Jak jsem dělala velký nákup a prochodila celé město za 30 minut.

Rubrika: Jen tak

1015180_shadow_walker_in_romeTak už i já musim nakupovat suroviny na pečení a velký úklid. Vše mám hezky sepsáno, sesumírováno hezky podle uliček v obchodě, nic nesmím zapomenout. Raději jsem zkontrolovala ještě jednou seznam. Co kdyby se přece jen nějaká drobnůstka vytratila…

Nerada bych opět šlapala schody sem a tam! Už jen představa zhubnutí je nepřijatelná! Vánoce jsou naštěstí jen jednou za rok, ale přece, musim se šetřit. Jak říkal pan primář: „Nenamáhejte se, ať to vydrží, co možná nejdýl!“. Tak poslouchám. Vždyť jsem přece pacoš poslušný!!! Mám připravené tašky, penízky (ty hlavně) a též svoje ruce. Jsem silná holka. Ráno jsem převlíkla postele, sundala záclony, zčásti umyla okna a hlavně vyvenčila psiska. Posilovat se musí a když je vše zdarma, tak raději dvakrát. Musím se odměnit a ušetřené penízky utratím za čokoládku. Doplňuji energii, má královská boubelatos by mohla utrpět ztrátu 30g hmotnosti! To nelze připustit!!! Raději koupím čokoládky dvě, a basta!!! Jen si představte tý škody, kdybych musela kupovat celý šatník nový, těch peněz, co by to stálo! A ještě nová cenová reforma příští rok, nevim nevim, kde bych vzala takovou volnou sumičku. Tedy sumu.
Už jdu. Brzo zjišťuji, že maji malé košíčky, první tedy odkládám k pokladně a béru si košíček číslo 2. Uličky jsou nějaký titěrný a má osůbka s košíčkem se ani neotočí. Naštěstí lidičky maji pochopení, neb prožívaji stejná muka. Zde platí jedna husa za druhou. Jak říkávala moje babička když se někam nevešla a další se cpal do stejné řady. Hezky si počká až přejdu, však mu nic neuteče. Tak tedy bojuji s místem a hlavně nic neschodit. V seznamu odškrtávám, co už mám. Tady je přece jen malý problém, musim si připomenout, co obsahuje košíček číslo 1, právě ten, co je opuštěný u pokladny. Siroteček můj. Mám vše, jde se platiti a hurá dom. Lidičky se divně dívaji, vim proč. Mám 4 tašky igelitky. Vypadám jak bezdomovec. Naštěstí doma jsem za 10 minut.
Sladký domov. A teď vše roztřídit, uložit a šup vařit čajíček. Budu odpočívat, to taky nařídil pan primář. (O taškách nic neříkat! cha cha cha )
Mám radost, nic jsem nezapomenula, jen se divim, čí spíše přímo žasnu, jak jsem rychlá. Mám asi někde motor či co. Asi jsem raketová. Mé milé dámy, Tepličandy nejlépe pochopí mou kosmickou rychlost.
Tak tedy:
vejce Kaufland
mouka Plus
mléko Billa
šlehačka Interspar
čaj Lidl
Dál se raději nedívám. Ještě, že ten krámek mám tak u nosu. Jinak bych prochodila celý den. Komu patří, asi nemusim říkat. Pravda je, že si nemůžu stěžovat, neb nikdo neříká, běž tam a nakupuj! Sama tam chodím a ještě ráda. Vždyť holčina je milá, ochotná, usměvavá a hlavně jeden den něco nemá, co zrovna nutně potřebuji a druhý den volá: „Holka, pojď, už mám.“ Řekněte, můžu se hněvat, nemůžu. Vlastně jsem díky ní ušetřila čas, peníze, podrážky a taky dle pana primáře námahu!!!
Tak si dám čaj a sušenky z Teska. Škoda, syn má Alberta, kde maji moc dobrý pečívko. Snad někdy příště.

papapa Kašpárek

Napsal/a: Kasparek

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Kasparek

    ahojky všem,máš pravdu.Mám krámeček 10 minut od domova,takový malý dobře zásobený.Patří vietnamce.Domů dostáváme do schránky různé letáky.Vždy si řeknu tam se podívám,jen nějak pozapomenu,že už nastal čas nákupu.Ovšen oni NE!!! Tady taky je omezený počet od jednoho druhu,co si můžete koupit.Ovšem někde je jedno prodejcům kolik a kdo,hlavně že se prodalo!Pokud se někde přece jen řídí tímto pravidlem,náš obchodníček jede hned několikrát,až má dodávku plnou.Sama jsem to viděla.Můžete se ozvat u vedoucího prodejny věřte nepochodíte.Tento článek jsem psala pro pobavení nás všech,leč je to pravda.Zkuste si prohlédnout,tedy přečíst odkud výrobek pochází v takovýchto krámcích……… papapa

  • Pavlinkav

    Taky jsem to četla několikrát, než mi dolezlo, že asi mají kousek od baráku nějaký krámek, kam paní majitelka kupuje levné věci v obchoďácích a pak je s přirážkou prodává u sebe.
    Kvůli takovým jsou v obchoďácích ty omezení prodeje, pokud dobře chápu obchodní strategie:o))

  • NĚJAK MI NEDOŠEL TEN KONEC.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist