Babská rada nad zlato

Rubrika: Jen tak

161052_lactation2Někdo běží hned k lékaři a někdo prvně vyzkouší takové ty babské rady,které někdy pomohou a někdy ne.Mě taková jedna rada moc pomohla…
Asi týden po porodu mě začali bolet bradavky a kojení se pro mě stávalo utrpením.Navštívila jsem tedy svoji ženskou lékařku,která mi řekla,že je mám pouze moc suché,ať si je mažu sádlem.Řekla jsem jí,že to dělám po každém kojení,ale nepomáhá to.Napsala mi tedy nějakou mastičku,ale do týdne mi jedna bradavka praskla tak,že jsem myslela,že mi snad upadne.Kojení byla hrozná muka,protože přes klobouček malá pít nechtěla tak jsem trpěla,ale s kojením jsem skončit nechtěla.Navštívila jsem tedy znovu lékaře.Dostala jsem opět nějakou mastičku,která nepřinesla žádný výsledek.Toto se opakovalo asi měsíc.Pak mi ale jedna paní poradila,že si mám vždy po kojení odstříknout trochu mléka a to si natřít na postižené místo a nechat zaschnout.Byla jsem tak zoufalá,že i když jsem tomu moc nevěřila,tak jsem to zkusila.Do týdne se mi rána zatáhla a k mému úžasu za 14 dnů se mi úplně zhojila.Jsem šťastná,že jsem tenkrát nepřestala kojit a vydržela tu bolest.

Napsal/a: psina

Toto taky stojí za přečtení!

Těhotenství nemusí být jen nejkrásnějším obdobím v životě ženy

V současné společnosti jsou všechny významné životní události vnímané jako velký milník v životě a očekává se, že každý,

Čtu dál →

[Soutěž] Audiokniha Anička a cirkus

Dlouhou cestu na dovolenou si můžete v autě zpříjemnit třeba poslechem audioknihy. 3 tipy pro děti pro vás dnes

Čtu dál →

[Tvoření] Květina z proužků

Květina, kterou si dnes ukážeme, je velmi jednoduchá a zároveň variabilní. Můžete vyrobit několik variant podle toho, která se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Taky mě praskla bradavka,hned v porodnici. Opravdu to bolí. Já to mazala mastičkou a za 3 dny jsem měla po problémech. Obdivuju psinu,že to vydržela tak dlouho a neodradilo jí to od kojení.

 • Ahoj Silvie (a všechny ostatní:-) ),moc zdravím!
  Chci se zeptat – překvapila mě Tvá rada ohledně mateřského mléka proti všem nešvarům, to skutečně i na rýmu? Nastříkat do nosíku? Odkud je tato „babská rada nad zlato“? Honzík v posledních dnech pořád kašle a má velkou rýmu, tak by si doporučila mléko do nosu? Nejsem vůbec proti, jen sem ještě nic podobného neslyšela, tak sem trochu překvapená…?

 • „fialka“ je samozřejmě výborná i na ty zmiňované popraskané bradavky. Ranku krásně zdesinfikuje a zatáhne. Bejbátko má sice stálou fialovou rtěnečku, ale alespoň u mě žádný mastičky nefungovaly – spíš to bylo horší. Jsem blondýnka a ještě navrch mám hodně citlivou pleť, do půl roku jsem kojila plně a naše Madla se nedala ošidit a chtěla mlíčko každý 2 hodiny, takže jsem si bez pár bezbolestných týdnů ten půlrok s bradavkama opravdu vytrpěla peklo (při takových intervalech se to prostě nehojilo :-(. Ale kojit jsem přestat za žádnou cenu nechtěla. Za týden bude mít Madla 13 měsíců a já stále kojím 🙂 bradavky už jsou naštěstí nějakej ten měsíc v pohodě. Chtěla bych určitě víc dětí a chtěla bych je kojit, takže kdyby se mě někdo zeptal na mé tajné přání: aby bylo s dalšími dětmi kojení v pohodě.
  A to přeju všem mamkám.

 • Já tuto radu, taky moc využila. Měla jsem dost problém s kojením a spolu s natíráním bradavek Bepantenem mi to moc pomohlo.
  Mám i jinou radu. Nevím jestli je babská (dala mi ji dětská doktorka), ale mojí dcerce to moc pomáhá. Když má na pokožce pod plenkami pupínky, tak je vždycky potřu nejdřív „fialkou“ z lékárny a až při příštím přebalování teprve mastičkou na zadeček. Má to velice brzo zahojené.

 • Mateřské mléko, kudy teče tudy léčí. Je to malý zázrak. Proto pokud má Vaše miminko jakýkoliv problém, ať již zmiňovaný ekzém, rýmu, bolest uší, okamžitě nastříkejte mateřské mléko. Mléko ale nepoužívejte na kvasinkovou infekce, např, soor.

 • Mateřským mlékem se prý má mazat i dětský ekzém – kojenecký a atopický…je fakt, že jednou jsem to opravdu u Marti zkoušela a trochu zlepšení bylo, ale protože jsem u něj měla mlíka „tak taků nebylo moc na to, abych mu ještě jeho ekzémové tělíčko mazala mlíčkem.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist