Dámská jízda

V Jen tak

813142_jovensDámskou jízdu jako divokou pařbu bandy holek jsem snad nezažila, a když, tak už je to tak dávno, že už si to ani nepamatuji…V dnešní době prožívám dámské jízdy poměrně často, i když poněkud jiné, než si mnohé z vás představují. Jsme doma čtyři ženské a tak, když nám kocour taťka odjede na služebku, máme pré :o)

Večer si uděláme kakao, vlezeme si do naší velké postele a buď si povídáme a nebo si pustíme nějakou hezkou pohádku. Vím, že si řeknete, je to ubohý, nudný a já nevím co ještě, ale já bych tyhle dýchánky nevyměnila ani za ten nejdelší, nejdivočejší dámskej mejdan na světě.

Ale ještě o jedné dámské jízdě bych vám ráda napsala. Neprožila jsem ji já, a proto účastnicím strašně závidím. A nejen to. Já se jim i klaním, protože mají můj obdiv.

Zmiňovaná dámská jízda je jízdou do slova a do písmene. Čtyři dámy, čtyři děti, čtyři kola a čtyři vozíky se vydaly na jednu dlouhou cestu z Pasova do Vídně. Za sedm dní najely 381 km a zdolaly Podunajskou stezku.

Každý den ujely od 40 do 80 km, možná někdy i více. Samozřejmě s přestávkami pro děti, kvůli odpočinku, jídlu a podobně. Musel to být parádní zážitek, jely krásnou krajinou podél Dunaje, poznaly spoustu dobrých lidiček.

Já nevím jak vy, ale já bych takovou dámskou jízdu brala všemi deseti. Třeba kratší a tady v Čechách. Bohužel jsem zatím na to sama.

Nepřidáte se některá a nevyrazíme na Dámskou Jízdu? :o)

Napsal/a: Ramira

Toto taky stojí za přečtení!

Vyrobte si svůj sirup na kašel

Léto je pro nás maminky vysvobozením od nekonečných martyrií dětských nachlazení. Já jsem si je tenhle rok užila do

Čtu dál →

Kolik % svého platu dáte v létě za zmrzlinu?

30°C ve stínu. Vedro na padnutí. Nechce se vám pracovat, uklízet, vařit. Stejně nikdo nemá na jídlo chuť. Děti myslí

Čtu dál →
sourozenecká žárlivost

Jak na to, když jsou jako kočka a pes

Objevte 3 věci, které dětem pomůžou, aby přestaly žárlit, ubližovat si a dělat naschvály. Ale pozor, ať to nepropásnete.

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (27 vyjádření)

 • a jéé, ty obrázky se mi nějak nafoukly….
  Péťo, Jarmilo, Viléme, že mne nezabijete???!!! Prosím….

 • Tak jsem připravila zatím tři dny naší cesty. Pokud budete mít připomínky, dotazy, tak klidně pište. Vše lze upravit, doplnit. Totéž platí i o úpravách během cesty.

  První den cesty cca 29 km Veselí nad Moravou – Hodonín

  Den druhý cca 41 km. Hodonín – Lednice

  Třetí den cesty cca 40 km. Lednice – Pasohlávky.

  Nebojte se toho, na obrázku to vypadá hůř než ve skutečnosti. :o))

 • Chillie, budeme rádi když pojedeš. Termíny jsou zatím dva. Buď pojedeme oba, jen jinou trasu a nebo si konečně vybereme. Jeden je od 15. července a druhý až 21. srpna.

 • Anonymní

  jeee, já jsem se nepodepsala, takže předchozí článek je od Chillie, omlouvám se Ch. 🙂

 • Anonymní

  ahoj Ramiro, tak akce už je do detailu naplánovaná :). Ani nevíš, jak ráda bych jela s váma. Trasa je vybraná úžasně. Máte už termín?, četla jsem jen zběžně a nenarazila jsem.
  Já jsem sice všeho schopná, ale shánět vozík, tvářit se, že jsem zdravá a ž to zvládnu, no, já nevím… ale fakt bych tak ráda jela ani nevíte jak :)….

 • Jovanko, já taky netvrdím, že to zvládnu. Včera jsme jeli s dcerou a vozíkama jen asi 10km a byla jsem úplně hotová. A to bylo prosím bez nákladu.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

TOPlist