Adventní kalendář – miniobálky

Rubrika: Maminkovská dílna, Tvoření s dětmi

kalendarfinpopisek_pAdventní kalendář má dětem zpříjemnit čekání na Ježíška :-). Domácí kalendáře jsou pracnější než kupované, ale třeba obsah náplně se dá pořešit vtipněji než je dílek prapodivné čokoládové hmoty 🙂 (alespoň u nás jsou tyto kalendáře nejčastěji k dostání).

Na kalendář s mini obálkami jsou potřeba  čtyři barevné papíry formátu A4. Na jeden papír A4 se vejdou: čtyři čtverce 10x10cm a dva čtverce 9,5×9,5cm. To znamená, že na jeden papír A4 se vejde 6 čtverců a pokud máte čtyři papíry, mělo by to stačit na 24 obálek. Nevýhoda je, že čtverce musí být dost přesně narýsované, jinak jdou obálky různě deformované. Čtverce se vystřihnou.

Obálky se vznikají tímto způsobem:

  • Papír přeložíme na půl a pak ještě na půl. Vznikne „osa“, do které se v dalším kroku složí protilehlé rohy čtverce.
  • Následně se vyrobí dno obálky. Spodní cíp obálky se přehne tak, aby „tam byla trochu vůle“ a spodní cíp obálky se dal přilepit na boční strany obálky vytvořené v předcházejícím kroku.
  • Jako poslední vzniká vršek obálky, přehne se poslední roh čtverce.
  • Osobně doporučuji postupovat v etapách: všechny čtverce vystříhat, poskládat obálky a až pak teprve lepit. Jednak to spoří čas, jednak když jsem dolepila jednu obálku a chtěla jsem skládat další, měla jsem zbabrané prsty od lepidla a zašpinala jsem si nastříhané papíry, takže jsem pak začala znovu a lépe :-). Složené a zalepené obálky jsem ozdobila, vyrobila otvor na mašličku a opatřila stuhou na zavěšení.

V posledním kroku pak nastává podle mne nejnápaditější krok, čím obálky naplnit. Našla jsem různé nápady: samolepky; dílky puzzle; dvojice pexesa; miniaturní hračky. Občas se dá do obálky přihodit třeba vstupenka na předvánoční akci pro děti.

Obálky vytvořené z čtverců 10×10 cm nejsou nijak velké! Vznikne obálka cca 7×6 cm. Naše dítě je poměrně mlsné, občas parádivé, tudíž já jsem sehnala v místní čokoládovně výborné mini čokoládky, ke kterým občas přihazuji prstýnky a korálky. A pak nezbývá než zavěsit, kochat se a čekat na Ježíška :-).

Článek na téma týdne Aby se děti doma nenudily, které bylo vyhlášeno v rámci Pojďme si povídat… když je venku sychravo.
Autorka založila web o tradicích a lidových obyčejích v roce a s tím souvisejícími náměty pro aktivity s dětmi  www.casprodeti.cz.

Napsal/a: Petra Fejtková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist