Ušij tašku a zaměstnej člověka

Rubrika: Pomoc, VD tipy

Centrum Kašpar, které znáte ze seriálu Anna a Antonín, odstartovalo druhý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka. Vím, že na VD najdu vždy šikovné a ochotné maminky, babičky, ženy i muže. A věřím, že také švadlenky či krejčí. Jak se zapojit?

Ušijte tašku na nákup, do města nebo do společnosti.

Nemusíte se vůbec obávat, klidně můžete ušít úplně obyčejnou, jednoduchou látkovou tašku, libovolné velikosti či barvy. Fantazii se meze nekladou. Podívejte se na loňské kousky a inspirujte se.

V listopadu 2015 proběhne v liberecké galerii Lázně benefice „Kašparovo taškaření“, kde budou ušité tašky k mání. Peníze použijeme na pomoc lidem při hledání práce.

Jsme nadšeni, jak na výzvu lidé reagují. Tašky přicházejí z celé ČR. Loni se jich sešlo přes 200. Věřím, že letos se nám povede nasbírat tašek ještě více. Naším cílem je pomoci lidem najít si práci a zapojit lidi do boje proti nezaměstnanosti.

Brebtová_Markéta dárce č.31 (2) 002 Červencová_Dana-dárce č.16 (9) výstavka (6) DSC03418

 

Stalo se vám, nebo někomu z vašeho okolí, že jste nemohli najít práci? Aktivně jste odepisovali na inzeráty, chodili na pohovory a stále nic? Jak jste se cítili? A právě takovým lidem podáváme pomocnou ruku.

Jednou z našich letošních švadlenek bude také paní Iva, která má sama zkušenost s nezaměstnaností.

Po rodičovské dovolené jsem byla bez práce. Bylo to velmi náročné období. S každou zápornou odpovědí, s každým neúspěšným pohovorem jsem propadala panice. Úspory rodiny byly pryč, museli jsme si půjčovat peníze po příbuzných. Nemohla jsem zaplatit dětem ani školní obědy. Tašku moc ráda ušiju.

Do ušité tašky přidejte vzkaz pro toho, kdo si ji pořídí. Je to vždy velmi milé, najít uvnitř lísteček třeba s příběhem nebo pozdravem.

2014_10_30_Letovská-dárce č.39 DSC03421

Neumíte šít? Nevadí, šiřte prosím naši výzvu dál správným směrem.

Dejte nám vědět, že šijete, podpoříme Vás.

Ušitou tašku přineste, nebo ji zašlete poštou na adresu Centrum Kašpar, Kašparova 73, 463 12 Liberec 25.

Více informací najdete na www.centrum-kaspar.cz nebo facebooku. Všechny otázky ráda zodpovím, email: petra.hottmarova@centrum-kaspar.cz, tel.: 731 439 967.

Těším se na tašky od Vás! Děkujeme!

 

971190_370353106410079_959679563_n Centrum Kašpar vzniklo v roce 2005 ve snaze podpořit rodiče malých dětí při jejich návratu na trh práce formou vzdělávání a poradenství. Dnes pomáhá oběma stranám trhu práce porozumět vzájemným očekáváním, cílům a potřebám a zhodnotit je v oboustrannou výhodu. Těm, kdo práci hledají, i těm, kdo práci nabízí, chce umožnit práci bez zbytečného stresu, s dostatkem času na seberealizaci v osobní a rodinné sféře. Organizace usiluje o to, aby rozdílnost (v potřebách, postojích, věku či pohlaví) nepředstavovala na trhu práce hendikep, ale zdroj příležitosti k dalšímu rozvoji.

Napsal/a: Petra Hottmarová

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • mojedeti
  mojedeti

  hezká myšlenka, neumím bohužel šít (ale fakt vůbec, jen trochu v ruce a výsledek
  není moc hezký) ale moje sestra je švadlenka (dámská krejčová) a protože sama hledala dlouho zaměstnání, tak myslím, že bych jí o jednu tašku mohla požádat, myslím, že ráda vyhoví.

 • Anonymní

  Všem moc děkujeme za podporu a šíření naší výzvy dál. Jarmuschko, Halino, těšíme se na Vaši tašku. Termín do kdy můžete zasílat je 15.11.2015.

  Benefiční akce Kašparovo taškaření, se bude konat 21.11.2015 v liberecké galerii Lázně. Srdečně všechny zveme!

  Endlisku, samozřejmě je možné tašku uplést! Loni se nám sešlo pár krásných síťovek a jak píše Marinada, byl o ně veliký zájem.

  Moc děkujeme, jste skvělé!
  Za Centrum Kašpar Petra

 • Marinada

  Endlisku, síťovky teď náhodou frčí 😉

  Pěkný projekt, tak ať se daří i nadále!

 • endlisek

  Pěkný nápad. Bohužel já šít neumím, ale mamka je v tom dobrá, I když radši plete. Mohla by být i pletená taška? zkusím se jí pozeptat.

 • halina

  Zkusím něco vytvořit. Když to bude k světu, pošlu je…

 • Jarmuschka

  Prima akce!
  Pár tašek (či „tašek“) jsem už ušila (obyčejné látkové holkám na věci do školky, sobě batůžek do města, tašku ze starého zimního kabátu…)
  Uvidíme, jestli se zvládnu zapojit.
  Jaký je termín pro zaslání?

 • Králíček4

  šít částečně umím,ale mrzí mě to,už na to bohužel nemám oči,takže budu šířit dál 🙂

 • Marci55

  Pěkný projekt,ale nezapojím se. Mé šití neni na takové úrovni.

 • pivatko

  krásný projekt, já bohužel šít neumím,přišila bych si k mašině prsty 😀 ale budu šířit dál

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist