Dámská jízda

Rubrika: Jen tak

813142_jovensDámskou jízdu jako divokou pařbu bandy holek jsem snad nezažila, a když, tak už je to tak dávno, že už si to ani nepamatuji…

V dnešní době prožívám dámské jízdy poměrně často, i když poněkud jiné, než si mnohé z vás představují. Jsme doma čtyři ženské a tak, když nám kocour taťka odjede na služebku, máme pré :o)

Večer si uděláme kakao, vlezeme si do naší velké postele a buď si povídáme a nebo si pustíme nějakou hezkou pohádku. Vím, že si řeknete, je to ubohý, nudný a já nevím co ještě, ale já bych tyhle dýchánky nevyměnila ani za ten nejdelší, nejdivočejší dámskej mejdan na světě.

Ale ještě o jedné dámské jízdě bych vám ráda napsala. Neprožila jsem ji já, a proto účastnicím strašně závidím. A nejen to. Já se jim i klaním, protože mají můj obdiv.

Zmiňovaná dámská jízda je jízdou do slova a do písmene. Čtyři dámy, čtyři děti, čtyři kola a čtyři vozíky se vydaly na jednu dlouhou cestu z Pasova do Vídně. Za sedm dní najely 381 km a zdolaly Podunajskou stezku.

Každý den ujely od 40 do 80 km, možná někdy i více. Samozřejmě s přestávkami pro děti, kvůli odpočinku, jídlu a podobně. Musel to být parádní zážitek, jely krásnou krajinou podél Dunaje, poznaly spoustu dobrých lidiček.

Já nevím jak vy, ale já bych takovou dámskou jízdu brala všemi deseti. Třeba kratší a tady v Čechách. Bohužel jsem zatím na to sama.

Nepřidáte se některá a nevyrazíme na Dámskou Jízdu? :o)

Napsal/a: Ramira

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (27 vyjádření)

 • a jéé, ty obrázky se mi nějak nafoukly….
  Péťo, Jarmilo, Viléme, že mne nezabijete???!!! Prosím….

 • Tak jsem připravila zatím tři dny naší cesty. Pokud budete mít připomínky, dotazy, tak klidně pište. Vše lze upravit, doplnit. Totéž platí i o úpravách během cesty.

  První den cesty cca 29 km Veselí nad Moravou – Hodonín

  Den druhý cca 41 km. Hodonín – Lednice

  Třetí den cesty cca 40 km. Lednice – Pasohlávky.

  Nebojte se toho, na obrázku to vypadá hůř než ve skutečnosti. :o))

 • Chillie, budeme rádi když pojedeš. Termíny jsou zatím dva. Buď pojedeme oba, jen jinou trasu a nebo si konečně vybereme. Jeden je od 15. července a druhý až 21. srpna.

 • Anonymní

  jeee, já jsem se nepodepsala, takže předchozí článek je od Chillie, omlouvám se Ch. 🙂

 • Anonymní

  ahoj Ramiro, tak akce už je do detailu naplánovaná :). Ani nevíš, jak ráda bych jela s váma. Trasa je vybraná úžasně. Máte už termín?, četla jsem jen zběžně a nenarazila jsem.
  Já jsem sice všeho schopná, ale shánět vozík, tvářit se, že jsem zdravá a ž to zvládnu, no, já nevím… ale fakt bych tak ráda jela ani nevíte jak :)….

 • Jovanko, já taky netvrdím, že to zvládnu. Včera jsme jeli s dcerou a vozíkama jen asi 10km a byla jsem úplně hotová. A to bylo prosím bez nákladu.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist