A co Roubíček?

Rubrika: Jen tak

539962_girl_with_roseNikdy jsem nebyla smíšek. Spíš jsem byla takové zamračené, posmutnělé dítko, které i díky tomu vypadalo nafoukaně. Tím spíš mi kvůli tomu neprocházela spousta věcí, které ostatní zvládli právě svým úsměvem…

Ne, nebyla jsem, a myslím, že ani teď nejsem, nafoukaná. Jen mám možná trošku jiný názor na humor než ostatní, možná se neumím tak odvázat, bavit se. Navíc nejsem ráda středem pozornosti a tak hromadné společenské akce, kde se s oblibou hrají „velmi vtipné“ hry, opravdu nemusím. A když už se mi něco líbí, neřehtám se na celé kolo.

Jsem asi exot, ale pořady typu Kameňák nebo Natoč to nemám ráda. Film mi připadá stupidní a při natáčení zaručeně nenahraných příhod se taky nesměji. Spíš se mi chce kolikrát brečet, když vidím děti, které slepě důvěřují rodičům, a ti je lákají do ne zrovna bezpečných situací, jen aby natočili co „nejlegračnější“ příspěvek. Mě to moc k smíchu nepřipadá.

Asi jsem morous, jenže já mám ráda laskavý humor, prostě takový, který nikomu neubližuje. Miluji židovské anekdoty. Je zajímavé, že když srovnáte židovské anekdoty a „normální“ anekdoty, tak ty židovské to dokáží podat laskavěji, i když v těch vtipech jde prakticky o jedno a to samé. Ale to je možná věc názoru. Já na ně ale nedám dopustit.

To je pro mě HUMOR.

Po pohřbu
Stein se vrací z pohřbu své ženy. Celý pohřební průvod v zadumání kráčí ze hřbitova k náměstí. Jeden smuteční host se na něj starostlivě obrátí:
Jak se cítíte, pane Stein?
A vědí, že mi ta malá procházka udělala docela dobře?

Žena

Kohn, prodám ženu. Co daj?
– Nic.
– Platí.

Zrcadlo

Sára Kohnová se kouká do zrcadla a ten pohled jí moc netěší. Tamhle vráska, tuhle vráska. Nakonec si povzdychne, usměje se a povídá: Kohne, tak tohle ti přeju!

A když nad tím tak uvažuji, já se vlastně směji každý den a už od rána. Začíná to v koupelně:

Tak tohle ti, Nováku, tohle ti přeju!:o)

Napsal/a: Ramira

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Anonymní

  No, to je vono! Chtěla jsem se vás, holky, zeptat, jestli se vám taky občas stane, že si uvědomíte vlastní stárnutí. Tu vráska, tu nějaký bolavý kloub, rány, co se hojí pomaleji, věk lidí kolem (třeba v kině)… A druhý den najdu příspěvek od Ramiry:-)).
  Já to tomu svému Kohnovi nepřeju a on to ani nevidí, protože mě pořád „trouba“ miluje, ale je to stejně krása brát život jako Srandu!
  Ramiro, dík,
  Kačka

 • Tak „tendle“ humor taky můžu:)… Když mě nějaký vtip pobaví, směju se mu ještě dlouho, když si na něj vzpomenu…lidé na ulici si musí myslet, že jsem blázen:).. asi jo:)

 • Taky se přidávám do party těch, co mají podobný vkus jako autorka:-)))…

 • Já se k vám přidávám,taky nemám ráda když děti padají ze schodů nebo z něčeho jinýho a oni se tomu řehtají jako koně.Já u nich zrovna stát tak bych je něčím majzla(rodiče).Tyhle anekdoty mám taky ráda.

 • Já děkuju za milé komentáře.

 • Ramiro, mám takový pocit, jako by jsi psala o mně:-)))Jsem ráda, že nejsem sama „divná“:-)) Od shora dolů bych to podepsala:-)))Díky!

 • Anonymní

  Ano – židovské anekdoty jsou zvláštně krásné a pravdivé. Taky se mi moc líbí!
  Tkanička

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist