsem dostala od Ježíška-manžela spoustu korálků. Kdo to jednou zkusil – pochopí – že jo Katie, Kukačko… :o) Pobrouzdala jsem po netu, abych zjistila, jak se to vlastně dělá a co je k tomu ještě potřeba a pak zašla do krámku, který jsem už právě díky Katie znala a tam se teda rozjela. Neuvěřitelný pocit! Nakupovat si takový titěrnosti a pak z toho doma vyrábět takový nádherný věci. No zatím tak nádherný nejsou, učím se, ale zlepšuju se. Manžel si vymyslel, že bych je mohla zkusit i prodávat, ale to by mi asi bylo líto, takže spíš tím budu obdarovávat všechny kolem sebe a až jim tím polezu na nervy, tak si to budu doma syslit :o)

Taky jsem při tom brouzdání po netu našla spoustu dalších tipů na takovéto domácí prácičky – chci vyzkoušet ubrouskovou metodu, barvy na sklo (no ano, ještě jsem je asi jako jedna z mála nezkoušela – přišlo mi to docela finančně náročné, ale už jsem si je koupila a vyzkouším :o)), savování a spousty dalšího.

Jenže – čas se krátí – na konci tohohle roku už jdu do práce a bude pak na to ještě čas? Snad ano a když né tolik, tak holt jeden týden budu dělat to a druhý to.

A víte co mi k tomu nejvíc pomohlo? K tomu, že mám na tohle všechno vlastně najednou tolik času? To, že nemám večer možnost připojit se na internet. To je co? To byste nevěřili co je najednou času. Natálka v sedm hodin jde spinkat a já mám pak celý večer klid a pohodu. U všech těchto činností se můžu věnovat i manželovi – povídáme si u toho. Může u toho běžet i telka. A má to i další pozitivum – večer se necpu čokoládou, brambůrkama a tak – mám totiž zaměstnané ruce.

Takže holky a kluci, zkuste občas vypnout počítač a zkuste doma něco vyrobit, je to opravdu strašně fajn.

Pozn. redakce: Ale nevypínejte ho místo VD!

Napsal/a: Arabart

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (12 vyjádření)

 • … na zeď??? To musí být paráda 🙂 Arabart, jsi moc šikovná, ty korálkové výtvory jsou moc moc hezké! No, já přiznávám, že můj koníček – vyšívání – je u ledu už asi 3 roky, nějak nestíhám, i když krásných vzorů mám spousty… Zato mě „chytla “ zahrada, tak se zdokonaluji a načítám inspiraci. Jinak na sklo jsme malovali spíš tak zkusmo, před vánoci a tak, ale je to bezva zábava i pro děti, z vlastnoručních obrázků jsme měli radost.

 • Arabart..hlásím ,že barvy na sklo jsem také ještě nevyzkoušela:-)))) ale jdu na to….prcek už je ve věku kdy začal projevovat zájem o kreslení tak spolu něco stvoříme. zatím jsem malovala jen na zeď. K

 • Já to taky nějak nestíhám! Zkoušela jsem barvy na sklo, už to nemáme kam dávat, mám i sadu vánočních a velikonočních, ty se mi daří sloupávat a opět nalepovat. Teď jsem koupila Fildovi šablony, už je to na fólii i černá kontura a on to jen domaluje, pak se to sloupne z papíru a nalepí.
  Pak mám taky za sebou ubrouskování, květníků jsem rozdala nepočítaně a pak jsem dělala takové sady prkýnko-vařečka na zeď.
  Poslední dobou jsou mým koníčkem děti, vaření, pečení a domácí pekárna. Na nic jiného nemám čas. Bohužel.
  A jestli se to dá počítat za koníčka, tak jsme s Eliškou nacvičili v Sokole sestavu a zítra máme 3 vystoupení v rámci Sokolské akademie, to je taková novodobá spartakiáda.

 • Virenka

  Ahoj, k internetu jsme připojeni 2 týdny, přesně jak jsem předpokládala, předtím málo času, teď mám pocit, že dětem říkám jen ano a ne, takže po prvním týdnu trvale on-line -na VD,víceméně:-)), jsem rozhodla, že občasné juknutí asi bude přínosem. Nedostatek času mi fakt ani nedovolí nějak zvlášť pařit. Na koníčky moc nezbývalo ani předtím, já vášnivá čtenářka jsem v době, kdy druhému byl rok, usoudila, že to čtení mě nějak nebaví jen proto, že čtu jen knihy odborné-do práce. Mírně jsem pouvažovala, že mě čekají doma ještě 2 roky a zapsala jsem se do kurzu astrologie, jsem spokojená, baví mě to, objem studovaných knih je ale značný a tak nezbývá čas už vůbec na nic. Jo, pořád jsou pro mě taje astrologické lákavější než internet !! :-))))

 • Přiznám, že moc nezapínám, tak já juknu :o) Napíšu ti tam i adresu toho krámku :o)

 • Pomněnka

  he he, ty nezapínáš icq?? Na návštěvu jste pozvané ;o), jen hoď termín.

  Jo, kde je ten krámek?? Prosím třeba sz, ať to není reklama. Díky moc

 • No právě, že jsem začala mít koníčky až co jsem na mateřské, což mi přijde neuvěřitelné, ale je pravda, že je to tím, že mám jen jedno dítko a to chodí spát kolem té sedmé večer, takže pak je fůra času.

  To bych Katie mohla, jukla jsem tam teď a je to i super, pro získání inspirace, co? Jinak tě vůbec neproklínám, spíš díky – protože tak vím o fajn krámku. Včera jsem tam byla a koupila si takový ty nezbytnosti jako podložku, kleštičky a tak. No sumu si asi umíš představit. Navíc jsem objevila spoustu e-obchodů s korálky – no, taky se chystám na ně zaútočit, ale až z příští mateřský, tenhle měsíc jsem už nějak švorc a to je pár dní po výplatě :o) Holt nebudem jíst – korálky jsou přednější.

  No neumím si představit, že bych něco tvořila s tolika dětmi. Tolik dětí to už je koníček sám pro sebe. Myslím, že i dvě už dokážou pěkně zaměstnat. Kór když každý chodí spát jinak.

  Jo a taky jsem zapomněla napsat, že miluju puzzle, nejvíc takový ty s 1000 kousky. Jsem zatížená na Anne Geddes, takže teď si přeju jedno k narozeninám :o)

  Jé Pomněnko, tebe jsem dlouho neviděla. Jak se máš :o) Pochopila jsem, že už jste přestěhovaní, to je super. Tak to nás budeš muset pozvat na návštěvu :o))

 • mimkys

  Holky máte recht. Já tolik času četla, jako mladá teda, chci říct, když jsem byla bez dětná. Hodně jsem pletla no i když jenom ponožky ale pletla… Ráda jsem také skládala básničky, psala do novin… Teďka i když mám trošičku volného času, jdu si lehnout, jsem spací člověk. Barvy na sklo jsem zkoušela, je to super, ale na sluníčku se nám to buď rozteklo, nebo to pak nešlo dolů vůbec. Ubrouskovou metodu bych taky ráda vyzkoušela snad časem.

 • Pomněnka

  Arabart, když zvládneš korálky, zvládneš všechno. Já se na ně nějak neodvážila – teda on ani není čas.. Ale stejně, přijde mi to složité.
  Těšila jsem se, že tady v novém bytečku pomaluju stěny v pokojíčku dětem, nahoře byly jen malé obrázky, tak jsem plánovala něco většího, ale máme problém, že nám vlhne roh a dokud se to nevyřeší, tak nemá nic takového smysl – bude se v léte znovu malovat. No a do té doby jsem to nechtěla nechat jen tak, holé zdi, takže už máme koupených pár obrázků. Momentálně aspoň koketuju s tím, že bych dle stylu těch obrázků namalovala nějaký podobný, jenže to asi nepůjde, protože jak je to bez šablony, tak jsem levá…

 • Arabart, tak tě vítám mezi tvořilky. Nechceš se s těmi scrapbookovými stránkami pochlubit i na http://www.scrapbook.cz v galerii? A s těmi korálky doufám, že mě nebudeš časem proklínat, zahučí do toho dost peněz (teda pokud se nehlídáš, cožý mě se nedařilo – vždycky mám pocit, že budu potřebovat úplně všechno).
  Já bych tvořila, až bych brečela, ale momentálně mám tu ruku v sádře a i jinak mám jen málo času, protože na rozdíl od tvé vzorné Natálky, která uléhá v 19.00 h., mé děti usínají – Lucinka mezi 20.30 – 21.00 h., Honzík mezi 21.00 – 21.30 h. no a když konečně oba spí, většinou spustí Matýsek:-)

 • To je báječné, že máš čas i na svoje koníčky. Já se k těm svým po celiu dobu, co jsem na MD nedostala. Vyšívání jsem měla v ruce naposledy před prvním porodem, abych si ukrátila chvíli. Pěknou kvalitní dobrou knížku (když pominu ty, které musím projít teď v rámci studia a přípravy na závěrečnou práci) jsem četla snad když byl starší syn malým miminkem …, tento rok jsem se dostala na kolo a to jen díky tomu, že už byl mladší schopný jezdit v sedačce. Lyžovat jsem byla naposledy před prvním těhotenstvím a už je to taky sakra dlouho … na podzim se taky vracím do práce, doufám, že mě to ještě více neubije …

 • No, Arabart, mluvíš mi z duše 🙂 Tyhle stránky mám teda moc a moc ráda :-))), ale jinak určitě patří internet mezi hrozné požírače času. Pro mě stejně jako televize. Večery, které trávím jen u hudby nebo u rozhlasových her (ty miluju), jsou nejdelší a nikdy se nepřestanu divit, co všechno pak člověk stihne :-))) Na tvoje výtvory s fotkama a stránkama už jsem se dívala dávno, takže vím, jak jsi na tohle šikovná 🙂 Přeju co nejvíc elánu do činností, které ti dělají radost 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist