Zápis do školy

Rubrika: Chodí do škol(k)y

Protože nám skončilo vánoční lenošení doma, začal leden, tak jsme dnes vyrazili do školky. V šatně na nástěnce na mě vykoukl papír s nápisem ZÁPIS a já si rázem uvědomila, že i když je zima, tak se neuprosně začínají blížit školní povinnosti.

U zápisu jsme již jednou byli, ale protože syn dostal odklad, tak si to letos pro velký úspěch zopakujeme ještě jednou. A protože jeden odklad již Domča dostal a další mu nehrozí, tak od září mám doma školáka. Nevím. zda se mám těšit nebo se začít bát.
Nevím, jak probíhají zápisy u vás, ale loni se mi to tu moc nelíbilo. Myslím, že nebyl zápis dobře zorganizovaný! I když jsme měli mít na 100% odklad, tak jsme absolovovali 2 h martirium v horku a přeplněné třídě. Napřed fronta u odevzdání zápisního listu a také dostal svoji složku, pak jsme se přesunuli do jiné třídy.
V jedné místnosti sedělo několik učitelů a děti zkoušeli z úkolů, co by měli umět a ty mezitím seděly na židličkách a čekaly, třeba i 15 min, než na ně přijde řada na další úkol.
Byla jsem s dětmi u zápisu už několikrát, ale zde jsem byla zklamaná. Pak další fronta se složkou a splněnými úkoly. Výsledek byl akorát unavené a otrávené dítě, které to nebavilo a chtělo domů.
Letos máme mít zápis 5. 2. 2013 a tak vím, že podle loňských zkušeností vyrazíme k zápisu brzo a raději počkáme, ať jsme mezi prvními a nemusíme čekat dlouhou dobu v přetopené škole. Určitě si sebou vezmu nějaké občerstvení, abysme to zvládli s přehledem.
Ráda se dovím, jak probíhají zápisy jinde a jaké máte zkušenosti vy nebo jak se cítíte vy, když už to vaše dítě není tak maličké, jak ho vidíme my mámy!

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • alena5

  podobné čekání očekávám letos u zápisu taky,mělo by dojít kolem 85-100 dětí a zápis je od 13 do 18 hodin,takže času moc není.Než projdou všemi stanovišti to zabere dost času,takže počítám že tam tak 2 hodiny strávíme

 • Marinada

  Ano, můžete. Jen je pak potřeba dát včas informaci té škole, do které dítě nenastoupí.

 • Anonymní

  Dobrý den, prosím vás nevíte někdo zda můžeme jít na zápis do dvou škol? Díky

 • bamiska

  králíčku prvně přeju aby to tentokrát probíhalo lépe…

  kluci měli oba hezký zápis….oba ve stejné škole jen s odstupem 5 let…byl hezký šlo se do třídy, u stolečku se chvilku povídalo co a jak(jak se jmenuje, barvy ukazoval na pastelkách, maloval obrázek, počítal a chvilku povídání) pak dostali nějaký výrobek co pro ně dělaly děti, na chodbě pro ně byly připravené jednoduché soutěže…přinesli si i památeční list ze zápisu…neměli jsme danou dobu tyla široká možnost kdy přijít a tak jsme žádné formy neabsolvovali….

  a pamatuju si i na svůj 😀 tedy jen to že na mističce byly ovocné čočky a do kolika se napočítalo bez chyby tak sis je mohla vzít…já to zblbla u 19 …tak a tohle si pamatuju 😀

 • Králíček4

  Hanzlíci,tak zápis na tom odkaze vypadal úplně prima,měli to velice pěkně vymyšlené,nikde není přeplněno a vše probíhá v poklidu.

 • Hanzlici

  Určitě se to liší i podle toho, v jak velkém městě škola je. My jsme skoro vesnice, takže ten zápis taky podle toho vypadá. Podařilo se mi dohledat video, které jsem viděla před časem: http://www.youtube.com/watch?v=qGv8eQcziro

  jiné zápisy neznám, tohle se mi líbilo 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist