Vyrážíme na karneval

Rubrika: Maminkovská dílna

tygrNa klasický masopust u nás v kraji nenarazíte. V masopustním období se ale i u nás pořádají dětské karnevaly. Co mají karnevaly společného s masopustem? Karneval je původem z latinským slov „carne vale“, což znamená „maso, sbohem.“

K dětskému karnevalu patří masky, aby bylo veselo. Poměrně veselo může být, i když masku vymyšlíte a tvoříte ;-). Dcera si vymyslela masku tygra. Určitě bychom koupili i kostým tygra, ale rozhodli jsme se pro tvůrčí variantu. Oproti kupované masce může mít doma vyrobená některé výhody:

  • můžete „recyklovat“ staré vyřazené oblečení, maska je tak levnější,
  • tvorba podporuje kreativitu dítěte i rodiče ;-),
  • rozhodně je originální – na druhou takovou nenarazíte!

U nás na začátku bylo úplně obyčejné bílé tričko. Pak přišly na řadu barvy na textil: oranžová a černá. Tak vznikly tygří pruhy. Nezbytný tygří ocásek byl vytvořen z filcu. To je na masky úžasný materiál. Je pevnější a tak vydrží, na rozdíl od krepového papíru. Dá se sehnat různě barevný a šití s ním zvládnu i já. Po ustřihnutí se netřepí, nemusí se tak obšívat. Prostě se jen vystřihne potřebný tvar a přišije se.

Tak vznikl recy kostým tygra ze starého trika a filcu. Barvy na triko jsem sháněla den předem a ocásek jsem přišívala asi hodinu před začátkem akce ;-). Pro dokonalou tygří vizáž jsme dále použili barvičky na obličej. Taky úžasné a děti moc baví.

Karneval byl moc fajn. To nutilo zavzpomínat a vytáhnout staré fotky. Já jsem byla na karnevalu v roce 1983 za baletku a v roce 1984 za kočičku a taky ve vyrobených maskách ;-).

Karneval je tak úžasná příležitost potkat se alespoň trochu s tradicemi, zatvořit si, poveselit se a možná i zavzpomínat. Krásný čas!

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pojďte si povídat … v lednu 2011. Stačí se zapojit do diskuse Karneval nebo do 21. 1. 2011 poslat svůj článek do redakce.

Napsal/a: Petra Fejtková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist