Originální trička

Rubrika: Maminkovská dílna

1245809_tie_dyed_coloursZkuste si sami doma vyrobit originální tričko s mokrým efektem nebo hýřící barvami dle vašeho gusta. Není to tak komplikované, jak by se mohlo zdát a výsledek je opravdu efektní.

Mokré tričko

Vezmeme si obyčejné (nejlépe bílé) tričko.

Koupíme si (v drogérii) barvy na látku (já kupuju zn. IBERIA). Dnes nám bude stačit jeden druh námi zvolené barvy. Trošku barvy ze sáčku rozpustíme ve vodě (např. v kyblíčku a nejlépe v koupelně ve vaně, aby se dobře „zametaly“ stopy, když by se trošku ukáplo vedle:). Tričko ponoříme a vytáhneme. Mělo by být všude (pokud tak chcete) obarvené jemným odstínem námi zvolené barvy. V tuto chvíli je dobré mít tričko pověšené na ramínku a držet ho nad kyblíčkem s barvou. Do kyblíčku přisypeme zase trošku práškové barvy, zamícháme, tričko opět ponoříme, ale již ne celé, ale např. jen do půlky. Vytáhneme a postup ještě jednou zopakujeme. Opětovně ponořená část část trička bude mít výraznější barvený odstín. Postup můžeme zopakovat.

Jakmile je tričko obarvené podle našich představ, dáme jej ustálit do vody s octem.

Zkoušela jsem při ponořování trička dávat tričko do stejné vody, jen je tam nechat delší dobu, ale u té první varianty, byl výsledek více dle mých představ.
Už při tom prvním barvení nemusíte ponořovat tričko do barvy celé, může tam klidně být bílý pás. tričko nemusí být nutně bílé, ale hlavně světlé (aby bylo co barvit:). Např. vezmete světlemodré tričko a barvíte ho na tmavší a tmavší modrou…

Rolované tričko
Použijeme nejlépe bílé tričko (opět – není to podmínka, ale já můžu doporučit). Já jsem si dnes v drogérii vybrala 3 barvy v prášku na barvení látek (já používám zn. IBERIA), barvy nemusíte kupovat, pokud Vám zůstaly z předcházejícího barvení…

Tak tedy: Vybrala jsem si hnědou, zelenou a žlutou barvu. Barva podzimních listů:) Ještě mě napadá možná oranžová. Až už bude „jó “ podzim:)
Tričko nejprve namočíme do vody, jen, aby bylo vlhké – to proto, aby se barvy na něm jemňoučce rozpíjely. Na dno vany si položím igelit, na něj již to vlhké tričko.
Beru do ruky barvu a sypu (stačí malilinko) vodorovný proužek na tričko. Beru druhou barvu a sypu další proužek. Nad ním třetí barvou…atd. proužky se mohou lehce překrývat, mohou být mezi nimi mezery, záleží jen na Vás…
Poté tričko srolujeme (hezky po proužcích barvy), pevně uzavřeme do igelitového sáčku (nebo radši do dvou:) a dáme „vařit“ do mikrovlnky – jen tak dlouho až se sáček nafoukne.
Tričko přemáchneme – zrníčka barvy musí pryč – a dáme „ustálit“ do vody s octem.

Nemůže se nepovést!

Trička vypadají opravu moc hezky a abych nezapomněla (!) při barvení používám gumové rukavice:)

Napsal/a: jaholka

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist