Dárky – hračky

Rubrika: Vaše příběhy

Manžel chce koupit, letadlo, že ho ještě nemá a potřebuje ho. Samozřejmě se obejde i bez něj. Myslím, že když mu zaplatím cvičení či plavání tak mu to prospěje víc než hračka. Bude v kolektivu a mnohé se tam naučí. (I to co nechci, třeba jak zlobit)…

Stále se to opakuje a opakovat bude. Svátek, narozeniny, Vánoce… A vy přemýšlíte, co svému malému mazlíčkovi koupit, čím ho potěšit. Když dostane dárky od celé rodiny je toho moc najednou a stejně si vybere jen jednu tu nej. Tento týden má Mikulášek své druhé narozeniny a já jsem „přikázala“ rodině ať toho moc nekupují, že si stejně moc s hračkama nehraje. Ale pak jsem si řekla že mám „jen“ tři dárky samozřejmě, které se líbí hlavně mě, protože jsou didaktické a rozvíjí myšlení a jemnou motoriku. Manžel chce koupit, letadlo, že ho ještě nemá a potřebuje ho. Samozřejmě se obejde i bez něj. Myslím, že když mu zaplatím cvičení či plavání tak mu to prospěje víc než hračka. Bude v kolektivu a mnohé se tam naučí. (I to co nechci, třeba jak zlobit).

S hračkama si hraje opravdu málo buď cvičíme, nebo jsme venku a to nikdy nechce domů, nebo si chce „číst“. Knihy jsou pro něj největší zábava, která ho nikdy snad neomrzí. A když se zabaví tak jinýma věcma – misky a vařechy v kuchyni, sušák na prádlo a kramlíčky atd.
Má tedy cenu utrácet hodně za hračky???

PS: Bude mít 2 roky a ještě nemá lego, které už mají všichni v jeho okolí, tak nevím jestli nejsem špatná, že jsem mu ho ještě nedopřála a nekoupila. Uvidím v sobotu jak se bude tvářit na dárky-hračky, které jsem vybrala.

Napsal/a: Ajka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Ahoj Ajko,oběma vám gratuluji.Mikuláškovi ke 2.narozeninám a tobě k tomu krásnému stavu!Právě jsem v úplně stejné situaci jako ty před měsícem.Za 14 dnů oslaví náš malý 2.narozeniny.Takže vymýšlím čím uděláme našemu prckovi radost.Taky jsem zjistila,že se nejlépe zabaví s něčím úplně obyčejným.Třeba minulý týden objevil prázdnou PET láhev a udělal si z toho kuželku,přinesl tenisák a trefoval se do ní.Moc se tím zabavil.Tak jsme začali sbírat prázdné PETky.Uvažuji,že koupím kuželky,ale nevím jestli nezůstane u těch svých.Potom taky dostane kolo a helmu.Už jsem to byla pomalu omrknout a moc velký výběr nemáme.Moc se těším a doufam,že se taky zavděčíme.

 • Martina

  Přeji Mikulášovy všechno nejlepší. Myslím, že to plavání je velice dobrý nápad. Je to nejen pro jeho zdraví, ale taky si perfektně zařádí, najde si kamarády a i pro vás oba to budou jistě krásně strávené chvilky.

 • Přeju Mikuláškovi příjemné počtení:-) a samozřejmě gratuluju!

 • Ahoj Katko, tak naštěstí jsem uspěla a vše se líbilo, letadlo opravdu bodovalo. Ale největším dárkem nejen pro Mikuláška, ale celou rodinu bylo mé překvapení, které jsem dala Mikešovi k narozeninám a manželovi k valentýnu byl dárek nad dárky- těhotenský průkaz. To bylo radosti, v září bude mít Mikulášek sourozence a už nebude sám. Oslavu jsme si pěkně užili a já si hodlám užívat i celé těhotenství i když vím, že už to nebude jako poprvé.
  Co se týče cizích hraček byly Mikuláškovi vzácné kočárky od kamarádek, hlavně, že to mělo kolečka a dobře to jezdilo.

 • Ahoj Ajko,
  tak vybrala jsi dobře? Osobně mám ještě tu zkušenost, že cicí hračky jsou vždy lepší než vlastní, dokonce i jako půjčené už na přitažlivosti ztrácí:-)

 • Petra Vymětalová

  V prvé řadě bych ráda Mikuláškovi popřála k druhým narozeninám všechno nejlepší a hlavně zdraví, zní to sice otřepaně, ale je to opravdu nejdůležitější, co si budeme povídat. Držím palce, ať se vydaří narozeninová oslava a ať má Mikulášek z dárků radost.
  Taky si myslím, že nemá cenu zahlcovat dítě hračkami. Má-li jich moc, většinou si pak nehraje s ničím, u ničeho nevydrží, rozptyluje to pozornost. Kromě toho se mi zdá, že si děti stejně nejvíc vyhrají s úplně obyčejnými věcmi.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist