Kampaň Ušij tašku, zaměstnej člověka právě startuje. Pomůžete s námi?

Rubrika: Maminkovská dílna

Každý z nás se určitě alespoň jednou dostal do situace, kdy intenzivně hledal své místo na trhu práce. Ne každý ale získává zaměstnání stejně snadno. Právě teď odstartoval třetí ročník kampaně na podporu lidí, kteří přesto, že pracovat chtějí, zaměstnání hledají stále velmi těžko. Na vině bývají bariéry a předsudky zaměstnavatelů, obtížné slaďování práce a rodiny, nízké sebevědomí i různá společenská očekávání od žen i mužů.

Pomoci můžete i vy!

Přijměte výzvu a zapojte se do benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka.

Ušijte tašku na nákup, do města nebo do společnosti. Pošlete ji poštou do Centra Kašpar. Na podzimní benefici v sobotu 19. listopadu 2016 v Liberecké galerii v lázních ji zpeněžíme.

Andrea_Mevaldová_2015DSC04727

„Ráda tvořím, ráda pomáhám. Když mám možnost to spojit dohromady, neváhám,“ napsala nám dárkyně tašek paní Marcela P.

Cílem je získat peníze na aktivity, které vedou k získání práce.

Do Centra Kašpar přicházejí zejména rodiče malých dětí, kteří obtížně slaďují práci a rodinu. Nemají například možnost pracovat v odpoledních či nočních hodinách. Dále pak osoby ve věku 50+, kteří se také z nejrůznějších důvodů potýkají s bariérami při hledání vhodného zaměstnání.

„Rozumíme jejich situaci. Víme, jak náročné je období, kdy nemáte práci. Chybějící příjem dostává rodiny do náročné situace, kdy mnohdy chybí finance i na pokrytí základních potřeb, “ popisuje realitu Simona Zemanová, personální poradkyně.

„Lidem se věnujeme individuálně, společně vyhodnotíme potřeby, poradíme jak sepsat životopis a motivační dopis tak, aby si ho personalisté v záplavě dalších všimli. Připravíme na přijímací pohovor, zprostředkujeme kontakt se zaměstnavateli a uděláme vše pro to, aby každý našel to své místo na trhu práce,“ doplňuje Simona.

IMG_2164 IMG_2186 IMG_2211

V loňském roce jsme získali neuvěřitelných 259 originálních tašek. Celkový výtěžek benefice byl nádherných 29.722 Kč. Získané peníze jsme použili pro 40 lidí. Naučili jsme je, jak uspět na trhu práce. V tuto chvíli 15 z nich má nové zaměstnání.

„Benefice pomohla také paní Štěpánce, která se po šesti letech rodičovské vracela do práce,“ říká Ivana Sulovská, předsedkyně představenstva Centra Kašpar.

V původní firmě, právě hledali vedoucí. Hodně jsem se bála, ale díky vaší podpoře jsem do toho nakonec šla. Vedoucí místo jsem nezískala, ale prohra byla výhrou. Na základě pohovoru mi nabídli jiné, pro mě dokonce ještě zajímavější místo s pružnou pracovní dobou,“ popsala paní Štěpánka svoji cestu za prací.

Zapojte se také!

Nemusíte být skvělou švadlenou či krejčím, stačí látkovou tašku zajímavě ozdobit, namalovat, nebo můžete uplést i uháčkovat. Fantazii se meze rozhodně nekladou!

Bez názvu

Svůj originální výrobek pošlete do 15. 11. 2016 na adresu:

Centrum Kašpar, z.s.
Kašparova 73
463 12 Liberec 25

Máte ve svém okolí švadlenky, šicí kluby, školní kroužky? Pomozte nám šířit myšlenku kampaně a pošlete výzvu dál správným směrem.

Více informací najdete na www.centrum-kaspar.cz/usij-tasku-zamestnej-cloveka, na Facebooku nebo kontaktujte Petru Hottmarovou na email: petra.hottmarova@centrum-kaspar.cz, tel.: 731 439 967

 

971190_370353106410079_959679563_n

Centrum Kašpar pomáhá lidem najít své místo na trhu práce a firmám a úřadům dělat to nejlepší pro své lidi. Od roku 2005 jsme pomohli více jak 1 200 lidem a téměř 600 z nich díky naší pomoci má nové zaměstnání.
www.centrum-kaspar.cz

 

 

Napsal/a: Petra Hottmarová

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Kyller

    Teda, to je záslužná činnost. Ráda se zapojím a nějakou tašku také vytvořím. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist