Krabičky na dárečky

Rubrika: Maminkovská dílna, Tvoření s dětmi

Taky už nevíte, jak zabalit drobný dáreček? Pak mám pro vás knížku, díky které si budete vědět rady a nic malinkatého k zabalení vás už nezaskočí.

Nakladatelství Cpress vydalo knížku Dárkové krabičky pro každou příležitost. Autorkou je Zdeňka Pospíšilová.

V publikaci najdete 45 nápadů na dárkovou krabičku. Od té nejjednodušší, základní hranaté krabičky, jmenovky, vánočního přáníčka, až po opravdu složité jako je kočárek, střevíček, pletený košíček nebo šatičky.
Z materiálu budete potřebovat hlavně barevné kartony, karton vlnitý a rovný, papír brokátový nebo holografický. K dozdobení krabiček budete ještě potřebovat stuhy, samolepky, korálky a další ozdobné dekorace. Na výrobu nebudete potřebovat žádné speciální pomůcky. Postačí vám nůžky velké i malé, řezací nůž, pravítko, kružítko, tavná pistole + náplně, lepidlo, děrovačka, a pokud máte, tak i ozdobná děrovačka.

Stromeček nebo kornoutek na sladkosti
budete potřebovat:

– červená a zelená vlnitá lepenka
– tavná pistole s náplní
– kružítko, pravítko
– nůžky
– zlatá šňůrka nebo drátek
– nalepovací hvězdička
– celofánový sáček
– vánoční stuha
– červená saténová stuha šíře 0,5 cm a dlouhá 40 cm

Na hladkou stranu lepenky si předkreslíme šablonu podle vzoru. Šablonu si můžete nejprve připravit na papír, vystřihnout a teprve potom překreslit na lepenku.
Šablona: Vyznačíme se červený bod. Ten je výchozí pro kružítko, střed kružnice. Odměříme si 20 cm a uděláme si oblouček. Vyznačíme si čáry, podle kterých karton ohneme. Mezery jsou 4 cm. Celkem budeme mít 7 čár. 2 krajní a další vnitřní. Na jedné straně si uděláme záhyb, ten pak budeme lepit k druhé straně.
Lepenku podle šablony vystřihneme. Přerušované čáry lehce přejedeme nůžkama. Karton pak půjde lépe ohnout.
Na stranu s přidaným záhybem naneseme lepidlo a přitiskneme k druhé straně. Vznikne nám tak kornout.

Stromeček a kornout 1 stromeček a kornout 2 stromeček a kornout 3

Na stromeček si od špičky začneme lepit a obmotávat hustě vedle sebe šňůrku nebo zlatý drátek. Když máme špičku hotovou, obmotáváme lehce až dolů. Na špičku nalepíme hvězdičku nebo jinou dekoraci. Pokud chceme, můžeme stromeček ještě dozdobit, ale není to nutné. 🙂

stromeček a kornout 4 stromeček a kornout 5

stromeček a kornout 6 stromeček a kornout 7

Na kornoutek si na špičku nalepíme hustě vedle sebe zlatý drátek. Do kornoutku vložíme nejlépe už naplněný celofánový sáček, který převážeme vánoční stuhou s mašličkou.

stromeček a kornout 8 stromeček a kornout 9 stromeček a kornout 10

Pracovní postup je rozpracován v bodech. Pod názvem najdete rozměry, jak bude celá krabička velká. V barevném rámečku najdete rozepsané pomůcky a materiál, který budete potřebovat. Hned vedle názvu je obrázek hotové krabičky, druhý pak najdete v dolní části.
U některých postupů najdete i detailnější fotodokumentaci. Buhužel je jenom u několika návodů. Což je škoda, protože by to pak bylo přehlednější a srozumitelnější.
Každý návod má také svoji šablonu. Tady ale pozor! Šablonu si musíte nejprve zvětšit podle uvedených rozměrů. Což znamená, že výroba krabičky se poněkud protoáhne a více času strávíte překreslováním a zvětšováním papírové šablony, ale konečný výsledek se vám zase bude líbit.
Já bych byla radši, kdyby byla celá knížka větší a šablony v plné velikosti. U některých popisů bych také uvítala obrázek pro znázornění postupu.
Jinak je publikace zpracována pěkně a krabičky jsou velice hezké. Chce to však už mít nějakou zručnost, protože ten, kdo bude dělat krabičky poprvé, se bude muset s návodem trochu poprat.
Místo lepenky lze použít i tvrdý barevný papír, výsledek bude trochu jiný, ale také stále hezký.
Přeji krásné tvoření 🙂

Dárkové krabičky pro každou příležitost

Každý má hezký pocit z toho, když může obdarovat své blízké pěkným dárkem. A víte, co ten hezký pocit může ještě znásobit? Krásná a originální krabička, v níž je milá pozornost zabalena. Myslíte si, že to není nic pro vás, že vytvořit dárkovou krabičku byste sami nezvládli? Omyl, s touto knihou vám to půjde jako po másle!

Potřebný materiál a pomůcky, přesné a srozumitelné postupy, fotografie a šablony, to vše naleznete ve zbrusu nové publikaci, jež vám představí úžasné tvoření z papíru a kartonu. Stačí jen mít chuť…

Více o knížce Dárkové krabičky najdete na stránkách vydavatelství Cpress.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist