Scrapbook – originální fotoalba a dárky

Rubrika: Maminkovská dílna, Tvoření s dětmi

Rádi fotografujete? Máte šikovné ruce na tvoření? Potom se tyto dvě věci dají krásně spojit dohromady díky scrapování. Nevíte co to je? Tak neváhejte a čtěte dál. Díky němu budou vaše fotografie originální, nebo získáte osobitý dárek pro své blízké a fotografie nebudou jen součástí počítače nebo uložené někde na CD.

Nakladatelství Zoner Press vydalo knihu s názvem SCRAPBOOK Originální fotoalba a dárky. Knihu vytvořila Blanka Dudašková s kolektivem, také by se dalo říci, že je výtvorem vyznavaček scrapbooku, které se samy označily za ScrapMafiánky. Kniha má měkkou vazbu a je na křídovém hladkém papíře. Je plná fotografií, které se vztahují k danému textu a tématu.

Kniha je průvodcem krok po kroku, jak proniknout do scrapbookového tvoření.

Scrapbook je především řada času stráveným nad fotkami, papíry, ozdůbkami, drobnostmi přivezených z výletů atd. Díky nim vznikají krásná fotoalba, obrázky a rámečky na ně, přáníčka, diplomy, kalendáře a spoustu jiných osobitých a jedinečných věcí, které vás jen napadnou. Přeci jen, není nad osobní dárek, do kterého obtiskne člověk kousek sebe.

Ukázka z knihy, která vám přiblíží scrap.

Pro praktickou představu to funguje nějak takhle: vyberete si pár fotografií k určitému tématu, rozložíte je na čtvrtku papíru, doplníte dalšími vzorovanými papíry, na kartičku napíšete datum a popisek k fotografiím, vymyslíte a z písmen vytvoříte výrazný nadpis, doladíte vhodnými ozdobami a celé slepíte a zařadíte do alba.

 

Co v knize najdete

Výkladový slovník vás seznámí se základními pojmy, používaným materiálem materiálem, pomůckami, technikami a upozorní na soutěže, které mezi „scrapařkami“ probíhají.

Kde nakupovat – nejlépe je se po materiálu podívat doma, kousky látek, krajek, knoflíčků, navede vás to tu na spoustu věcí, které byste doma ani na tuto činnost nehledali (například bublinkovou folii na razítkování). Najde tu ale i rady, kde nakupovat v Česku a pro ty náročnější i v zahraničí.

Pracovní prostor a ukládání materiálu – cenné rady a vyzkoušené tipy, jak skladovat  a uchovávat materiál potřebný pro tvoření.

Začínáme – vše, co byste měli vědět, než se do scrapování pustíte, spousta odpovědí na otázky, které vás napadnou s tvořením: Jak udělám lepší fotografii? Jak dostanu více fotografii do jedné?  Jaké použít nástroje – kružítko, nůžky i pravítko znám ze školy, co je na nich k vybírání?…

Postupy krok za krokem – slovně i fotografiemi podložené postupy. Najdete zde fotografii výsledného dílka, vypsané pomůcky, co na něj budeme potřebovat a postup, jak toho dosáhnout. Vše je doplněno tipy a radami, jak na to.

 

Galerie – plno krásných fotografií pro představu a možnost využití jako vzoru.

Adresář – spoustu internetových odkazů na časopisy, obchody, galerie, diskusní fóra i soukromé blogy…

Krásná kniha, hezky zpracovaná a doplněná fotografiemi pro představivost. Pomáhá krok po kroku proniknout do krásného koníčku jménem scrapbook. Moc se mi líbí ta myšlenka, nebo idea, nevím, jak přesně to nazvat, ale díky scrapování se z fotografii nestávají jen obrázky uklizené ve skříni, ale znovu a znovu se k nim vracíme a oživujeme své vzpomínky.

Nejen při vybírání fotografií pro naše tvoření, ale i během něho samotného. A věřím, že takto vytvořené album neskončí někde ve  skříni, ale budeme si ho rádi prohlížet, listovat jím  a  znovu a znovu probouzet naše vzpomínky a krásné okamžiky zachycené na fotografiích. Určitě potěší i ostatní a nejen autorky těchto malých uměleckých děl.


Scrapbook – fotoalba a dárky
Vydalo nakladatelství Zoner Press

Autor: Blanka Dudašková a kolektiv
Rozměry
: 200×235
Vazba
: brožovaná
Vyšlo
: 201
ISBN: 978-80-7413-106-6

Knihu Scrapbook – fotoalba a dárky si můžete koupit například zde.


Vydavatelství Zoner Press se zaměřuje na překladové a původní české publikace. V roce 2007 byla nabídka vydavatelství rozšířena o řadu oblíbených knih Naučte se kreslit… a v roce 2008 o fantasy žánr v edici Zoner Fantazie a populární publikace s japonskou mangou a komiksy, které vychází pod logem Zoner Manga. Pro vydavatelství jsou velmi inspirativní webové diskuse, názory, tipy a přání čtenářů, které probíhají na Facebooku Manga Zoner, kde jsou stále nové aktuální informace.

V průběhu let 2010 – 2011 vydavatelství zařadilo do nabídky tituly z žánru osobní růst, volný čas a hobby. V edičním plánu Zoner Press nechybí ani dětmi oblíbené pohádky.

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist