Tipy na březen: Kam vyrazit za gastronomií s dětmi?

Rubrika: Akce pro děti, VD tipy

Měsíc březen pro většinu z nás představuje přelom mezi zimou a jarem. Také nabídka jídel na nejrůznějších akcích se mění – zabijačkové speciality nahrazují postupně tradiční velikonoční pokrmy. Neváhejte proto a vydejte se s celou rodinou nasát atmosféru přicházejícího jara, vždyť je to pro mnohé z nás to nejkrásnější období v roce. Příjemný den si můžete užít na některé z akcí, které jsme pro vás vybrali, nebo se podívejte do kalendária našeho webu, kde jich najdete ještě více.

Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu

3. března 2012, Národní zemědělské muzeum, Praha

Prima akce pro celou rodinu, to je tradiční Letenská zabijačka v Národním zemědělském muzeu. Těšit se můžete na ukázku bourání a čištění prasete a také na samotné zabijačkové pochoutky, které bude možné samozřejmě ochutnávat. Na místě najdete také nejrůznější stánky s jinými dobrotami a rozhodně nevynechejte návštěvu Malé muzejní farmy, či ukázku chovu domácího zvířectva. Děti určitě ocení i divadélko, které předvede tematicky laděnou pohádku „Tři prasátka“. Více o akci najdete zde.

 

Pravá chodská zabijačka

3. března 2012, Prostor před restaurací Stará Sladovna, Chodová Planá, region Plzeňský

Další akci, věnovanou vepřovým hodům, pořádá pivovar Chodovar v Plzeňském kraji. Kromě zabijačkových dobrot budete mít možnost ochutnat i speciální ovocné pivo, které jistě nadchne především ženskou část návštěvníků. Pro děti bude připraven průvod dětských masek Chodovou Planou, dětská diskotéka a také nejrůznější soutěže o ceny. Více o akci najdete zde.

 

Staročeský velikonoční jarmark

So 24. března 2012, Toulcův dvůr – středisko ekologické výchovy, Praha 10

Tradiční jarní setkání s přírodou a velikonočními zvyky si užijete na Toulcově dvoře. Nejen pro děti zde budou připravené dílničky, ve kterých si všichni můžou zkusit vyrobit píšťalku, pomlázku nebo řehtačku, chybět nebudou ani klasické velikonoční pokrmy. Na závěr dne všichni společně vynesou Morenu a přivedou zpátky jaro. Konečně! Více o akci najdete zde.

 

Fašanky, fašanky, Velká noc ide

29.31. března 2012, Skanzen Strážnice, region Jihomoravský

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ožije speciálním programem, který vyvrcholí v sobotu 31. března. Během dne se seznámíte s nejrůznějšími jarními zvyky – například vynášení Smrtky, obchůzky hrkačů a skupin šlaháčů chodících od domu k domu. Čeká vás také malý řemeslný jarmark s velikonoční tématikou, ochutnávka vín, destilátů a typických velikonočních pokrmů. Přijďte se velikonočně naladit a užít si den s dětmi do autentických prostor skanzenu. Více o akci najdete zde.

 

Velikonoce na Slezskoostravském hradě

31. března – 1. dubna 2012, Slezskoostravský hrad, Slezská Ostrava, region Moravskoslezský
Také velikonoční oslavy na Slezskoostravském hradě budou probíhat ve znamení tradičních řemesel a zábavy s tematikou Velikonoc. Těšit se můžete například na zdobení vajíček a pletení pomlázek a vystoupení národopisných souborů. Na hradě také dbají o tělesné blaho v podobě dostatečné nabídky všemožných dobrot, ať už klasických velikonočních pokrmů nebo i jiných specialit. Více o akci najdete zde.

Kompletní kalendář akcí najdete na stránkách Gastronaut.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist