Prvňáček a mobilní telefon aneb člověk míní a situace mění

Rubrika: Chodí do škol(k)y

412026_preschool_hands-on_activitiesJeště než náš Lukášek nastoupil do 1.třídy, byla jsem přesvědčená, že alespoň tuto třídu přežijeme bez tohoto přístroje, ale znáte to – člověk míní a …..

Naše dítě do školy dojíždí do 1O km vzdálené obce a mladší dcerka může být ve školce pouze na dopoledme, jelikož jsem stále na MD. Což znamená každý den vyzvednout Naty v poledne ze školky, dojet domů, já se musím naobědvat, chvíli si oddechnout a běžet na zastávku linkového autobusu pro Lukyho a většinou i jeho spolužáka, který bydlí kousek od nás. Takto to fungovalo v naprosté pohodě až do posledního pondělka před Vánočními prázdninami. Nějak se mi nechtělo s Naty ze školky domů, no spíš to bylo hlavně proto, že jsme se loudaly a na 20 minut to opravdu nemělo cenu domů jezdit, a tak jsme se couraly po místním obchodním centru a samozřejmě, že jsem se zapomněla a ujel nám autobus, kterým jsme měly pro kluky jet. Ale jelikož byli oba dva poučeni, že pokud se stane, že na ně u autobusu nikdo nebude čekat, mají zůstat stát a být tam dokud někdo pro ně nepřijede, byla jsem docela klidná. I když malá dušička ve mě byla! Ale ten šok, když jsem zjistila, že tam nejsou! První myšlenka byla, že se mi jen schovali, což se samozřejmě nestalo. A co chlapci provedli? Sedli na autobus a jeli k Lukáškovu kamarádovi domů. Naštěstí byla jeho mamka doma, takže vše dobře dopadlo. A to jste měli vidět a slyšet ten kámen, co mi padl ze srdce, když mi kamarádova mamka zavolala, že jsou u nich :o))) Obě jsme jim nejdřív vynadaly, jaktože na mě nečekali a pak jsme je pochválily, že zvládli přijet sami.
A závěr – náš Luky dostal mobilní telefon, kluci jezdí většinou buď k nám nebo k nim sami. A pokud pro Lukyho jedu, tak jsem klidná, že pokud bych to opět nestihla, tak mu můžu dát vědět.

Napsal/a: Dádule

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (25 vyjádření)

 • Majulka

  Já bych se tomu zas až tak nebránila. S tou škodlivostí se domnívám, že se jedná spíš o lidi, kteří tráví hodně času telefonováním a nosí mobil někde v kapse. Dítě si může dát mobil do tašky a zas tolik toho neprovolá. A bránit se hodně stráveného času hrami. Tak nemusíme kupovat ten nejmodernější mobil, který má perfektní hry. Pokud ho chci jen na to abych se svému prckovi dovolala a měla ho tak pod kontrolou, stačí koupit nějaký obyčejný, který nemá moc zábavné hry. Myslím že těm prvňákům ještě tak nezáleží na té image jako je to u starších. Pokrok je pokrok a mobil se stal součástí našeho života ať chcemem nebo ne. Televize také není vždy výchovná a koukání na ní také zdraví nepřidá a zakazujeme jim se na ni dívat úplně. Pořád lepší když bude mít dítě u sebe mobil a já se s ním mohu domluvit kde je, když má nějaké zpoždění apod. než abych trnula strachy a nebo byl v nějakém nebezpečí a nemohl zavolat.

 • Anonymní

  Všechny zdravím, já mám také syna v první třídě a školu navštěvuje v 10 km vzdáleném městě, mladší syn navštěvoval školku tamtéž, ale pro oslabenou imunitu tam už téměř pár měsíců nechodí. Vozím ho do školy autem a někdy jede autobusem tam i zpět, ale s tím, že tam na něj čeká děda. Teď už to budeme zkoušet,aby to zvládl sám. Mobil bych svým dětem nedala, protože je to vemi zdraví škodlivé. V Anglii zakázaly dětem telefonovat a mohou psát pouze sms. Moje známá pracuje ve výzkumáku, kde právě prověřují mobil. telefony a ta mně právě více utvrdila ve škodlivosti, zejména v oblasti hlavy a srdce.

 • Anonymní

  Moje starší dcera dostala mobil ve třetí třídě, když začala chodit sama na kroužky. Volala v případě, že kroužek odpadl, co má dělat. Jinak ho nepotřebuje-do školy to má 15 minut(žádná nebezpečná silnice). Mladší dcerka teď nastoupila do 1. třídy a protože ji starší vodí do školy i ze školy(kroužky se mi podařilo zařídit ve stejné době), tak mobila nepotřebuje.
  Jinak ta starší občas zavolá, když má problém-končíme o hodinu dřívě, můžu domů? Ségra je na výstavě, mám na ni počkat?

 • Zuzko, tak to ti věřím, v tomto případě je bohužel na rodičích, aby takhle – relativně ještě malým dětem, vysvětlili, k čemu ten mobil vlastně mají. Nejhorší je, že můj mladší syn (4.tř.) je ve třídě asi jediný, kdo mobil ještě nemá (má ho starší bratr s tím, že si ho občas bere i mladší podle potřeby). Občas sice na něm hrají hry, ale jen doma a s sebou ho nosí opravdu jen pro případ, že by bylo nutné se s námi spojit, víceméně volám já.

 • U některých mých třeťáků bylo o přestávkách oblíbenou zábavou předvádět se telefonama, hrát si s nima a fotit. Neviděla jsem to sice moc ráda, ale co se dalo dělat. Vrcholem však bylo, když nám na školním výletě ujel vlak a my se měli do našeho města dostat asi o 40 minut později. Bohužel jsem na jednodenní výlet nebrala seznam telefonů všech rodičů a se školou se mi nedařilo spojit. Zjistila jsem, že někteří, kteří měli mobil s sebou, tam ani neměli uložené číslo rodičů a samozřejmě ho zpaměti neznali. Nakonec se mi podařilo dát téměř všem rodičům vědět, ale na tyto mobilové šílence jsem byla pěkně naštvaná.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist