ŠVD: Malý hasič

Rubrika: Chodí do škol(k)y

Prázdniny utekly jako voda a zůstanou nám na ně jen vzpomínky, ze kterých se můžeme těšit po celý další rok. U nás se prázdniny nesly hlavně v duchu hasičů. Již v loňském roce Tomášek s Tádou navštěvovali Kroužek mladých hasičů. Bohužel to ale nebylo to pravé, co si pod pojmem hasiči představovali a tak jsme se dohodli, že o prázdninách začnou chodit k hasičům v sousední vesnici.

Slovo dalo slovo a kluci se tam s nadšením vydali. Samozřejmě za naší účasti.

První, co se učili, byly uzly a topografické značky. To teda Tádu vůbec nenadchlo, Tomáška naopak strašně moc. Takže Táda se zatím oťukává a Tomášek se na čtvrteční odpoledne vždycky těší. Celé prázdniny trénovali značky, uzly, zdravovědu, práci s buzolou a jednou i střelbu ze vzduchovky. Doma jsme na zahradě natáhli provaz, aby mohl Tomášek trénovat i přesun po vodorovném laně ( u toho asistuje a zkouší i Táda). Vše trénují za účelem nadcházející účasti na Závodu požárnické všestrannosti. Samozřejmě nepojedou všechny děti, ale všichni poctivě trénují, aby právě oni byli těmi vybranými.

Kyller4

Ke konci prázdnin trénovali i požární útok. Nejprve jako ukázku na místních hasičských slavnostech, následně i proto, že děti čeká i soutěž právě v požárním útoku. A díky útoku se o hasiče začal zajímat víc i Táda. To se mu líbí. I když zatím neměl moc šanci si to vyzkoušet, sám přišel, že by se chtěl všechno naučit.

Byli hasičské slavnosti, kde děti předvedly požární útok a kluci byli oficiálně přijati mezi mladé hasiče. Slavnostně jim starosta sboru předal členské průkazky. Nikdo jsme o tom nevěděli, tak se tam klukům nejdřív moc nechtělo, nakonec ale oba šli a teď se pyšní tím, že jsou hasiči. 🙂

Kyller5 Kyller2

Ale samozřejmě prázdniny nebyli jen o hasičích. Pokud počasí dovolilo, snažili jsme se výletovat, navšívit babičku. Na závěr prázdnin jsme jeli na týdenní dovolenou do Sportareálu v Českých Petrovicích. Tam si to kluci náramně užívali. Jezdili na terénních kárach, letním tubbingu a Tomášek se několikrát svezl i na kladce. I tam jsme výletovali, ať už za známými, na zámek Letovice, prošli jsme stezku Zemská brána, vodní nádrž Pastviny a další zajímavá místa.

Kyller6 Kyller7

Do školy nastupoval plný dojmů a zážitků. Hlavně tedy těch hasičských. Teď se snaží, aby se alespoň jedné soutěže – ať už teď v požárním útoku, nebo v říjnu Požárnické všestrannosti, zúčastnil. Ve škole se už děti učí, Tomášek dva dny v týdnu navštěvuje školní družinu. Občas se mu nechce vstávat, ale to jsou ty začátky.

Přejeme všem školáčkům, ať se jim ve škole líbí, chodí tam rádi a rodičům občas pevné nervy. 🙂

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Víš, jak se co dělá?

Představuji vám zajímavou knihu Víš, jak se co dělá? z nakladatelství Albatros, kterou jsme s našimi osmileťáky četli a hlavně

Čtu dál →

[Soutěž] Rodičovský dohled vs. dobré vztahy. Lezete svým dětem na nervy?

Doprovázíte děti do školy a odpoledne domů? A jak to snášejí? Pravděpodobně dobře, pokud je jim méně než 10

Čtu dál →

Recenze: Strašidelná knihovna – Duch za oponou

Nakladatelství Fragment nám přináší již třetí dobrodružství ze Strašidelné knihovny autorky Dori Hillestad Butlerové s názvem Duch za oponou.

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • JanaK

  Ahoj holky, tenhle článek mě po dlouhé době přitáhl, vubec nestíhám.
  Koukám, že hasiče navštěvuje hodně dětí, zajimalo by mne, jak si kroužek představujete, co od něj očekáváte, a tak. Hledám nové tipy na trénink, aby to děti bavilo

 • Marci55

  U nás jsou všichni hasiči. Máme tu malé děti , muže i ženy a všichni jezdí na soutěže.

 • alena5

  U nás hasičský kroužek o prázdninách nefungoval začali zase až teď v září a hned najeli na trénink na soutěž

 • mura

  u nás mají taky kroužek maličkých hasičů-dětičky to baví-holky i kluky

 • Kyller

  Peťko, zatím měli vždy 1x týdně, i když já osobně bych byla pro, aby třeba před soutěží se sešli 2x v týdnu. Jinak jsme teď byli v sobotu na soutěži v útoku a byli 8., což je super na to, že trénovali jen párkrát. 🙂

 • pivatko

  u nás jsou hasiči až velcí,to mě mrzí, je tu plno dětí,bylo by to fajné

 • Peťka

  Kyller to je skvělé, je super, že mají kluci svůj koníček. Zajímalo by mě, jak často mají tréninky? Vždy 1x týdně ve čtvrtek, nebo i častěji?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist