Jak si přivydělat na mateřské

Rubrika: Jen tak

1096839_take_the_buck_3Když jsme plánovali miminko, ještě jsme netušili, kolik tahle radost stojí. Ale ono to nebylo jenom to miminko, po porodu jsme se přestěhovali do našeho nově zrekonstruovaného bytu a tím začalo i naše hospodaření s penězi.

Najednou jsme měli pocit, že je jich pořád nějak málo. Snad by se nám hodil oslíčku otřes se. Prostě lépe řečeno, sem tam jsme nějak nevycházeli. Jídlo něco stojí, benzín do auta, pleny, oblečky pro malou, dodělávky bytu…
I když se zvedl rodičovský příspěvek, nějak mi to pořád nestačilo. Jak si ale na mateřské přivydělat, když máte desetiměsíční dítě, které stále kojíte? Jít na zkrácený úvazek do práce zatím nepřipadá v úvahu, malou Niky kojím, neměla bych ani hlídání a po pravdě, i kdybych měla, od tak malého dítěte bych do práce neutekla, to jsem si to dítě rovnou nemusela pořizovat.
Některé ženy si přivydělávají doma na mateřské účetnictvím, k mojí smůle účto mi ve škole nikdy moc nešlo, a i když mám kurz účetnictví od pracovního úřadu, na tohle bych si opravdu netroufla, lépe řečeno, brzy by se mnou asi každý zkrachoval.
Nadepisování obálek by byla fajn věc, ale už dávno se ukázalo, že jsou to podvody.
Na roznášení letáků jsem po pravdě líná, sice by to byl dobrý přivýdělek a spojila bych to s užitečným, malou bych tak dala do kočárku a byla by na vzduchu, ale za každého počasí? Na to jsem asi fakt líná.
A hlídat například vietnamcům jejich děti? Hm, někdy stěží uhlídám to svoje, další bych opravdu nezvládla, to bych už asi přišla o nervy.
Doučovat někoho jazyky, to opravdu nehrozí, angličtina a němčina mi nikdy nešly.
Školu mám zaměřenou na administrativu, mám státní zkoušku z psaní na stroji a to je i můj koníček, zároveň s počítačem. Jediné, co by mě opravdu bavilo, by bylo doučovat někoho počítače, ale pořád se naskýtá otázka, kde by v té době byla malá, kdo by ji hlídal? Nejde někoho doučovat a zároveň se věnovat malé, to by byl asi pěkný blázinec.
Maminky vlastně moc možností nemají nebo alespoň já tedy netuším, jak tohle řešit. Kamarádka je vyučená cukrářka, tak na mateřské peče, já jsem ostuda, nenapeču ani na vánoce, tuhle práci za mě přebírá můj šikovný manžel, který to plně zvládá.
Pléct nebo snad háčkovat oblečky na zakázku? S bídou bych zvládla upléct šálu.
Šití také není moje parketa, vlastně už mě ani víc možností nenapadá. Ale ono při tak malém dítěti, které je hyperaktivní, toho moc ani zvládnout nejde. A já se za to nestydím. Já si vážím toho, že občas zvládnu napsat nějaký ten článek, který mi vyjde a oni mě za to finančně odmění a k mateřské mi bodne nějaká ta kačka navíc.
A tak mi nezbývá než občas soutěžit, někdy poslat fotku naší malé, sem tam napsat nějaký ten článek a doufat, že se zalíbí. Do práce plánuji jít nejdříve ve dvou letech naší malé, na půl úvazku, pokud budu mít hlídání, momentálně pak ve třech letech. Ale protože je u nás čím dál větší nezaměstnanost, už teď se děsím toho, jestli se mi vůbec povede něco sehnat.
Chtělo by to prostě vyhrát nějaký menší finanční obnos. Prozatím sice 7600 Kč je dobrá částka na mateřské, ale sem tam nějaká ta korunka navíc se vždycky hodí. A tak píšu různé příběhy a doufám, že mi je někde otisknou, abych za ně dostala nějakou tu stovečku navíc k mateřské. Ona i ta malá částka zahřeje u srdíčka. Nedokážu se dívat na to, jak vydělává jen manžel, takhle mám pocit, že pro nás i já něco dělám, že jen tak nesedím doma, nebo vlastně na mateřské v podstatě sedím, do práce nechodím, ale snažím se vydělávat alespoň psaním. Můj sen už od malička byl stát se spisovatelkou. Zatím nikdy nevyšel. Moje knihy mi vždy jako náctileté vrátili s omluvami, že nejsou dost dobré pro vydání, a tak o to víc mě těší, že mi sem tam otisknou můj článek. To je prostě můj přivýdělek na mateřské, který potěší.

Napsal/a: dancingmary

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (95 vyjádření)

 • Ivča a Domča
  Ivča a Domča

  Když tak čtu, co se tu píše, tak mi to nedá a musím říct svůj názor. Mě tedy tenhle článek nepřišel, jako prosba o pomoc od dancingmary. Prostě se chtěla vyjádřit o tom, co si myslí atd. Jenže je tu stejný problém, jako u mého příběhu o tom, že jsem nemohla kojit. Taky jsem ten článek nenapsala proto, aby mě někdo litoval a povzbuzoval, že i přesto že nekojím, jsem špatná matka. S tím jsem se dávno vypořádala. Jenže spousta lidí tady to pochopila přesně naopak a dalo by se říci, že se zvedla vlna solidarity. Nevím, jak to dancingmary myslela, ale podle jejích odpovědí tipuju, že je to přesně tak, že nechtěla prosit o pomoc. A teď se to tady zvrhlo v odsuzování člověka, kterému se nelíbí určité věci. Já bych třeba do Avonu taky nešla, protože v současnosti je to už nesmysl. Na žehlení ani náhodou nepomýšlím a nebudu volat na práci, když ani nevím o co jde ( stačí přece jediným slovem) atd.
  Každá přece může vyjádřit svůj názor a neznamená to, že je někdo líný, nebo se mu nechce dělat. Každá máme své trable, starosti s penězma, manželem, bydlením, dětma…A taky nám není 10 let, aby jsem nevěděli, co co obnáší.Občas mi to tady přijde, jako hovory s bě….A občas to tady na mě taky působí, jako věčný negativismus. A toho mám doma dost, takže preferuju optimismus.

 • dancingmary

  jinak jak tak čtu, tak jsem ráda, že nejsem jediná, kdo to žehlení nemusí. Ale je fakt, že ještě pořád žehlím, i když mám také sto chutí to hodit do skříně, ale to by mě manžel asi ukamenoval, už občas se mi stalo, že jsem mu nějaké to triko vyžehlila jen tak na rychlovku,a by se neřeklo a on pak brblal. To žehlení je hrůza, to radši vaření a ostatní.
  Mě nejvíc baví žehlit oblečky na malou, ty jsou maličké a krásně se žehlí, takže mě to dost baví, pěkně je pak skládám do skříně. Z toho mám fakt radost, ale takové povlečení nebo naše oblečení, to už mě tak nebaví.
  Ještě jsem měla vždycky ráda vaření, jenže když jsem na to měla klid, při malé to musím honem honem, pak tam zapomenu něco dát a není to už ono, tak jsem pak naštvaná, že se mi to nepovedlo.

 • dancingmary

  Jarmuschka
  Co je to cvičení Vojtovky? TO jsem fakt nikdy neslyšela.
  Tak to je blbý, že firma krachla a výplata nebyla. No práce redaktorky někde v novinách nebo tak nemusí být špatná, ale to vyžaduje spoustu času. Dělala jsem sekretářku v novinách a viděla jsem, jak oni jezdili věčně po nějakých článcích a uháněli co se dalo. Pracovali aji přes noc. A pak se z toho ten šéf sesypal, jak mu to šlo na palici všechno. Tak mi ho bylo fakt líto, byl to na něj záhul.
  Já mám jen hrůzu z toho, jak to bude po mateřské. Chtěla jsem mít pak za tři roky snad další dítě, možná za pět, těžko říct. Myslela jsem,že bych šla třeba na rok dva do práce. Jenže manžel tu věčně není a musím pak hledat práci, kde mi umožní dávat dítě do školky, vyzvedávat, prostě přizpůsobit nějak školku a pracovní dobu. A každý se pak ptá, máte dítě, máte hlídání, máte babičky a tak. Mě stačilo, když jsem se vdala, hned v jedné práci útočili, jste vdaná, budete chtít jít na mateřskou. Přijde mi to jako diskriminace, z jedné strany je chápu, nestojej o zaměstnance, kteří budou věčně doma s dítětem.

 • dancingmary

  s tím žehlením, občas už taky na nějaké věci prdím a dávám do skříně nevyžehlené, ale pořád tak nějak se snažím, aby bylo vše vyžehelný, i když to dělám fakt s odporem. Jenže nejhorší je, když k nám domů dojde moje máma a začne, tady se ti válí na stole to, ukliď si tohle a začne buzerovat a hledat každou drobnost, jako kdybych měla doma nějaký bordel, to pak člověka vyčerpává, protože ne, že bych se nějak honila, ale doma si přece jen taky uklidím, takže bordel tu nemám, ale vadí mi, když máma ještě dojde a kritizuje, protože já jsem hrdá na to, že i při malým dítěti zvládám uvařit a poklidit, i když to dá zabrat a kecy takových rodičů, kteří přijdou jednou za týden na chvíli za malou fakt neuznávám, to mě mrzí.

 • dancingmary

  s tím nočním kojením, pokojík ještě není hotový, takže ji dát do jiné místnosti nemůžu. Ale není to příliš brzo dát roční dítě spát do jíné místnosti? Jinde maminky v časákách píšou, že místo mlíka dají vodu a dítě si časem odvykne, nechat je prý vyřvat, dát jen vodu a ono pochopí, že v noci nemá jíst, ale spát. Tak nevím, přemýšlím, jestli to odkoušet, jednou jsem to zkusila a byl to horor, malá řvala, tak jsem kapitulovala a dala jí zase prso. Jaké máte zkušenosti, čaj prej taky nezabírtá, na ten si navykne a je to jako prso, tak nevím.

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  To žehlení mě taky zaujalo (a nenapadlo), ale to by nebylo nic pro mě – já to nemusím. A jako kekunka se to snažím eliminovat…
  Já, když byly holčičky ještě poměrně malé (no, už jim bylo přes rok a něco a už jsme nemusely cvičit několikrát denně Vojtovku), tak jsem měla štěstí a díky kontaktům z bývalé práce jsem zpracovávala redaktorsky texty pro jednu firmu. Dostala jsem výplatu a těšila se na další várku, která už ale nebyla – firma krachla. Holt zákon trhu.
  Pak to vypadalo, že bych mohla po večerech (přes den s holkama to fakt nešlo) přepisovat nějaké přednášky z audiozáznamu, ale když jsem se o této možnosti dozvěděla, už to bylo zadáno.
  A tak jsem to nějak doklepala až do návratu do práce.
  Ale přemýšlím dále – nějaká kačka navíc se hodí stále, že.
  Ideální by bylo, aby začaly vydělávat koníčky. Na ty ale zatím nějak nemám čas.
  Ale on ten čas určo jednou nazraje…

 • kekunka

  Nedá mi to a musím přispět svým názorem. Zaujalo mě téma žehlení a hodně mě to pobavilo. Předem chci říct, že se nechci nikoho dotknout! Já jsem zarytým odpůrcem žehlení. Ne že by mě to nebavilo, někdy i ano, ale nevidím důvod, proč tím ztrácet čas. Naučila jsem se věšet prádlo tak, že pak stačí jen sundat ho ze šňůry, poskládat, dát do skříně dospodu a nikdo nepozná, že nežehlím. 🙂 Víte, kolik si tím ušetřím času? Tedy, s košilemi to dělat samozřejmě nejde, že. 🙂 Bavlněný věci jsou v tomhle nejlepší.
  A dancingmary, k tvému vyčerpání – přestaň malou v noci kojit. Popros maminku či kamarádku, ať u tebe na pár dní spí s malou v pokojíku, ty v jiné místnosti, aby tě neviděla. Když se malá v noci vzbudí a uvidí někoho jiného než tebe, spíš se smíří s tím, že mlíko nebude. My to takhle naši princeznu nedávno odnaučili během dvou nocí! Třetí noc se už nevzbudila. A je to nádhera! 🙂 Večer si můžu dát i malou skleničku vína. 🙂 A navíc – podle nejnovějších vědeckých poznatků se nočním kojením zadělává na problémy s nespavostí. Dokonce některé děti noční kojení nepotřebují již od půl roku! Zkus to, nejdýl do týdne máš klid. Opravdu to za to stojí. 🙂

 • dancingmary:psala jsem ze moje dcera ma ADHD a takove dite nemuze byt ani chvilku samo, takze ja sama na sebe opravdu cas nemam, penize potrebujeme jako sul jen za dojizdeni do skolky zaplatim pres 100kc denne (a jak jsem psala muze chodit jen na 4 hodky)protoze z jizniho mesta jezdime do spec. skolky do Krce.. a ted do toho lekari, psycholog, neurolog, detska, psychiatr atd… to mluvim jen o dceri… proto jsem ti to psala, protoze vim jake to je, ale chtela jsem ti poradit, jak to zlepsit, pises, ze se necim inspirujes a treba neco vyzkousis, proc jsi tedy nezavolala nebo nenapsala? ja jsem ti proste chtela pomoct. a nejen ja… ano vim jake to je byt sama s ditetem,jeste k tomu s problematickym, ktere vyzaduje intenzivni peci od rana do vecera, takove dite si samo opravdu hrat neumi, musi mit presny denni rezim, a to nemluvim o poruse spanku, takze v noci mame jeste tak 2-3 hodky bojovku :-)jo a jeste mame psa.., chapu te, ale presto si myslim, ze se da delat vic… nerada bych abys to brala jako nejaky utok na tebe jen ti chci naznacit, jak to tady nektere maminky myslely, nemyslime to urcite zadna zle. Vsechny tady vime jake je byt zavisle jen na rodic. prispevku, proto si tady take pomahame a radime..

 • dancingmary

  A nebudem se tu ženský přece hádat jak nějaký slepice a bavit tím ostatní lidi ne?
  Však přispívejte svými radami, třeba mi zrovna něco padne do oka, budu holt vybírat, protože jsem vybíravá, to nepopírám a určitě pokud mi něco padne do oka, bych to zkusila, neříkám, že ne. Vždycky se něco navíc hodí, jen jak říkám, jsem už nedůvěřivá, takže proto vybírám, až možná přeberu. Ale klidně podávejte nápady, třeba to osloví i jiné.

 • dancingmary

  no tak koukám, že jsi na tom ještě hůř, než já, když píšeš, že manžel ti jezdí domů ještě míň, jezdí s kamionem, takže sama víš, co to je být pořád s dítětem, jenže přece jen už je dítě starší a určitě si trošku už samo vyhraje, jenže to moje zatím opravdu ne, protože malý bude rok.

 • dancingmary

  Jo dluhy máme, ale zvládly jsme zaplatit fakturu za plyn, na dluh za předsíň nám počká, až budeme mít. Dluhy má v dnešní době každej, kdo se chtěl odstěhovat od rodičů a nešel do podnájmu, ale pořídil si vlastní bydlení, tudíž máme úvěry asi jako každý druhý.
  No tak jsem to napsala, tak jak jsem to napsala. Mě jen prostě hodně naštvalo, jak mě tady každý kritizuje, když se mi nelíbí nějaká nabídka. Však jsem taky ve svém článku napsala, jak mě hrozně baví psát. No tak si za tím chci stát, co je na tom špatného?
  Já neříkám, že nikomu tady nevychází články, jen jsem napsala, že tedy může někdo napsat článek jako já, jak si přivydělat na mateřské. Když tedy máte pocit, že máte lepší zkušenost, já jsem ten článek napsala prostě o sobě, chtěla jsem tím zhumornit, jaká jsem nešika, že třeba neumím to a to. Holt v diskusi jsem pak psala o dluhách, které sice máme, ale nechci tím ze sebe dělat nějakou chudinku. Proto říkám, že píšu články, které mi občas kápnou nějakou tu korunku.
  No máš aspoň 4letý dítě, jenže mojí malý bude příští týden rok a mám pocit, že je víc než hyperaktivní, někdy se budí častěji jak po dvou hodinách a já mám pocit, že sotva zavřu oči, už zase kojím. Vysává mě co může, postavu mám pomalu jak anorektička nebo bulimička. Moje dítě je živé až až a když už to říká skoro každý, tak to je co říct, protože mi to ani babičky předtím nevěřily.
  JO to máš pravdu, že pokud člověk chce, tak to jde. To s tebou souhlasím, to ti vyvracet určitě nebudu.

 • jo a pises, ze jsi sama atd, verim, ze toho mas taky dost, ale ja jsem na tom treba o dost hur nez ty, nikdo mi nepomaha, jsem na vse sama – muj manzel nejezdi na vikendy, on jezdi domu po celem mesici na jeden tyden – jezdi s kamionem. Takze mi ver, ze ja toho fakt mam plny kecky, ale proste delam co je v mych silach. Proste ti nerozumim, na zacatku teto diskuze jsi psala alespon z meho pohledu nestastne ze proste nemate ted penize, ze sice rada a casto pises, ale ze ti vyjde obcas nejaky clanek a ze jsi rada alespon za nejakou korunku. Ale najednou pises, ze je vlastne az zas tak nepotrebujes… promin mi ale ja tomu opravdu nerozumim. Je urcite super, ze mas zabavu ve psani, coz te jiste nejakym zpusobem naplnuje a kdyz ti clanek nekde publikuji, mas z toho i radost, ale tady jsi psala o tom, ze potrebujes nejaky privydelek.
  No nic, kazdopadne ti moc preji abys ziskala duveru a nejakou tu pracicku nasla.

 • dencingmary: ja jsem ted z toho jelen !!!!!! to zalozeni diskuze nevyznelo jako humorna forma, ale vyznelo jako opravdova prosba o pomoc, takze se holky zacaly snazit.
  Pak jsi napsala presne toto:“Hm jenže těžko můžu nakupovat ve starožitnictví a pak prodávat, když ani nemám na to nakupování. Máme plnou prdel dluhů a už jen teď dlužíme 20 tisíc, došla faktura za elektriku, kde 10 tisíc, další pak za předsíň, kterou nám dělali v lednu. Asi se z těch dluhů položíme. Jsem ráda, že mám na plínky pro malou.“
  No pak jsi toho spoustu odmitla a kdyz se nekdo ozval, proc vlastne teda zadas o radu a pomoc tak jsi nakonec odepsala:“Na nic se tu nevymlouvám, napsala jsem článek, ale neříkám, že jsem nějaká socka. Prostě jsem napsala takový článek, ale neříkám, že jsme na tom nějak finančně zle, jak si tady někdo myslí.“
  A co se tyce psani clanku, mas pocit, ze tu nikdo jiny svymi clanky neprispiva. Pises at si nekdo zkusi napsat clanek… ja jsem napsala vlastne 3 a vsechny mi vysly. ja s hyperaktivnim diteme mam sakra malo casu, ale delam co muzu, i mne se v noci mala budi, protoze na to proste trpi a to neni mimco ale uz ji jsou 4 roky. Takze dite na 4 hodiny ve skolce z toho ja mam pro sebe 2, ktere vyplnim praci, pak byt zase s holkou, i pres to se snazim praci delat i s ni. Vecer pisu, staram se o svuj blog atd. Takze si myslim, ze pokud clovek chce tak se da delat dost. Proste mi promin, ale nemohu souhlasit s tim co jsi napsala.

 • dancingmary

  Ještě takvoý dodatek, žehlím, když mi manžel dojede po týdnu z práce konečně domů na dva dny, kdy se snažím udělat co se dá. Aby si někdo nemyslel, že jsem nějaká fiflena, jenže jsem doma pořád sama, manžel pracuje mimo naše město a kolikrát tu týden není, takže žehlení si nechávám, když mi dojde na návštěvu máma, tak si hraje s malou a já žehlím, tak jsem ráda, že si zvládnu vyžehlit svoje a udělat, co je potřeba. I když někdo řekne, to je výmluva, taky mám manžela přes týden pryč. No když jste ale týden na svoje dítě sama, pak pochopíte, co je to únava…

 • dancingmary

  Ale určitě za všechny ostatní maminky, klidně své rady, jak si vydělat, pište dál, věřte, že to kupa maminek ocení a někdo takový se najde, kdo to zkusí a za ty rady vám tu poděkují. Nejsem přece jediná osoba na mateřské, zřejmě všechny z nás, co tu píšeme komentáře, máme dítě, buď jsme na mateřské byli nebo jsme a proto jsme rádi za rady jiných.
  Já mám momentálně jiné starosti se svojí dcerkou a možná i proto se tu vymlouvám na práce, že mi není nic dobrého. Chci teď věnovat všechen čas svojí dcerce, která má pořád nějaké zdravotní problémy, o kterých se mi nechce zatím moc psát, snad protože ani doktoři nám zatím nedokážou pořádně nic říct. A tak jen píšu, protože mi zrovna dcerka spí. Ale jinak chci být s ní, protože se o toho malého tvorečka hrozně bojím. Určitě znáte ten pocit, ten strach o dítě…

 • dancingmary

  erča:
  Určitě to není pro dobrotu na žebrotu a třeba to zrovna pomůže jiným maminkám, které netuší, jak si vydělat na mateřské. Jen jsem tímhle článkem neprosila o rady. Jsem sice ráda, že mi tu nabízíte různé přivýdělky a tak, ale jak říkám, mě hrozně baví psaní a u toho chci zatím zůstat, než snad najdu důvěru k něčemu jinému, co by mě chytlo a čemu bych věřila a mohla to při mateřské dělat. Chytlo mě hrozně psaní a i když mi vydělá třeba jen pětistovku měsíčně, pro mě to má asi větší cenu, než dělat cokoliv jiného. Nevím, jak třeba vy jste na tom s psaním, ale třeba můj pocit z toho, když mi někde vyjde článek nebo dokonce za něj někde vyhraju nějakou knížku nebo peníze, mě hrozně zahřeje u srdíčka a potěší víc, než kdybych dělala cokoliv jiného. Já nevím, jestli znáte tenhle pocit, možná tady plácám nesmysly a zase někdo řekne, to jsou jen blbé výmluvy.
  Né cením si vašich rad na přivýdělek, určitě to pomůže mnohým maminkám, které třeba zase nemají vlohy k psaní a hledají nějakou práci při mateřské.
  Jsem ráda ale i za nabídky, které tu padly, jen jsem nedůvěřivý člověk a tak není divu, že jak to tu tak vypadá, že se vymlouvám. Zkoušela jsem už i ty práce přes internet, kde vás lákají, prvně máte vložit peníze… vy je vložíte a pak vám poštou dojde, udělejte si svoje stránky, lákejte lidi, chytejte je takhle do pasti. Nebo nadepisování obálek. Není divu, když projdete takovými zkušenostmi, kde se spálíte.

 • dancingmary

  Místo těch komentářů tady třeba můžete napsat taky článek, jak si vydělat na mateřské a můžete s ním soutěžit. Já jsem to aspoň zkusila, baví mě psaní a tak prostě píšu. Když tak máte zkušenosti s tím, jak vydělávat na mateřské, proč nenapíšete nějaký článek, co jsem napsala já, máte třeba lepší zkušenosti, proč je nevypsat sem, než radit do komentářů a odsuzovat mě? Třeba to jiné maminky ocení, když se rozepíšete, co děláte za práce… Nechci se tu s nikým hádat, ale mrzí mě, co si tu o mě myslíte.

 • neodsuzuji tvůj článek, ale ty komentáře ke každé nabídce.Holky se tu nabízí a….“pro dobrotu na žebrotu“

 • dancingmary

  Já nechci být viděna, já jsem tu pouze napsala článek v humorném podání, kdy jsem samu sebe zesměšnila, tím, že jsem přiznala, co neumím a tak jsem tam napsala, že jediné, co mě baví, je psát články a tím si občas přivydělávám. Každého baví něco jiného a když mě to baví, tak proč u toho nezůstat. To už aby se tu člověk bál napsat nějaký článek, jak to vidím já jako na mateřské a jak si prostě přivydělat nebo co umím a neumím. Nechápu, proč mě hned odsuzujete.

 • taky tady tu diskusi sleduji od začátku, práce na doma by se mi taky hodila a za druhé jsem se musela podivovat už od začátku odpovědím autorky této rozjeté diskuse. souhlasím s ReF. Nepřijde mně, že by jsi dancingmary sháněla zas až tak moc práci, vypadá to spíše, že tu chce být někdo pouze vidět(n).

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist