Každému podle jeho zásluh – užovku na lopatu, matese lopatou….

Rubrika: Jen tak

1291261_cat_faceNáš milý Matýsek je zhýčkaný městský kocour. Dělám si z něj legraci, že se zdejší myši chodí na něj dívat jako na prototyp kočičího ťulpase. Asi ho to naštvalo a začal se sebevzděláváním a zdokonalováním svých loveckých schopností. Mates se leká, když vedle něj spadne list, ale teď se vydává na průzkumy…

Plíží se, oči mu lezou z důlků a při nebezpečí, třeba když spadne kapka rosy, zdrhá domů. Nedávno na něj maminka bafla a on se vyšplhal po zdi do okna a do příštího dne ho už nikdo neviděl. Zřejmě proto začal mamince škodit.

Nejdříve jí přinesl užovku. Malou užovku. Maminka volala tatínkovi, kdy přijede domů, aby tu příšernost odstranil z chodby. Ten odpověděl, že asi za šest hodin a tak si musí mamča poradit sama. (Pak vyprávěl, že chtěl obvolávat všechny chovatele hadů v jihočeském kraji, jestli jim neutekla 18ti metrová anakonda, protože podle maminčinýho popisu to zvíře bylo tak velké, že by sežralo i koně.)

Maminka byla nucena „to“ odstranit sama. V jedné ruce držela mne, abych si s tou „tkaničkou“ nechtěla hrát, v druhé ruce držela lopatu. Snažila se háďátko nabrat. Po chvilce šíleného tance kolem hádka (co kdyby na ní zaútočil a uštkl jí :-)) se jí to podařilo a šla užovku vypustit na louku s tím, že doufá, že brzy vyroste a vrátí to tomu protivnýmu kocourovi i s úrokama.

Maminka chtěla dát Matýskovi závdavek, tj. vzít ho lopatou, ale Mates se někam zdejchnul. Pro šťoury, Corru a Elli, co se chtějí určitě ptát, co že ten šikovný kocourek dostal za odměnu, musím říci, že zatím nic. Maminka ho totiž zatím nechytila…..

Napsal/a: Ramira

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (14 vyjádření)

 • Nedokážeš, profesorka málem omdlela a s ní polovina třídy. Tom si dělal legraci, že je vidět jak pilně studuju a připravuji se na konzultace, když si toho všimnu až ve škole.

 • Hahaha, dokážu…..Bubína, mourovatá kočička, která se nám ztratila :((, byla strašně inteligentní a starostlivé zvíře. Jednou si poznačila naší mámu, asi aby se jí neztratila.

 • Ano, tašky to je kapitola sama pro sebe. Mě Majde počůrala studijní průkaz. Dokážeš si jistě představit jak „voněl“.

 • Správně, jak jinak, vždyť je to prosté. Kam na to chodím – doma to vidím. A víš jaký kalhoty se líběj černo-bílé Náně? …….Tý je to přece jedno :))))).

  Nám kočky komínem teda nepadaj, zato si jak můžou vlezou do tašky (máme takový ty jutový). To je pak překvápko, když se ti taška na zemi začne sama hýbat :)).

 • Tedy kam ty na to chodíš…. Já nevím, když řeknu, že bílé kalhoty, tak to bude asi vedle co?

  Náš Matýsek je mourovatej,pokud zrovna neprolítne komínem. Což už se mu mockrát podařilo. Jak říkám – kocour ťulpas.

 • Těsně vedle, černý kalhoty, haha. A hádanka č. 2 – co má ráda černá kočka?

 • Anonymní

  tipuju černej krém na boty :-))))))
  ida

 • To fakt nevím….. vzdávám se.

 • Ale věřím. A mám pro tebe hádanku: víš co má nejraději bílá kočka?

 • Vandulo, nebudeš mi to věřit, ale teď jsem se vrátila z verandy a Matýsek spí v autosedačce – vajíčku. :o)

 • Jó, dobrý spaní pro kočky je taky vajíčko – ta malá autosedačka. Tu snad navrhoval nějakej kočkomil.

 • Nechytla a ani ho už chytat nebudu. Jsou tu další adepti na „pochování“. Třeba Atinka. Včera se proplížila do ložnice a Elišce rozkousala předložku před postel. Jo a Matýsek je teď chudáček. Majda porodila čtyři koťata a on nesmí do baráku. Tak chrápe u Verči v kočárku, je nešťastnej, podvedenej, zhrzenej. Zkrátka trucuje.

 • Pořád si ho nechytla? :-))))))Už se těším až nám zase na rozloučenou přinese zakousnutou myš.Asi chudák věděl že budeme mít po cestě domu hlad.Corra

 • Rami, jsem tu jen chvilku, ale musím říct, že se mi tvoje články líbí. Jsou legrační. Je to takové odlehčení od běžných starostí. Díky a piš dál.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist