Já a 5000

Rubrika: Hlavně když chutná!?

505463_weighing_2Tak a je to tady. Náš babinec se zase jednou sešel. Sice neplánovaně, neb jsme 3 a jen Zdenička byla pozvaná, neb dlouho marodila, tož aby se též něco dozvěděla. Kristýnka, leč bydlí hned pode mnou, zvaná nebyla. Vlastně, pokud máme výměnu informací, stačí cinknout a jdeme dál. Tedy vzhůru o patro. Proto nezvu, neprojdem potají. Ale tentokrát se poštěstilo a prošlo…

Nechtěla jsem Zdeničku hned vystavovat tolika bacilům, moje stačí. Dcerka byla po nemoci, kandidátka na nevěstu též a pejsek měl rýmu. Tak si krásně poklábosíme, odpočineme, něco slupnem.

Člověk míní osud mění. Krásně si klábosíme, máme čajíček a bábovičku mramorovou. Klídeček. Najednou zvonek a kdo za dveřma – Krista, ále holka nemáš droždí? Přijdou mladý a prý mámo, udělej knedlíky a já ani kostičku. Jo, mám, počkej, hned ti ho dám. Ovšem Kristýnka uvidí botky samochodky a hned – jé ona je tu Zdenka, tož holky já pobudu. Jen co to řekla, bylo jasné, co bude následovat. Ona jak proutek, my hrušky, na stole bábovka, čokoládky od zajíčka, to neprojde!

A taky že ne. Já hlava děravá měla na stolku MF dnes. Ano, ty novinky, co maji přílohu o hubnutí! Zrovna vyšla! Ještě nepřečtený a ona – copak to tu válíš holka? Noviny jsem neviděla ani nepamatuju. A že pamatuje. No, bylo jasno, tedy mně, Zdenka ještě netuší. Tu Krista sjede pohledem nás, pak stůl a hned. Holky, co to má být? Chcete prasknout? Stačila jsem ještě sklopit očka, Zdenička nic netušíc, co má Kristýnka s tím prasknutím, jí nandává na talířek bábovičku, jez je dobrá, odpočiň si. Já taky odpočívám. Tož to byl konec.

Holky, obě se tu cpete div neprasknete, kdo se má na vás koukat a tady to máte jasný, čitelný, srozumitelný! Já se vám divim. Teprve teď si Zdenka všimla, čím nám mává před očima. Co zase píšou ti hubeňouři. Já vám řeknu co, přines váhu, metr, papír, tužku, jo, sešit by byl lepší. Tak přináším zmíněné potřeby. Hned máme každá svou stránku, jsme odborně zváženy, změřeny a odsouzeny! Odborně proto, neb Krista je zdravotní sestra rehabilitace! Což je další mínus pro hrušky. Náš osud byl jasný – galeje hladu, odříkání, námahy a vše pod odborným přísným dozorem naší přítelkyně. Vše zaznamenáno, podtrženo, odsouzeno. Tak a teď máme přísun potravy 5000 kJ na den!

Myslela jsem si, že zešedivým, pomřu hlady. Já hruštička slaďoučká, vnoučátek se nedočkám, pravda ještě nejsou ani na cestě, možná třeba jsou už nějakou tu minutku stará, kdo ví? Vyndavám váhu a vše nejdříve jde tam, pak přepočítám, hezky na talířek a mlask do bříška. Musim jíst 5x za den intervaly 2,5 – 3 hodiny. Po snídani mám celkem hlad, jablíčko k svačině slupnu jak nic, kdepak je můj milovanej rohlíček hezky s máslíčkem, sýr a salámek? Jen smutně koukám. Obídek je jak pro králíka, nemůže nahradit knedlo, vepřo, zélo. Kdepak. Odpolední svačinka, tak to je jiná – mám bochánek, sice 100 g, ale s čajíčkem, tož si pošušňám. Je tam, ovšem obídková zelenina, co byla přílohou, v bříšku pěkně bobtná, roste, pracuje. Ještě večer ji cítím, jak tlačí. Večer jsem chytřejší, mám 100 g chlebíčka se zeleninkou, tedy ředkvičky. Tož udělám dva pražáky (silnější plátek rozkrojím na tenký), tím opticky ošidím očka svá, neb dva krajíčky vždy pojídám. Pokladu zmíněnou zeleninou, ale vše aby ladilo chuti i oku, jemně posypu sýrem strouhaným. Krásně vypadající slupnu vše, nic nenechám. Při celkovém sčítání prokletých kJ zjišťuji, že jich mám 4714 za celý den! Milé dámy, spolubojovnice, jaké bylo moje zjištění, že jíst 5x v pravidelném intervalu je velice obtížné, ne časově či pracně, ale žaludek je plný. Nežto při neustálém zobání nic nepoznáte. Tak mám jedno ponaučeníčko. Jako odměnu za ušetřené kJ si slupnu jeden(!) čokoládový penízek. Nevážím, nepočítám, nezapisuji. Jak bych to Kristě vysvětlila! Je tam. Zítra pokračujem, ovšem se speciálním cvičením ušitým přímo na naše tělíčka, vhodná k neduhům vlastním, jen doufám, že přežijem. A to si Krista říká naše nejlepší kamarádka. Jen nevím, kdyby byla naším nepřítelem, co by vymyslela.

P.S. Vydržím, neb za necelý měsíc přijdede Špagetka i s dárečkama, co kdyby přivezl šatičky? Pravda chtěla jsem sárí, ale kdo ví…

Napsal/a: Kasparek

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Padmé

  Šikulka šikovná, zasloužíš pochválit a tak Tě chválím :-))
  Přeji pevnou vůli a trpělivost, drž se.

 • Kasparek
  Kasparek

  ahojky ,tož druhý týden je fuč a já mám o kilo míň sice v pase jen o 1 cm jinak nic ovšem pokračuji dál.pravda ,musim se přiznat odměňuji se kostičkou čokoládky.papapa kašpárek

 • Padmé

  Kasparku, zasloužíš si pochvalu :-)) Jen tak dál. A vydrž.

 • Kasparek

  ahojky všem,tak týden už je pryč a já jsem o 1,5 kg lehčí v pase o 9 cm a přes boky 5 cm štíhlejší tož pokračuji dál za týden napíšu jak pokračuji dál papapa kašpárek

 • Pěkně napsáno. Já mám energetické hodnoty v malíčku a pokud je třeba „jedu“ na 4500. Také se odměňuji večerním kapučínkem, nebo malinkou ledovou čokoládkou a pak si nepřipadám o nic ochuzena.

 • zurafa

  Jo zní to dobře, taky bych to potřebovala, ale se dvěma malými dětmi to ještě skloubit nejde, zvlášť,když ještě min. 3x denně kojím. Ale díky za inspiraci 🙂

 • JanaOss

  Jsem koule, což si přiznávám celý život- a to od malička. Vážit si potravu nebo počítat jouly atd je pro mne nadlidské úsilí. Spíš si řeknu nežer- ovšem to pomáhá na udržení váhy a neposunování ručičky k vyšším číslům, než k posunování k těm nižším. Váhu doma preventivně nemám, stačí mi oblečení, které se časem smrskne a časem nějak povolí. Bohužel, podle mé zkušenosti s tělem, jímž mě bůh obdařil, mám jednu velkou a velmi špatnou vlastnost- tedy ne já, ale mé tělo. Neposlouchá diety, neposlouchá pohybové aktivity, hubne a tloustne samo podle toho, co se ve mně děje- velká rána osudu znamená posun. Ovšem nikdy nevím, kam . A popravdě, po zkušenosti po tom, co mi odvezli v komatu muže do špitálu a já nemohla jíst skoro tři měsíce a pak jsem se neudržela pomalu ani na nohách a uvařit dětem by’t polévku z pytlíku bylo celodopolední úsilí, jsem si řekla- dost, už nikdy žádné hladovění. Byla jsem šťastná, když jsem po třech měsícíh najednou snědla čtvrtlitrový kelímek jogurtového jahodového mléka najednou. Když už jsem se dostala do normy a byla jsem schopná dělat normálně domácí práce, se kterými si poradily hromadně mé děti pod velením mé šestnáctileté (tehdy)dcery, muž umřel a nejednou, aniž bych nějak moc jedla, byla všechna kila zpět a ještě něco navíc. Tak a teď¨- babo raď. Přišly i jiné rány osudu, které se mnou a mou váhou zamávaly, ale nikdy předem nevím, jestli do mínusu nebo do plusu. Divné, ale moje- já přeci musím mít vždycky něco extra ( a vždycky blbě)

 • Tak koukám,že počítání kalorií není jen mojí prací,která je únavná,ale osvědčená.Člověk si ani nepřipouští kolik toho za den slupnem.Já jsem si to začala psát na pokyn svojí diabetoložky a nechtěla jsem věřit kolik toho za den dovedu sníst a pořád mi křučelo v břiše.On ten hlad nás požírá zevnitř a to jídlo ci si slupnem to je pouze prázdná kalorie.Hubnutí je velká dřina,ale vyplatí se vytrvat a stojí to za to.Inu dá se také říct,že zdravá výživa je opravdu k něčemu dobrá,ale ne každý se dovede s dietou pobít.Držím palečky a zkoušejte to a uvidíte,že je to snadné.Nejhorší je to prvních 14 dnů pak už to jde samo od sebe .Přeji slunečný den.

 • Padmé

  „fajnově napsáné“ = fajnově napsané = fajnově napsáno
  Myšlenka byla rychlejší než ruka …. štěstí, že jsem se vrátila zpět na příspěvek, abych ti poslala 5 bodů :-))

 • Padmé

  Kasparku, opět jsi mě nezklamala – tvůj příspěvek je moc hezký, krásně se to četlo, máš to fajnově napsáné a několikrát jsi mě rozesmála, děkuji.
  A dej, prosím, vědět, jak ten ´zápas´ pokračuje :o)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist