Děti v kuchyni: Vajíčková pomazánka

Rubrika: Hlavně když chutná!?, Recepty

Mami, co bude na večeři? Slýcháte to také doma každý den? Já nevím, třeba co uděláš? A tak se kluci rozhodli, že sami připraví večeři. Trochu v obavách je pouštím do kuchyně…

Nemám strach, že to nezvládnou, ale starší syn si před pár dny vrazil nůž do prstu a musela jsem s ním na pohotovost. Naštěstí to na šití nebylo, a tak mohl klidně připravit jídlo společně s malým bráškou.

Pokud nevíte, co děti v kuchyni zvládnou, začněte něčím jednoduchým – snídaní nebo večeří. Kluci (10 a 5 let) si vytáhli z lednice všechno, co podle nich budou potřebovat. Housky jsem pro jistotu rozpůlila sama a mohla jsem je jenom zpovzdálí sledovat. Kluci si nejprve namazali housky. Dokonce si připravili pomazánku.

Pomazánka: vajíčka, sůl, pepř, pomazánkové máslo, salám.

Na housky budete potřebovat: housky, zeleninu – papriku, rajčátka, sýr… atd.

V pánvičce rozehřát máslo a vlít rozmíchané vajíčko. Míchat až dokud nebudeme mít hotovou vaječinu. Přendat do mísy (tady jsem kvůli pořezanému prstu pomohla a vajíčka z pánvičky dala do mísy), přidat pomazánkové máslo a dobře rozmíchat (krásně zvládl 5letý syn),  mezitím nakrájet na kostičky salám. Přidat k vajíčku, osolit, opepřit a zase dobře promíchat.

vecere-6 vecere-5 vecere-1

Na nakrájené housky dáme pomazánku a zdobíme zeleninou a sýrem. A protože doma máme ještě pořád Halloween, je třeba udělat něco strašidelného. 🙂

Pomocí rajčátek, sýru a papriky vytváříme strašidláky. Musím přiznat, že tahle část dala klukům nejvíce práce. Až jsem myslela, že se té večeře vůbec nedočkám. Nakonec vše dopadlo dobře. Kluci s malinkou pomocí zvládli připravit celou večeři sami a byli na sebe náležitě pyšní.

vecere-2vecere-8vecere-9

Přestože je to pro nás  dospělé naprosto běžná každodenní činnost, děti moc často s večeří nepomáhají. Ať už z důvodů, že jim to nenabídneme, nebo nemáme tolik času, který by děti k přípravě potřebovaly.

Pro zasmátí:

Vyprávěla mi kamarádka, jak jí děti připravily snídani. Bebečka namazali marmeládou a nahoru položily kolečko salámu. No co, snaha se přece také cení 🙂

Doboru chuť, ať už zrovna snídáte, obědváte, nebo večeříte.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Audio pohádky Nártouna Olina baví děti na Youtube

Přinášíme rodičům další možnost jak zabavit děti na internetu. Tentokrát to nejsou videa Youtuberů, ale audio pohádky Nártouna Olina.

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist