Maškarní kostým – bílá paní nebo andílek

Rubrika: Maminkovská dílna

Doba karnevalů je v plném proudu a určitě se chystáte na karneval, pokud už jste dokonce na některém nebyli. Pro inspiraci mám pro vás návod na jednoduchý kostým.

Bílá paní

staré prostěradlo (záclona)
tvrdý papír
gumička
bílý krepový papír
núžky, lepidlo, sponkovačka
(bílá paruka 100,-)

1. Z prostěradla ustřihneme dvojitý obdélník na šířku dle rozpažení dítěte a na délku dle výšky dítěte. V přeložení v půlce uděláme otvor pro hlavu. Buď necháme na protažení jen hlavou nebo si z rohů nastřihmene prostěradlo až k podpaží a sešijeme. (obr.1 a 2)

2. Z tvrdého papíru uděláme kornout dle hlavy dítěte. Kraj můžeme zastřihnout dle potřeby. Do špičky můžeme před spojením vlepit nastříhané proužky krepového papíru (lehkou záclonu). Ustřihneme potřebnou délku gumičky a tu přisponkujeme v oblasti před ušima.(obr.3)

3. Pokud máme, můžeme doplnit bílou parukou.

Andílek

staré prostěradlo (záclona)
kupovaná čelenka (kolem 20,-) nebo řetěz na vánoční stromeček
křídla:
a)kupovaná 20,-
b)fixa
c)tvrdý papír, gumička, sponkovačka nebo lepidlo
(bílá paruka 100,-)

1. (stejně jako u bílé paní) Z prostěradla ustřihneme dvojitý obdélník na šířku dle rozpažení dítěte a na délku dle výšky dítěte. V přeložení v půlce uděláme otvor pro hlavu. Buď necháme jen na protažení jen hlavou nebo si z rohů nastřihmene prostěradlo až k podpaží a sešijeme. (obr.1 a 2)
2. Vánoční řetěz slepíme dle velikosti hlavy dítěte.

3. Křídla můžeme namalovat na zadní stranu prostěradla, nebo je vyrobíme z tvrdého bílého papíru. Záleží jak veliký papír máme – na malá křidýlka by stačila 2 x A4. Vymyslíme si tvar, vystřihneme ho 2x. Musíme myslet na to, že budeme muset obě poloviny křídel slepit a udělat otvory pro gumičku. Obě poloviny křídel slepíme, uděláme otvory a protáhneme gumičky.
Pokud máme, můžeme doplnit bílou parukou.

Napsal/a: pvosa

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Holčičkám to moc sluší

 • pvosa

  Lien, ta menši teď měla dny, že vtom byla navlíklá každou chvíli. Jak jsem byla ráda, že jsem jí udělala aspoň ten přehoz – a je to dost prakrické – pro to jejich x-krát navlékání a svlékání během pár minut. Už jsem chtěla dělat i druhý kornout na hlavu, když ho potřebují zrovna obě :-(.

 • Lien

  No mě přišly nějaké povědomé, pvoso, opravdu super kostýmek, úplně mám chuť jim udělat stejný, aby bylo vidět, že jsou ségruše a tohle mi přijde super a jednoduché, jen jestli budou souhlasit, Maruška chce za zlatovlásku 🙂

 • meggi41

  To je miloucke,ja obdivuji vse,co je z laskou vyrobene!!! 😀
  A krasne deticky 🙂

 • pvosa
 • Petra Vymětalová

  Lien, to je hádanka 😉 Schválně jestli na to přijdete 😉

 • Lien

  super, čípak jsou to dětičky?

 • bamiska

  krásné, chci holčičku a jdu do šití…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist